Od dzisiaj tanieje prąd, ale drożeje gaz. Jak bardzo?

01.01.2014, 09:00; Aktualizacja: 01.01.2014, 09:14
Energia, prąd, pieniądze

Energia, prąd, pieniądzeźródło: ShutterStock

Urząd Regulacji Energii wyjaśnił, że same ceny energii elektrycznej zostaną obniżone o 6 procent, wzrastają natomiast opłaty za dystrybucję, co przełoży się na średni spadek naszych rachunków o 2,5 procent. Natomiast za gaz będziemy płacić średnio o 1,5 proc. więcej niż do tej pory.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • hen z lublina(2014-02-18 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    Trochę późny komentarz, ale właśnie dostałem rachunek za gaz i kolejny raz w ciągu ostatnich kilku lat mam, wbrew swoim zwyczajom, ochotę dosadnie wyrazić się o takim podawaniu informacji o podwyżkach:
    "Od dziś wzrosną za to nasze rachunki za gaz, ale - jak podkreśla Głośniewska - podwyżka będzie niewielka".
    Dlaczego? Proszę policzyć: Lublin, taryfa W-3.6, do końca roku cena gazu netto za metr sześcienny 1.1115 PLN, od 1 stycznia 1.3026 PLN, czyli podwyżka 17.2% - według urzędników tego rządu to niewielka podwyżka!!!
    Nawet licząc łącznie z opłatą sieciową zmienną jest to:1.4674 PLN przed i 1.6131 po podwyżce, czyli 9.9%. Zużywam 3500 metrów gazu na sezon (250 m2), czyli po podwyżce zapłacę więcej za sezon 3500 x 0.179 PLN = 626 PLN.
    Mam wrażenie, że ci ludzie uważają nas za skrzyżowanie dojnych krów z osłami. Czy mają rację?

    Odpowiedz
  • PWP(2014-02-13 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli zdrożeje 19 groszy za m3 to za ogrzewanie zapłaci się 500 m3 x 19 groszy = 100 zł miesięcznie a nie 19 zł

    Odpowiedz
  • odbiorca gazu do celów grzewczych(2014-02-12 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    To jawne oszustwo -gaz przed podwyżką kosztował 1,9227 zł/metr sześcienny a teraz 2,118 zł/metr sześcienny -czyli podrożał o 10,15% za msześcienny.Rzecznik PGNiG podaje Kłamliwe informacje!!!

    Odpowiedz
  • znowu wałek(2014-01-09 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli jeżeli spadną ceny prądu to Coolczyk podniesie ceny dystrybucji o 3,5 procent(przesyłu przez kable które już posiada)a za rok podniosą cenę prądu i Polacy mają podwójną podwyżkę ceny wprowadzoną po cichutku. Drodzy Redaktorzy proszę o uzasadnienie takiego wzrostu ceny przesyłu z informacją kto dopuścił do sprzedaży większości sieci przesyłowych w PL?

    Odpowiedz
  • F(2014-01-08 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    Tańszy prąd to ściema. Przeliczyłem i według nowych stawek za tyle samo zużytych kWh zapłacę więcej. Cena samej zużytej energii faktycznie spadła, ale wzrosły inne opłaty i de facto jest drożej. Przed "obniżką" za zużyte 10 kWh wliczając dodatkowe opłaty płaciłem ok. 56 gr mniej. Nie ściemniajcie ludziom, że jest taniej gdy tak na prawdę po tej "obniżce" faktura za prąd będzie wyższa niż gdyby była liczona po stawkach przed "obniżką" z 2013 roku.

    Odpowiedz
  • janszubrych@gmail.com(2014-01-04 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    zwracam się do wszystkich nie głosujcie na tych poslow po odejściu od koryta musza z głodu zniknąć to jest kara za to coni wyrabiają to sa bezmózgowcy Do zobaczenia na bezrobotnym

    Odpowiedz
  • Janek(2014-01-03 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    Ja też potrafię tak rządzić.

    Odpowiedz
  • kwakwa(2014-01-02 06:30) Zgłoś naruszenie 00

    Rosja obniżyła cenę gazu dla Polski o 20% ,ale tego nie podaje art.podwyżka ma pokryć straty PGNIG rządzonej przez pianistkę w wysokości kilkusrt milionów zl.

    Odpowiedz
  • jerzy7731(2014-01-02 05:25) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro złotówka się umacnia i inflacja jest bardzo niska to z jakiej paki cena gazu się podnosi!? ( bo gazowe konsorcjum sowieckie w kraju musi się ekstra bogacić i dokopywać poloczkom = korupcja i cwaniactwo sowieckich lobbystów )!?

    Dodatkowo na zasadzie gebelsowskiej propagandy NIE PODANO o ile wzrośnie koszt ogrzewania gazem domu o np. 100m2 oraz szpitali, urzędów, etc. na głowę poloczka = przewidywana tylko z tego tytułu inflacja i spadek konsumpcji działający pro inflascyjnie!?

    Odpowiedz
  • wrb(2014-01-02 00:14) Zgłoś naruszenie 00

    czekam tylko aż polskie "przyjazne państwo" zacznie żądać od obywateli zapłaty za ustaloną z góry ilość gazu, czy go wykorzystają czy nie, jak to ruski robią razem z naszymi politykami na szczeblu państwowym. czekam na taką ustawę, bo to by było w duchu zrzucania problemów przez państwo na obywateli i równocześnie okradania ich, jak to się już od dobrych kilku lat dzieje w cudacznej III RP.

    Odpowiedz
  • jeronimo(2014-01-01 18:03) Zgłoś naruszenie 00

    Cieplejsza zima, zyski spadły - to trzeba narobić, bo budżet pęknie.

    Odpowiedz
  • jeronimo(2014-01-01 18:00) Zgłoś naruszenie 00

    Dzięki polityce proekologicznej w tym kraju niedługo przerzucę się z gazu na tańszy flot węglowy.

    Odpowiedz
  • marcin639(2014-01-01 17:33) Zgłoś naruszenie 00

    dzieki pawlakowi ten gaz drozszy. powinno sie go postawic przed sadem,panie kaczynski i cale pis zrobcie to a macie moj glos na wyborach

    Odpowiedz
  • polaczek(2014-01-01 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedyś samochód był luksusem tak będzie prąd i gaz obecnie uważany za luksus.

    Odpowiedz
  • julian(2014-01-01 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    zlodziwje jeszcze raz zlodzieje???

    Odpowiedz
  • ,(2014-01-01 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    ,

    Odpowiedz
  • ANARCHISTA(2014-01-01 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    Bandziory polityczne okradają tchórzliwe , leniwe , głupie , bierne społeczeństwo .

    Odpowiedz
  • bohun(2014-01-01 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    Tak od Gomułki,cd cd cd cd cd cd ...CHAMY STOŁOWEGO gangu...Nienormalne państwo,którzy wzorcowo doprowadzali pkraj do rozbiorów...holokaust sprawiedliony...

    Odpowiedz
  • bogu(2014-01-01 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    A o ile drożeją koszty przesyłu energii elektrycznej ? Nie piszcie bzdur gdyż z początkiem roku tradycyjnie i generalnie drożeje wszystko.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2014-01-01 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli jak co roku podwyżki, podwyżki i wzrost bezrobocia no to szczęśliwego nowego roku!

    Odpowiedz