statystyki

Dziecko gorzej ubezpieczone, ale szkoła dofinansowana

autor: Patryk Słowik01.06.2017, 07:42; Aktualizacja: 01.06.2017, 09:34
pieniądze

Wypłacane świadczenia często są jeszcze niższe, niż być powinnyźródło: ShutterStock

Ubezpieczyciele nadal oferują bonusy placówkom edukacyjnym za wybór ich oferty. Przekłada się to często na słabszą ofertę dla podopiecznych. Taki wniosek płynie z opublikowanego wczoraj raportu rzecznika finansowego dotyczącego ubezpieczeń szkolnych.

Artykuł 18 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz.U. z 2015 r. poz. 1844 ze zm.) stanowi jasno: ubezpieczający (czyli w tym przypadku szkoła) nie może otrzymywać wynagrodzenia lub innych korzyści w związku z oferowaniem możliwości skorzystania z ochrony ubezpieczeniowej lub czynnościami związanymi z wykonywaniem umowy ubezpieczenia. Regulacja ta obowiązuje od 1 kwietnia 2016 r. Była odpowiedzią na nieprawidłowości występujące przy zawieraniu umów ubezpieczeń grupowych. Okazuje się jednak, że w przypadku polis szkolnych na niewiele się zdała.

– Wciąż otrzymujemy sygnały o różnego rodzaju przepływach finansowych na rzecz szkoły czy rady rodziców, sięgających 20–30 proc. zebranej składki. Pytanie, czy rodzice mają świadomość, że z 51 zł ich składki 34 zł jest przeznaczone na ochronę, a 17 zł stanowi dofinansowanie szkoły – wskazuje Krystyna Krawczyk, dyrektor wydziału klienta rynku ubezpieczeniowo-emerytalnego w Biurze Rzecznika Finansowego.


Pozostało 43% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane