4 zmiany w emeryturach w 2017 roku

autor: Oprac. K.N.21.10.2016, 07:00; Aktualizacja: 22.11.2016, 11:09
Emeryci dostaną w przyszłym roku wyższe świadczenia

Emeryci dostaną w przyszłym roku wyższe świadczeniaźródło: ShutterStock

Choć losy obniżenia wieku emerytalnego wciąż się ważą, to już wiadomo, że w 2017 roku emerytów czeka kilka istotnych zmian. Należy do nich wprowadzenie emerytury minimalnej i zmiana kwot wolnych od potrąceń komorniczych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (212)

  • emi(2017-10-01 22:27) Zgłoś naruszenie 00

    Rolnik-BRAWO!!!!

    Odpowiedz
  • BERTA (2017-06-01 19:33) Zgłoś naruszenie 10

    LEKARZE USZKODZILI MI MOJE DZIECKO PRZY PORODZIE MIALA GLEBOKIE PORAZENIE MOZGOWE NIECHODZILA NIE SIEDZIALA NIE JADLA NA DOMIAR TEGO EPILEPSJA MOJA OPIEKA BYLA 24 GODZ NA DOBE O PRACY MOGLAM TYLKO MARZYC I TAK BYLO PRZEZ 32 LATA NISTETY MOJA CORKA UMARLA W 2015 JA MAM 66 LAT I ZA BARDZO CIEZKA PRACE MAM NAJNIZSZA EMERYTURE KTORA ZDAZYLAM SOBIE WYPRACOWAC PRZED URODZENIEM NAJMLODSZEGO DZIECKA OCZYWISCIE PRZEZ TEN CZAS 32 LATA NIEMOGLAM PRACOWAC W TEJ CHWILI SAMA JESTEM CHORA MAM USZKODZONY KEGOSLUP I NIE MOGE DOROBIC JAK MAMY TAKIE JAK MATKI ZYC ZA 1000 ZL BRUTTO

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • elzbieta z Lomzy (2017-04-29 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    zachorowalam majac 28 lat. Dzis mam o 40 wiecej.bylam caly czas na rencie inwalidzkiej. Kiedy i jak mialam pracowac? Znaczny stopien niepelnosprawnosci i 900 zl btutto emer. Jak zyc?

    Odpowiedz
  • Anna(2017-04-04 22:24) Zgłoś naruszenie 00

    Koniec z KRUS emto jest ewidentna niesprawiedliwość,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bogaty emeryt(2017-04-03 17:09) Zgłoś naruszenie 10

    FAKT 10 ZŁ NAJNIŻSZA BRUTTO !!!!! NO I DOSTAŁEM NA RĘKĘ 7 ZŁ ŻENADA CHYBA WPŁACĘ NA WYSKOKI PROCENT !!!!!!! JAKI BANK PROPONUJECIE ???????????????

    Odpowiedz
  • Maria J.(2017-03-17 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS w Suwałkach. Udowodnilam 20 lat skladkowych. W tym 16 lat w warunkach szczególnych . 17 lat czyli do 1999r kapitalowych. Do OFE nie należałam. 18 lat skladkowych ze stosunku pracy i plus dyplom.Do dnia dzisiejszego ZUS nie zliczyl okresu emerytalnego. Wniosek o emeryturę wnioslam w 2015r ponieważ ukończyłam 55 lat O jakiej emeryturze można mówić. Skoro ZUS nie spełnia wymogów .

    Odpowiedz
  • Krajewska(2017-03-16 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    Mam brutto 720zł emerytury i nie mam zadnej podwyzki ani rewaloryzacji dlaczego?

    Odpowiedz
  • Wieloletni pracownik bez praw(2017-03-10 12:48) Zgłoś naruszenie 10

    Popieram Inspektora Pracy.Liczyliśmy że 40 lat składkowych wybrani przez nas posłowie zatwierdzą.Nie chodzi o rolników z KRUS . Ci odprowadzający składki do ZUS przez 40 lat powinni otrzymać emerytury bez żadnej łaski.Dlatego uważam ZUS za Zakład Utylizacji Składek a każdy rząd to akceptuje. Dlaczego wybrali Tuska? Historia lubi się powtarzać "CHCEMY BARABASZA" Niech nasi rządzący o tym pamiętają.Przyjdą następne wybory to oszukani wieloletni pracownicy ich nie poprą! Tłumaczenie że brak funduszy dla najdłużej pracujących to bzdury, oni na swoją jałmużnę zapracowali.Prawo i Sprawiedliwość jeżeli tego nie akceptuje niech zmieni nazwę!

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny org(2017-03-09 14:27) Zgłoś naruszenie 10

    kolejne kłamstwo, na papierze i dla międzynarodowej statystyki, tak, ale mowa tu o emaryturach z co najmniej 20 latami przepracowanymi na pełnym etacie, a tak podwyżkę do 883 netto omija to niemało ludzi...

    Odpowiedz
  • Rafi Prawda .(2017-03-09 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    Obecnie minimalna emerytura wynosi 882 zł 56 gr. Dziwne bo moja mama ma 777 zlotych brutto a do reki 672 zlotych .Moze na poczcie stale gubią te 100 zlotych............

    Odpowiedz
  • Jadwiga(2017-03-08 23:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jest wiele osób, które uważają ,że opłacane składki to lokata bankowa i domagają się procentowych podwyżek. To tak jak zjeść ciastko i mieć ciastko. Zapominają, że co miesiąc otrzymują emeryturę i jednocześnie powołują się na tzw. kapitał początkowy.... To hipokryzja i egoizm.

    Odpowiedz
  • HENRYKA(2017-03-07 16:09) Zgłoś naruszenie 20

    Dlaczego w naszym kraju nieroby mają lepiej. Przepracowalam 35 lat.Dzieci były w żłobku, przedszkolu za ktory płaciłam.Inne matki były na urlopach,dzieci ich spokojnie spały, gdy dzieci matek pracujących płakały idąc rano do żłobka.te matki mają doliczone 6 lat dostażu . One teraz mają mieć emeryturę nieco niższą od mojej. A CO Z NAMI SPRZED 1948ROKU. STARY PORTFEL CZAS UMIERAC.

    Odpowiedz
  • ANITA(2017-03-04 13:23) Zgłoś naruszenie 30

    Zawiodłam się na PIS=IE !!! NIGDY WIĘCEJ !!!

    Odpowiedz
  • Robert Z(2017-03-02 17:34) Zgłoś naruszenie 21

    675zł netto jak wyżyć za taką kwotę P Minister Rafalska więcej wydaje na jedną kolację a ja muszę żyć cały miesiąc. Czy Państwo Katolickie tak postępuje?. Wstyd i hańba dla tego Rządu

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • elka(2017-03-02 08:42) Zgłoś naruszenie 01

    dość z tzw. rolnikami prowadzących sklepy w wielkich miastach i opłacających KRUS to dopiero granda

    Odpowiedz
  • Polak(2017-02-26 21:05) Zgłoś naruszenie 01

    Skąd się bierze u niektórych miastowych nienawiść do rolnika ? Gdyby nie rolnicy to miasto nie miałoby co żreć ,bo żarcie samo się nie wyprodukuje chyba że ktoś potrafi żywić się samym powietrzem .Mówi się że rolnik nie płaci podatku dochodowego , otóż nie prawda bo duża część rolników rozlicza się z podatku dochodowego i to nie małego .A do tego to co kupuje potrzebnego do swojej produkcji to więcej watu płaci niż niektóry z miasta , a nie wszyscy dostają zwrot podatku.Więc myślę że te 1000 zł emerytury po 45 latach ciężkiej pracy to jest śmieszne . A ilu jest rolników z marszałkowskiej przez których prawdziwi rolnicy dostają po plecach .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • żona rolnika (2017-02-23 09:46) Zgłoś naruszenie 01

    Włos się na głowie jeży jak czytam tą nagonkę na rolników. To nie prawda, że rolnik pracuje tylko przez połowę roku!!! Tak naprawdę praca w gospodarstwie trwa cały rok, świątek, piątek a nawet jak trzeba to i niedziela!!! Praca rolnika nie opiera się tylko i wyłącznie na obsianiu/obsadzeniu pola, zebraniu wszystkiego, zaoraniu.. Przez cały czas szykowanie, sortowanie towaru, wywóz czy to na giełdę, na targ czy jakieś hurtownie. Poza sezonem polowym, ma jedyny czas na gruntowne serwisowanie maszyn. A te bzdury, że rolnik opłaca tylko podatek od budynków gospodarczych?? Powiem brzydko, w d**** byłeś i g**** widziałeś. Siedzisz w mieście, wszystko kupujesz gotowe, warzywa, owoce.. Skąd to się bierze? Spada z nieba?? NIE!!! Rolnik zap******* żebyś miał co żreć. Odbębnisz swoje 8h (max.12), wracasz z pracy do domu i leżysz do góry du...pą, podczas gdy rolnik ************ od świtu do nocy. Naucz się kałmuku szacunku do ludzi i cudzej pracy, a nie patrz tylko na własną du..pę!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ~SS-(2017-02-22 15:31) Zgłoś naruszenie 11

    Ja też pochodzę z wioski,z gospodarstwa my się napracowaliśmy. 40 lat temu były konie,aplegier, kopaczka z wiatrakiem,co rozrzucała ziemniaki na kilka metrów,rozrzucanie obornika widłami,młocka w stodole. TO BYŁA PRACA. teraz rolnicy żyją luksusowo,oczywiście ci którzy mają trochę oleju w głowie i chęć do pracy. Kasa z UE leci. maszyny obrobią,kobiet na polu nie widać. One robią tyle co kobieta pracująca w mieście musi zrobić po pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • grazynka(2017-02-20 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego nikt nie pomysli otych co sa na zasilkach przedemerytalnych ludzie zwolnili miejsca pracy dla mlodszych a maja taka jalumuzne w kwocie 810 zl pracy dla tych ludzi niema bo sa po 50-tce jak maja zyc i robic oplaty a niektuzy sa sami i juz chorzy pytam jak maj zyc lepiej umrzec niz sie tak meczyc wszyscy politycy to oszusci maja pelne kieszenie i nie przerjmuja sie takimi ludzmi

    Odpowiedz