statystyki

Straszenie PiS-em w Niemczech jako rosyjska pałka na Zielonych

autor: Justyna Piszczatowska07.03.2019, 07:21; Aktualizacja: 07.03.2019, 08:52
Rosja i Niemcy przy budowie Nord Stream 2 ściśle współpracują

Rosja i Niemcy przy budowie Nord Stream 2 ściśle współpracująźródło: ShutterStock

Russia Today zarzuca niemieckiej partii, że w sprawie gazociągu Nord Stream 2 współpracuje z Polską. To próba zdyskredytowania, bo w Niemczech Prawo i Sprawiedliwość nie jest dobrze postrzegane.

Pod względem postulatów politycznych Zieloni i PiS to przeciwieństwa. PiS w Niemczech jest odbierane jako partia prawicowa i populistyczna. Zapatrywania w obszarze polityki gazowej UE to jedna z niewielu kwestii, które łączą niemiecką lewicę z Prawem i Sprawiedliwością. Warto przy tym zaznaczyć, że działania władz w Berlinie w tym obszarze są krytykowane również przez rządy państw Europy Środkowej, przez Stany Zjednoczone czy wreszcie wiele organizacji pozarządowych.

Po ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych w Niemczech Zieloni mają 9 proc. mandatów w Bundestagu, przy czym poparcie dla nich deklarowane w ostatnich sondażach nadal rośnie. Jednocześnie jest to jedyne ugrupowanie w niemieckim parlamencie, które konsekwentnie sprzeciwia się budowie gazociągu Nord Stream 2. Wraz z jego planowanym na ten roku ukończeniem eksport rosyjskiego gazu do Niemiec wzrośnie dwukrotnie (do ponad 100 mln m sześc. rocznie). Zieloni, protestując przeciwko projektowi, stawiają się w opozycji do działań kanclerz Angeli Merkel, która jest jego inicjatorką i wielką orędowniczką.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Bert(2019-03-07 21:01) Zgłoś naruszenie 20

    springer właśnie zaczął terroryzować pozwami sądowymi wielu polskich dziennikarzy, krytykujących tą liberalną niemiecką propagandową tubę

    Odpowiedz
  • Gazprom w 1 sekundę rozwiązał by Problem(2019-03-07 10:02) Zgłoś naruszenie 11

    Gdyby ogłosił, że kupi te przysłowiowe polskie jabłka i inną Naszą produkcję.... bo na razie to My kupujemy w Rosji, a Rosja u Nas niewiele. Wówczas Nord Stream 2 czy nawet 122 był by OK.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie