Teraz listy kolejkowe, węgiel w listopadzie

autor: Karolina Baca-Pogorzelska03.10.2017, 07:32; Aktualizacja: 03.10.2017, 08:46
węgiel kamienny -surowce

W ubiegłym tygodniu wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski przekonywał, że braki węgla i wysokie ceny to nie tylko wina kłopotów wydobywczych Polskiej Grupy Górniczej, czyli największego gracza na rynku, ale także samorządowców, m.in. ze Śląska i Małopolskiźródło: ShutterStock

W wielu składach opałowych przyjmowane są specjalne zapisy. Na surowiec przyjdzie jednak poczekać kilka tygodni – dowiedział się DGP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • Polska na Węglu stoi....(2017-10-03 09:32) Zgłoś naruszenie 60

    I Węgla w Polsce nie zabraknie... powiedział mi Architekt projektując energochłonny jak się okazało dom w którym spalam 14 ton węgla rocznie. Na szczęscie w Europie węgiel jest po 50 Euro za tonę. Zaś My jak słyszę chcemy importować z kierunków bliskich - USA i Australii

    Odpowiedz
  • ~komentator(2017-10-03 09:34) Zgłoś naruszenie 72

    Za komuny fedrowali 7 dni w tygodni i 24 godziny na dobę i żaden ani pisną. Węgla było w bród a po 89 we łbach im się poprzewracało i jeszcze żle.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-10-03 09:36) Zgłoś naruszenie 44

    .......a na Interii Gadowski Krzysztof twierdzi że Gornicy "sprzedali deputat za kilka srebników" . P Ośle Gadowski ,wy robotników ze Śląska zatrudnionych od 15r zycia bez wakacji i ferii ,zatrudnianych w szkodliwych i nieb warunkach pracy ,zatrudnianych w soboty i swięta i w nadgodzinach bez dni zamiennie wolnych okradliście z weku emerytalnego dając Im tzw "rekompensaty" ale jak dozyją -uznajac tym samym własne złodziejstwo.. -:Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656: -oraz „Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą- na to Tusk:Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" i to uczyniliście:Dz.U. 2015 poz. 1800Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-10-03 09:38) Zgłoś naruszenie 135

    a na Interii Gadowski Krzysztof twierdzi że Górnicy "sprzedali deputat za kilka srebników" . P Ośle Gadowski ,wy robotników ze Śląska zatrudnionych od 15r zycia bez wakacji i ferii ,zatrudnianych w szkodliwych i nieb warunkach pracy ,zatrudnianych w soboty i swięta i w nadgodzinach bez dni zamiennie wolnych okradliście z weku emerytalnego dając Im tzw "rekompensaty" ale jak dozyją -uznajac tym samym własne złodziejstwo.. -:Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656: -oraz „Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą- na to Tusk:Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" i to uczyniliście:Dz.U. 2015 poz. 1800Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • ze Śląska(2017-10-03 10:10) Zgłoś naruszenie 42

    Na węglu mieszkam i też usłyszałam, że dopiero w listopadzie węgiel będzie. Kopalnia wydaje dla prywatnych, indywidualnych odbiorców tylko 60 ton węgla na dobę. Wczoraj udało mi się dostać 3 tony (kilka dni wcześniej sprzedaż była całkowicie wstrzymana, bo węgiel miał zdrożeć), a gość który mi go przywiózł pojechał zaraz z powrotem na kopalnię postawić samochód do kolejki na następny dzień. Na ten dzień swoja pracę zakończył, dalej "pracował" już tylko samochód postawiony w kolejce

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bo Kopalnie są.....(2017-10-03 11:37) Zgłoś naruszenie 43

    Ale Węgla już BRAK..... albo zalega w jakichś nędznych cienkich pokładach. A w zasadzie to bez znaczenia - Bo Kopalnia jest po to by dawać pracę a nie babrać się w czarnym węglu

    Odpowiedz
  • fakty(2017-10-03 12:09) Zgłoś naruszenie 78

    ...a banda PO-PSL przez 8 lat zamykała kolejne kopalnie

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • asas(2017-10-03 13:33) Zgłoś naruszenie 41

    W wakacje wegiel był tańszy a nie bardzo drogi, znawco tematu

    Odpowiedz
  • asas(2017-10-03 15:21) Zgłoś naruszenie 10

    W piecach kl. V nie napalisz byle czym, bo nie maja rusztu !!!! Pismak zna sie.....

    Odpowiedz
  • graza(2017-10-03 17:31) Zgłoś naruszenie 40

    Brak wegla? A to znak że zdrożeje. C iesz się suwerenie.

    Odpowiedz
  • Maurycy(2017-10-03 20:49) Zgłoś naruszenie 20

    Chory kraj,przepraszam,to już agonia.......

    Odpowiedz
  • kamil(2017-10-04 10:45) Zgłoś naruszenie 10

    Mnie na składzie zaproponowali po 1200,00 zł za tone i dostawa od ręki.

    Odpowiedz
  • węgiel bleeee(2017-10-04 21:22) Zgłoś naruszenie 10

    Ja dostałem podobną informację, że jest spory brak. Nie dość, że cena z kosmosu to jeszcze termin oczekiwania długi. W przyszłym roku szykuję się do wymiany kotła i raczej będzie to automat na pellet. Trafiłem na reklamę Kostrzewy i okazało się, że taki kocioł od ponad roku posiada mój sąsiad. Zużycie pelletu jest podobne do węgla tylko bez otaczającego ogólnego "nieporządku". Jak do tej pory nie miał problemu zobaczymy po kolejnym sezonie. Z tego co się wstępnie dowiedziałem to mają jakieś nowości. Mam jeszcze trochę czasu a ten muszę jeszcze jakoś przetrwać z czarnym szaleństwem...

    Odpowiedz