Frankowicze rusząją po odszkodowania i zadośćuczynienia

autor: Patryk Słowik07.11.2018, 07:00; Aktualizacja: 07.11.2018, 10:19
Co istotne, frankowicze domagający się pieniędzy powinni wykazać szkodę lub krzywdę, którą ponieśli wskutek bezprawnego ich zdaniem działania banku. Sam fakt obowiązku spłaty znacznie wyższej kwoty niż ta zaciągnięta to za mało. Potrzebne więc będą np. zaświadczenia lekarskie lub wykazanie fatalnych w życiu kredytobiorcy okoliczności, jak chociażby rozwód. Będzie należało również wykazać związek przyczynowo-skutkowy między wzięciem kredytu a złymi zdarzeniami z ostatnich lat.

Co istotne, frankowicze domagający się pieniędzy powinni wykazać szkodę lub krzywdę, którą ponieśli wskutek bezprawnego ich zdaniem działania banku. Sam fakt obowiązku spłaty znacznie wyższej kwoty niż ta zaciągnięta to za mało. Potrzebne więc będą np. zaświadczenia lekarskie lub wykazanie fatalnych w życiu kredytobiorcy okoliczności, jak chociażby rozwód. Będzie należało również wykazać związek przyczynowo-skutkowy między wzięciem kredytu a złymi zdarzeniami z ostatnich lat.źródło: ShutterStock

Kredytobiorcy, którzy wygrali z bankami w sądach, chcą teraz uzyskać odszkodowania i zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych. Są już pierwsze powództwa

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

 • Józef(2018-11-07 10:29) Zgłoś naruszenie 286

  Całą sprawą frankowiczów powinna się zająć KOMISJA ŚLEDCZA bo te oszustwa są podobne do AmberGold.

  Odpowiedz
 • abcd(2018-11-07 11:00) Zgłoś naruszenie 161

  prof. Witold Modzelewski o ustawie przewidującej zwrot spreadów: "[Przecież] nie można pobierać marży za sprzedaż walut, których się nie ma. I to marży wielokrotnie wyższej od tej, którą biorą handlujący walutami. To elementarny ruch - zwrot nienależnie pobranych kwot, które banki wyłudziły od swoich klientów." I dalej o tzw. kredytach walutowych: "(...) istotą [problemu] jest tzw. "odwalutowanie" kredytów złotowych, indeksowanych wobec kursów innych walut, co jest rozwiązaniem patologicznym. Jest ono również rozwiązaniem szkodliwym ekonomicznie, bo przekształciło kredyt w ryzykowny instrument inwestycyjny."

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Kuba(2018-11-07 14:29) Zgłoś naruszenie 163

  Frankowicze są na straconej pozycji, bo w Polsce nie ma wymiaru sprawiedliwości i nie ma i nie było rządu dbającego o Polaków. Polak jest zawsze okradany i okłamywany.

  Odpowiedz
 • ala(2018-11-07 07:33) Zgłoś naruszenie 125

  2008 - rok kredyt indeksowany do chf. 2009 - prawie cały rok leczenia depresj. 2013 - zdiagnozowanie bardzo poważnej, nieuleczalnej choroby autoimmunologicznej (powstałej głównie wskutek stresu); 2016 - wykrycie bardzo złośliwego nowotworu i walka nie tylko o zdrowie, ale i o życie (każdy onkolog powie, że stres bardzo przyczynia się do takich chorób). a więc miałabym szansę?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Valdemort(2018-11-07 17:01) Zgłoś naruszenie 52

  a jak tam Mateuszek, beneficjent tego oszukańczego systemu? jak samopoczucie?

  Odpowiedz
 • gosc(2018-11-07 13:33) Zgłoś naruszenie 414

  a to po wuj brali pożyczki, mnie jak cholerny rząd od 40 lat płaci najniższą krajową to nie biorę pożyczek bo nie mam z czego je spłacać.

  Odpowiedz
 • Bajks(2018-11-22 09:53) Zgłoś naruszenie 10

  Każdy kredyt, czy to frankowy czy złotowy to ból serca, nieprzespane noce i strach przed jutrem. Nie bierzcie kredytów bo to konsumpcja na wyrost. Jeszcze nie zarobiłeś a już chcesz mieć. A pomyśl że życie bez kredytu jest i tak trudne, po co więc pakować się w nieprzewidziane kłopoty.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane