4 zmiany w emeryturach w 2017 roku

autor: Oprac. K.N.21.10.2016, 07:00; Aktualizacja: 22.11.2016, 11:09
Emeryci dostaną w przyszłym roku wyższe świadczenia

Emeryci dostaną w przyszłym roku wyższe świadczeniaźródło: ShutterStock

Choć losy obniżenia wieku emerytalnego wciąż się ważą, to już wiadomo, że w 2017 roku emerytów czeka kilka istotnych zmian. Należy do nich wprowadzenie emerytury minimalnej i zmiana kwot wolnych od potrąceń komorniczych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (212)

  • EWA(2016-10-21 07:34) Zgłoś naruszenie 41458

    A dlaczego ma być podniesiona emerytura z KRUS, skoro rolnicy nie wnoszą składek na poziomie niewolników-podatników, nie płacą PiT, nie płacą składek zdrowotnych? Znowu niewolnicy - podatnicy bez przywilejów dostali kolejny DOMIAR podatku na emerytury rolnicze??? Skandal!

    Pokaż odpowiedzi (20)Odpowiedz
  • rolnik(2016-10-21 08:04) Zgłoś naruszenie 53137

    ewa - jak tak dobrze byc rolnikiem - to weż ziemie i pracuj na rolnictwie , haruj od świtu do nocy, i martw się gdzie sprzedać sowje produkty , za jaka cene i czy potem w ogóle ci zaplaca . Prosze bardzo , a wiec nie ****** takich głupot !! A majc np 10 ha zoemi na pewno , nawet nie bedzie Cie stac na oplacenie KRUSU !!!!!!!!!!!!!! , a gdzie utrzymanie rodziny ?

    Pokaż odpowiedzi (11)Odpowiedz
  • pracownik(2016-10-21 08:43) Zgłoś naruszenie 24527

    Rolnik nikt nie ma lekko,a jeśli Ty nie potrafisz działać na zasadach rynkowych i jest tak żle to też przestań ****** tylko sprzedaj hektary i wyjedź do miasta,a nie oczekuj że społeczeństwo będzie do Ciebie dopłacać przez całe życie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bogna(2016-10-21 08:55) Zgłoś naruszenie 32236

    W miescie bezrobotnym nikt sie nie przejmuje z czego zyje on i jego rodzina .Jezeli rolnicy mowia, ze haruja to caly majatek przekazuja dzieciom, sami dostaja emerytury i dalej prowadza gospodarstwa poniewaz spadkobierca pracuje ale nie na roli a na dodatek dostaje pieniadze z UE. Biedy na wsi nie widac. To nie tak jak dawniej gdzie obowiazkiem spadkobiercy bylo utrzymanie rodzicow. Co moga powiedziec osoby w miescie koncza studia pracy nie moga dostac chyba, ze w hipermarkecie a na spadek tez nie maja co liczyc jak rodzice zarabiaja 1200 zl miesiecznie.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Mural(2016-10-21 09:23) Zgłoś naruszenie 18111

    Akapit o Minimalnej emeryturze podniósł mi ciśnienie!!!!ZA raportu na 2015 rok wynika, że mam 1,717 zł brutto przypuszczalnej emerytury. to prawie 50% mojej płacy. Pracuję 32 lata. I na koniec się okaże, że może dostanę 1200 zł! To granda!!!!!!Nawet w wieku 60 lat będę miała 35 lat pracy, może moje świadczenie wzrośnie o jakieś 130 zł brutto do tego czasu!!!!Rozumiem ludzi nisko zarabiających, ale czy kogoś wzruszy i poruszy, jak mnie zabraknie>>>>Nie opłaca się uczciwie pracować. Nie wyrabiam nawet średniej krajowej, choć pracuję w Warszawie,gdzie płace podobno wyższe! Granda, wyrównywać ludziom, którzy nie pracowali. Albo nie zapracowali wystarczająco. Bo muszą coś dostać! Czy nas stać, aby ze składek naszych/ciągle straszą nas, że świadczenia będą niskie, każą oszczędzać itp./ mamy jeszcze jakieś obywatelskie emerytury wypłacać!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • qwerty(2016-10-21 09:25) Zgłoś naruszenie 9811

    Wprowadzenie emerytur minimalnych ? Przecież są już od dawna ! Podwyżka do 1000zł obejmie tylko tych, co mają dziś emerytury minimalne lub wyższe od minimalnych, a nie emerytury najniższe ? To nie to samo ! Po co to mącenie ludziom w głowach ? Po co pisanie wyrazów pseudo bliskoznacznych, ale różnych w znaczeniu ? Finanse to nie polonistyka !

    Odpowiedz
  • Albin(2016-10-21 09:26) Zgłoś naruszenie 55109

    Ojej, jak wszyscy znów na rolników włażą. Nikt nie broni kupić ziemi (no oprócz PiSu nakładającego ograniczenia w kupnie), pracować dzień w dzień i płacić sobie KRUS :) Ja jestem rolnikiem zgodnie z definicją ustawową, ale wolę pracować na umowie o pracę gdzie indziej, bo przynajmniej mam normalną wypłatę co miesiąc i mogę utrzymać rodzinę, a nie jak w rolnictwie - masz jak coś sprzedasz, nie sprzedasz to nie masz i idziesz pożyczać od sąsiada na chleb.

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • prawda(2016-10-21 09:37) Zgłoś naruszenie 29053

    Rolnicy sa tak biedni,że stać ich tylko na traktory za 100 tys.i inne nowoczesne maszyny.Rękoma to oni juz nic nie wykonuja bo państwo funduje im nowoczesne i drogie gadżety,wszystko zmechanizowane tylko pieniądze brać.a bezrobotny lub pracownik pracuje za grosze,słucha swojego szefa frustrata i ekonoma żeby ten miał na wakacje na Bahamach .Rolnik bierze na raz kilkanaście tysięcy złotych i dalej zarabia więc niech sie nasz rząd nad nimi nie rozczula bo potrafia tylko płakac i wyciągac łapy ale na składki do KRUS to im nie spieszno mimo,że sa śladowe.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Mirek(2016-10-21 09:48) Zgłoś naruszenie 21937

    Granda żeby ciągle do rolników dopłacać wszystkie składki, a oni nie mają co robić na ziemi, bo przecież robią za nich maszyny więc zajmują stołki w mieście , które powinni zajmować ludzie z miasta nie mający możliwości gdzie indziej pracować, chyba że za parobków u rolników. Ciągle im mało i ze szpitali robią domy wypoczynkowe, bo po zbiorach trzeba gdzieś odpocząć nie płacąc. Zrobić z nimi porządek i zabrać im ulgi w płaceniu skłądek.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Jak liczyć staż uprawniający do min. emerytury(2016-10-21 11:01) Zgłoś naruszenie 8613

    ZUS odmawia wyliczenia stażu uprawniającego do emerytury minimalnej / trzeba policzyć samemu /, ZUS w ulotkach ii informacjach zamieszczonych na stronie internetowej wprowadza w błąd, nie podając szczegółowych zasad wyliczania stażu, pracownicy ZUS wprowadzają w błąd podając sprzeczne ze sobą zasady wyliczania stażu /różnica w wyliczeniach w zależności od podanego przez różnych pracowników sposobu wynosi ok.6 lat w moim przypadku ! Okazuje się w praktyce, że przed podjęciem decyzji o przejściu na emeryturę, nie jestem w stanie określić, czy mam staż uprawniający do emerytury minimalnej, czy może brakuje mi kilku dni, czy kilku lat. Takie działania ZUS nadają się do zaskarżenia!

    Odpowiedz
  • O take POlske walczyłeś(2016-10-21 11:17) Zgłoś naruszenie 14022

    Tusk POwiedzial do Policji i Wojska "nie godzi sie zmieniać gry emerytalnej w trakcie słuzby" --ale robotnikom zatrudnionym od 15 roku zycia ,także w soboty i swieta – ponadustawowo (nawet po 1000 dni łącznie za komuny i postkomuny) na wszystkich zmianach ,także w szkodliwych i nieb warunkach pracy potrafił ukraść 7 lat z wieku emerytalnego zmuszając do pracy aż przez 52 lata. ..

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • REX(2016-10-21 11:58) Zgłoś naruszenie 6112

    Szanowny Panie Prezesie, Pani Premier, Panie i Panowie Ministrowie 1. Prosze o wyjasnienie mi dlaczego skoro minimalna płaca wynosi 1860 zł brutto i w całosci jako minimalne wynagrodzenie NIE PODLEGA w 100% mocą ustawy egzekucji komorniczej, - to minimalna emerytura - od 2017r, - 1000 zł brutto podlega zajęciu komorniczemu 250 zł - czyli wolne zostaje 75 % kwoty minimalnej emerytury !? ( notabene proszę o pouczenie jak przeżyć, wykonać opłaty ( czynsz, prąd, woda, gaz ) i kupić leki za 750 zł brutto - czyżby zakamufłowana eutanazja? 2. Proszę o informacje w jaki sposób i w oparciu o jakie dane została wyliczona minimalna emerytura w kwocie 1 000zł brutto? - skąd taka kwota? Moim zdaniem nalezy policzyć metodą tworzenia koszyka socjalnego ( mamy w tym tradycje) i policzyć : - czynsz leki żywność prąd, gaz ? ( np. ubranie ) = kwota X , - i przeprowadzić rzetelne konsultacje społeczne, aby było to wiarygodne. Tak powinna moim zdaniem być liczone minimalna emerytura. ! - w przeciwnym wypadku " rzucanie" kwoty 1000zł brutto - jaby z nikąd - wygląda na czysty PR i raczej nie przekona emerytów do czystości zamiarów PiS. !!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Anna(2016-10-21 12:56) Zgłoś naruszenie 26635

    Dlaczego ZUS ma dopłacać do KRUS . Ja płacę co miesiąc na emeryturę 350 zł A rolnik na kwartał 250 zl

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Maria Zukowska(2016-10-21 15:16) Zgłoś naruszenie 12325

    Wszyscy obiecują przed wyborami wieksza czesc emerytów zaufala pisowi oni jak wszyscy wypieli sie na emerytów będą wybory parlamentarne pokażmy im ze nie będą nas wodzić za nos

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • emeryt(2016-10-21 22:52) Zgłoś naruszenie 13216

    Dlaczego podwyżce mają podlegać emerytury które dostają ludzie bardzo krótko legalnie pracujący? Naliczanie emerytur powinno być zależne od czasu przepracowanego bo wtedy odprowadzane były składki. No chyba że po to pracowałem 46 lat i od mojego wynagrodzenia zabierane były składki by teraz dać podwyżki tym, którzy na moment przed uzyskaniem wieku emerytalnego zatrudnili się żeby dostać to, co ja z długim stażem...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • as(2016-10-22 03:50) Zgłoś naruszenie 1039

    ulgi zlikwidowac krus do zusu (bedzie go stac placic zus to dobrze podobnie jak bezrobotny w miescie z umowa smieciowa ) a wszystkie podwyzki zalezne od lat pracy kto dłuzej pracował to dostaje wiecej bo wiecej odlozyl a u nas minister chyba ma cos z glowa albo ja trawi anoreksja bo dodaje tym co maja najmniej i co w niektorych przypadkach pracowali 5lat przed emerytura i naja minimalna to jakis absurd i zle myslenie a rolnicy mam w rodzinie to sie smieja i zyja jak nigdy a teraz jeszcze jeleni ukraincow zatrudniaja i nic za nich nie placa to jest chory kraj

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • EMERYT(2016-10-22 16:16) Zgłoś naruszenie 6418

    Emerytura nie zależy ile lat się pracowało-jest to zależność bardzo mała.Najważniejszy czynnik to ile się zarabiało i ile szło na składki ZUS.Emerytura jest to twoje życie i kariera zawodowa.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • majka(2016-10-22 21:16) Zgłoś naruszenie 6426

    Ile się zarabiało? Jak ktoś siedział na stołkach partyjnych lub w SB to dobrze zarabiał oraz miał karierę zawodową.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość(2016-10-22 21:39) Zgłoś naruszenie 6520

    1000zł to prawdziwa jałmużna ani żyć ani umrzeć za to.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • autor(2016-10-24 04:02) Zgłoś naruszenie 01

    Cywilowi w tym prawym kraju wylicza sie juz chyba tylko minimalna emeryture dla tych co pracuja juz ponad 40 lat. Dla tych co pracuja mniej niz 40 lat wylicza sie po straemu czyli nie krzywdzi sie ich. Stary ma zawsze prze.....e w tym" kraju sprawiedliwości społęcznej"

    Odpowiedz