KGHM ma nowe władze i kłopoty

autor: Karolina Baca-Pogorzelska09.07.2018, 07:50; Aktualizacja: 09.07.2018, 08:15
KGHM czekają spore wyzwania.

KGHM czekają spore wyzwania.źródło: ShutterStock

Udało się dokończyć w piątek obrady przerwanego w czerwcu walnego zgromadzenia Polskiej Miedzi. Dywidendy za 2017 r. nie będzie, za to są zmiany w radzie nadzorczej.

Walne przyjęło sprawozdanie finansowe za 2017 r., udzieliło absolutorium zarządowi i radzie nadzorczej za rok ubiegły i zgodnie z przewidywaniami oraz rekomendacją kierownictwa spółki zdecydowało, że dywidendy z zysku 1,32 mld zł za 2017 r. nie będzie. „Spółka wzięła pod uwagę aktualną oraz prognozowaną sytuację finansową Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź, ze szczególnym uwzględnieniem poziomu planowanych wydatków inwestycyjnych” – czytamy w uzasadnieniu.

Formalnie też po zakończeniu walnego na czele spółki staje wybrany w czerwcu Marcin Chludziński, dotychczasowy szef Agencji Rozwoju Przemysłu.

O ile jednak tu zaskoczeń nie było, o tyle w przypadku zmian kadrowych w radzie śmiało można o nich mówić (patrz niżej). Dla niektórych zaskoczeniem może być brak w składzie rady dotychczasowego przewodniczącego Dominika Hunka oraz Michała Czarnika. O ich rychłym pożegnaniu z KGHM mówiło się tak naprawdę od ponad roku, bo przez wielu postrzegani byli jako „ludzie Jackiewicza”, czyli byłego ministra Skarbu Państwa Dawida Jackiewicza. Obaj temu zaprzeczali, a w radzie pozostali do końca kadencji.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie