Kredyty we frankach: Banki oddadzą pieniądze i poproszą o zwrot

autor: Łukasz Wilkowicz16.10.2019, 07:00; Aktualizacja: 16.10.2019, 10:41
Wynagrodzenie za korzystanie z kapitału zmniejszy opłacalność złożenia pozwu o unieważnienie kredytu. Przekonuje o tym porównanie wysokości odsetek płaconych dotychczas przez klientów „złotowych” i „walutowych”.

Wynagrodzenie za korzystanie z kapitału zmniejszy opłacalność złożenia pozwu o unieważnienie kredytu. Przekonuje o tym porównanie wysokości odsetek płaconych dotychczas przez klientów „złotowych” i „walutowych”.źródło: ShutterStock

Wynagrodzenie za korzystanie z kapitału, o jakim mówią bankowcy, zmniejszy opłacalność złożenia pozwu o unieważnienie kredytu. Ale jej nie przekreśli.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (55)

  • ACOTAM(2019-10-28 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawi mnie, jak w realiach bankowych (jednostka waluty, odsetki i inne cyfro-liczby) wymierza się pojęcie "ze względów słusznościowych". Bo tak w Biblii zapisano? Wszelkie niematerialne uzasadnienia orzeczeń będą natychmiast zaskarżane. "Albowiem słuszne to i sprawiedliwe" - no bez nabiału! To może cafniem sie do Kodeksu Hamurabiego i ręce rąbać będziem? Jakoś te "rozważania o pieniądzu" przypominają mi o Koranie (zabrania on pobierania procentu od lokat itp.)

    Odpowiedz
  • Jerzy(2019-10-21 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli Twój kredyt frankowy przysparza Ci problemów - zadzwoń: 575 923 4777. Raty w umowach frankowych często przeliczano przy użyciu tabel kursowych wprowadzanych i ustalanych jednostronnie przez bank, na które konsumenci w praktyce nie mieli żadnego wpływu, zmieniano także wysokość oprocentowania na podstawie niezrozumiałych dla klientów klauzul, nierzadko także pobierano dodatkowe opłaty, które nie powinny się faktycznie pojawić. Możemy Twoją umowę bezpłatnie przeanalizować. Zadzwoń: 575 923 477

    Odpowiedz
  • Taaa(2019-10-19 10:02) Zgłoś naruszenie 02

    Niech tak nie płaczą ci frankowicze, bo niektórzy się śmieją i mówią że i tak mniej płacą raty niż gdyby wzięli w złotówkach. A poza tym gdyby nie frank niektórzy w ogóle nie mogli by dostać kredytu i wtedy mogli by tylko pomarzyć o swoim M. A tak mają, może płacą troszkę więcej (300 zł więcej niż na poczatku) ale maja swoje wymarzone M. Historie prawdziwe, moich znajomych

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • laki luc(2019-10-18 15:47) Zgłoś naruszenie 01

    Żałuję, że nie wziąłem kredytu we frankach. Zapłaciłbym 1/3 tego co w złotych i miałbym wywalone na wszystko. Aha jeszcze dostałbym jakiś zwrot kasy za nielegalny zapis w umowie.

    Odpowiedz
  • DANIEL Ubezpieczenia(2019-10-17 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Masz kredyt we frankach⁉️🏠 Naszym celem jest pomoc właścicielom kredytów we franku szwajcarskim w wyjściu z zadłużenia. 📉 👩‍⚖️Wg wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 3 października 2019 r., sygn. 260/18 klauzule niedozwolone należy z umowy kredytowej usunąć a jedynym kryterium oceny ich niezgodności z prawem jest interes kredytobiorcy. 🔻Jednak czy wszystkim kredytobiorcom opłaca się iść do sądu🧐 ✅Prześlij swoją umowę kredytową ➡️Nasi Prawnicy - Radcowie Prawni z 5 letnim doświadczeniem w procesach frankowych przeanalizują Twoją umowę i dostaniesz informację czy warto podjąć walkę przeciwko bankom⚖️ Chcesz wyjść z zadłużenia, zadzwoń : 508 189 547

    Odpowiedz
  • Cha(2019-10-17 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    Czasami jak czytam tych zawistnych Rodaków, że trzeba było czytać ze zrozumieniem umowę kredytową to mam pytanie czy swoją złotówkową czytali w całości. Gdy brałam kredyt byłam w sytuacji finansowej kiepskiej i tylko taki mogłam dostać. Pytałam czy jest bezpieczny i otrzymałam odpowiedź, że nie mam się martwić. Gdy frank szedł w górę to ekonomiści w tv wypowiadali się, że nie ma co się denerwować, bo to chwilowy wzrost franka i usilnie namawiali, żeby nie przewalutowywać kredytu tyko przeczekać. I kto w tej sytuacji powinien być mądrzejszy? Chyba fachowcy od ekonomii? A nie Frankiewicz.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Omen(2019-10-17 10:40) Zgłoś naruszenie 40

    Klient który splacal kredyt czyli oddawał kapitał bankowi też będzie pozywany to pr,eciez komedia ktora pokazuje filozofie bankow

    Odpowiedz
  • frankowicz(2019-10-17 09:37) Zgłoś naruszenie 10

    Czekamy na ruch rządu.

    Odpowiedz
  • Real(2019-10-17 07:09) Zgłoś naruszenie 1311

    Potrafiąc czytać wziąłem kredyt w złotówkach. Kto mi teraz odda róznicę kosztów!? Do dziś sumaryczny koszt spłaty w złotówkach jest wyższy niż każdego kredytu frankowego. Jeśli sądy będą uczciwe to własnie tak powinny przeliczać. I każdy cwaniaczek frankowy powinien sporo dopacić! I proszę nie płakać za kilka miesięcy, że banki was wywaliły z roboty albo podniosły oprocentowanie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2019-10-17 00:13) Zgłoś naruszenie 82

    Banki są jak przyłapani malowani taryfiarze domagający się zapłaty od pasażerów za usługę transportu, której nie mieli prawa wykonywać. Banksterka przez pismaków nawołuje do żadania zapłaty za nielegalną usługę, od Frankowicza, a od pasażera nie. Kto przepuszcza te bzdury, że sądy powinny wyznaczyć inne opłaty dla pasażerów gdy w taksówka nie miała taksometru???

    Odpowiedz
  • abcd(2019-10-16 21:34) Zgłoś naruszenie 114

    Widać banki w panice. Nie dostaną ani grosza z tytułu "wynagrodzenia za korzystanie z kapitału". Ale trzeba straszyć, może ktoś w to uwierzy.

    Odpowiedz
  • Egzaminator(2019-10-16 21:17) Zgłoś naruszenie 90

    Zasada słuszności nie dotyczy nieuczciwego przedsiębiorcy, prawnik Neuman oblałby egzamin adwokacki. Nie czytał wyroków SN, wielu

    Odpowiedz
  • Arci(2019-10-16 20:47) Zgłoś naruszenie 103

    po wyroku wystepujemy do prokuratury z doniesieniem o probie oszustwa i wyludzenia.... i bank dalej placi

    Odpowiedz
  • milo(2019-10-16 17:01) Zgłoś naruszenie 183

    Gdyby tak podano przepis, na jaki powołują się banki...

    Odpowiedz
  • ŁS(2019-10-16 15:25) Zgłoś naruszenie 136

    Banki nie posiadały pożyczanego kapitału. Muszą mieć tylko 3,5% kapitału. Zatem nie mogą dochodzić tych opłat w ogromnej większości. Nie ma tu ekwiwalentości świadczeń. Był taki wyrok w USA....

    Odpowiedz
  • Seba(2019-10-16 15:09) Zgłoś naruszenie 307

    Straszą straszą ale spoko, jeszcze niedawno umowy były całkowicie zgodne z prawem a teraz proszę jak się narracja zmienia :)

    Odpowiedz
  • pueta(2019-10-16 13:57) Zgłoś naruszenie 3427

    W ładnym kraju , gdzieś nad Wisłą / Ludzie chcieli mieć tam wszystko / Brali kredyt we franusiach / I się śmiali z tych w złotusiach /Dziś złotusie płacą ratki /A franusiom wciąż dokładki /Na dodatek chcą gagatki / By im ktoś pospłacał ratki/Bo jak wieść po świecie niesie /W bankach same są obwiesie /A ty chłopie oraz babo /Czytaj to co widać słabo /Kup se bryle oraz lupe / Wtedy bank cìę cmoknie w .... /

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • hmmm(2019-10-16 13:29) Zgłoś naruszenie 2230

    Każdy człowiek, który nie ma sieczki zamiast mózgu, wie, że kurs obcej waluty może się zmienić z dnia na dzień, wystarczy jakieś większe zawirowanie, czy to w finansach, czy polityce a takich nie brak i często są nie do przewidzenia. Nie bierze się kredytu w obcej walucie zwłaszcza, gdy własny portfel niezbyt pełny. To takie oczywiste.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Skalar(2019-10-16 12:10) Zgłoś naruszenie 359

    Nie może sie powoływać na argument słuszności społecznej czyli opłaty za kapitał, ktos kto definitywnie prawa słuszności społecznej łamie. Po za tym na podstawie czego? Umowy której de facto nie ma...... Propaganda bankowa stara się nastraszyć ludzi aby część zniechęcić do działania a skutki tych działań rozciągnąć w czasie....

    Odpowiedz
  • nostradamus(2019-10-16 11:48) Zgłoś naruszenie 388

    banki mają przegrane po werdykcie TSUE ale próbują , chodzi o przedłużanie całej operacji. wielu kredytobiorców odpuści i na to liczą banki.

    Odpowiedz