statystyki

Polisa? Po co? Szkoda pieniędzy. Połowa Polaków na wakacje jedzie bez ubezpieczenia

autor: Patrycja Otto, Elżbieta Rutkowska12.08.2019, 09:00; Aktualizacja: 12.08.2019, 09:03
książka, lato, urlop, wakacje, czytanie

Brak ubezpieczenia może zrujnować domowy budżet. Wydatki na opiekę lekarską za granicą w skrajnych przypadkach mogą przekroczyć 700 tys. zł.źródło: ShutterStock

Choć coraz więcej podróżujemy, prawie połowa z nas wciąż nie wykupuje ubezpieczenia turystycznego.

Polisę przy okazji zagranicznego wyjazdu wykupuje 53 proc. Polaków – wynika z badania przeprowadzonego przez Havas Media Group w lipcu br. Ściślej: 29 proc. ankietowanych ma ubezpieczenie przy każdym takim wyjeździe, a 24 proc. wykupuje je tylko na niektóre wycieczki.

Jednocześnie, jak podkreśla Alicja Cybulska z Havasu, ponad jedna trzecia (34 proc.) osób wykupujących ubezpieczenia deklaruje, iż robi to zdecydowanie częściej niż dawniej. Na wzrost zainteresowania wskazują też firmy ubezpieczeniowe. Według badań Mondial Assistance latem z polis turystycznych chce skorzystać 7 mln osób. – W porównaniu do ub.r. ta liczba zwiększyła się o ponad 1,3 mln osób. Rosnąca świadomość ubezpieczeniowa Polaków to dobry prognostyk dla branży. Wiele lat pracowaliśmy na to, aby polski turysta miał wyobrażenie, jak drogie jest leczenie za granicą – stwierdza Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Inspektor(2019-08-22 18:00) Zgłoś naruszenie 10

  Uważam że to jest wielkie Narodowo Ubezpieczeniowe kłamstwo ,wspierane przez Rząd. Wszyscy mamy ubezpieczenie zdrowotne i tam też ono obowiązuje. Większość z tych pseudo ubezpieczeń polisowych to zwykła ściema. Repatriacja chorego lub transport zwłok a w kraju niech sie leczą sami. Zyskuje budżet ,zyskuje NFOZ tylko klient traci. Co innego jak jedziemy poza Unie.

  Odpowiedz
 • Ekspert Superpolisy(2019-08-13 12:02) Zgłoś naruszenie 00

  Brak ubezpieczenia turystycznego to tylko pozorna oszczędność. Koszt polisy to zaledwie kilka złotych dziennie, natomiast koszty leczenia za granicą mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Statystyki nie kłamią - nie warto polegać na szczęściu. Dobrze dobrana polisa pokrywa koszty niespodziewanych sytuacji takich jak np. leczenie, operacja, akcja ratownicza, transport chorego do Polski czy zniszczony lub uszkodzony bagaż. Ofert na rynku jest wiele. Najlepiej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń Superpolisa, która pozwala na porównanie produktów kilkunastu ubezpieczycieli i wybór najkorzystniejszego dla siebie.

  Odpowiedz
 • Michał(2019-08-12 12:46) Zgłoś naruszenie 00

  Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane