Dziennikarze DGP Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki otrzymali honorowe wyróżnienie w nagrodach Watergate 2018 przyznawane przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za trzy publikacje: „Sankcje dla antracytowego barona”, „Antracytowe FAQ. O co chodzi w aferze z donbaskim węglem”, „Antracyt u Putina”, „Dziennik Gazeta Prawna”. Ukazały się one kolejno 28 stycznia, 12 sierpnia i 12 września 2018.

W 26. edycji Konkursu o Nagrody SDP można było startować w czternastu kategoriach tematycznych. Do dwunastu kategorii dziennikarskich zgłoszono 287 prac – z prasy, radia, telewizji i internetu. Liczne fotografie i reportaże fotograficzne nadesłano do dwóch kategorii z zakresu fotografii prasowej.

Skład Jury Głównego: Krzysztof Skowroński - przewodniczący, Przemysław Babiarz, Paweł Badzio, Krystyna Forowicz - Domalska, Witold Gadowski, Wanda Nadobnik, Marek Palczewski, Ewa Urbańska, Tadeusz Woźniak, z głosem doradczym przewodnicząca jury selekcyjnego Elżbieta Binder oraz eksperci fundatorów nagród: IPN – dr Grzegorz Majchrzak i NCK – dr hab. Rafał Wiśniewski.

W kategorii nagroda Watergate za dziennikarstwo śledcze SDP przyznała honorowe wyróżnienie dziennikarzom DGP Karolinie Bacy-Pogorzelskiej i Michałowi Potockiemu za trzy publikacje: „Sankcje dla antracytowego barona”, „Antracytowe FAQ. O co chodzi w aferze z donbaskim węglem”, „Antracyt u Putina”.