statystyki

Dziecko gorzej ubezpieczone, ale szkoła dofinansowana

autor: Patryk Słowik01.06.2017, 07:42; Aktualizacja: 01.06.2017, 09:34
pieniądze

Wypłacane świadczenia często są jeszcze niższe, niż być powinnyźródło: ShutterStock

Ubezpieczyciele nadal oferują bonusy placówkom edukacyjnym za wybór ich oferty. Przekłada się to często na słabszą ofertę dla podopiecznych. Taki wniosek płynie z opublikowanego wczoraj raportu rzecznika finansowego dotyczącego ubezpieczeń szkolnych.

Artykuł 18 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz.U. z 2015 r. poz. 1844 ze zm.) stanowi jasno: ubezpieczający (czyli w tym przypadku szkoła) nie może otrzymywać wynagrodzenia lub innych korzyści w związku z oferowaniem możliwości skorzystania z ochrony ubezpieczeniowej lub czynnościami związanymi z wykonywaniem umowy ubezpieczenia. Regulacja ta obowiązuje od 1 kwietnia 2016 r. Była odpowiedzią na nieprawidłowości występujące przy zawieraniu umów ubezpieczeń grupowych. Okazuje się jednak, że w przypadku polis szkolnych na niewiele się zdała.

– Wciąż otrzymujemy sygnały o różnego rodzaju przepływach finansowych na rzecz szkoły czy rady rodziców, sięgających 20–30 proc. zebranej składki. Pytanie, czy rodzice mają świadomość, że z 51 zł ich składki 34 zł jest przeznaczone na ochronę, a 17 zł stanowi dofinansowanie szkoły – wskazuje Krystyna Krawczyk, dyrektor wydziału klienta rynku ubezpieczeniowo-emerytalnego w Biurze Rzecznika Finansowego.


Pozostało jeszcze 43% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane