statystyki

Car polskiej energetyki i bojarzy

autor: Grzegorz Osiecki, Julita Żylińska04.12.2019, 10:33; Aktualizacja: 04.12.2019, 10:33
Jak wygląda mapa wpływów w jednej z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki? Przeanalizowaliśmy kompetencje kierujących naszą energetyką.

Jak wygląda mapa wpływów w jednej z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki? Przeanalizowaliśmy kompetencje kierujących naszą energetyką.źródło: ShutterStock

Jak wygląda mapa wpływów w jednej z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki? Przeanalizowaliśmy kompetencje kierujących naszą energetyką.

Nowe rozdanie w rządzie dla energetyki okazało się rewolucją. Zniknęło Ministerstwo Energii, pojawił się resort klimatu. Wróciło też Ministerstwo Skarbu (Ministerstwo Aktywów Państwowych, ma być powołany pełnomocnik ds. OZE). Branża, a czasem chyba i sam rząd gubili się w tym, który resort czym będzie się zajmować i za co odpowiadać.

Obecnie granice między resortami są coraz bardziej klarowne. Pojawiły się też nazwiska wiceministrów, które pozwalają określić zakres ich odpowiedzialności. Ostateczny podział kompetencji rozstrzygną oficjalne nominacje i ustawa o działach administracji rządowej, która ma się pojawić w połowie grudnia.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie