Waloryzacja i jednorazowy dodatek. Ile dostaną emeryci w 2016 roku?

autor: Agnieszka Brzostek14.10.2015, 10:00; Aktualizacja: 20.11.2015, 13:53
Wysokość dodatku miałby być uzależniona od wysokości pobieranych świadczeń.

Wysokość dodatku miałby być uzależniona od wysokości pobieranych świadczeń.źródło: ShutterStock

Waloryzacja rent i emerytur będzie w 2016 roku na bardzo niskim poziomie, dlatego osoby z najniższymi świadczeniami otrzymają być może jednorazowy dodatek.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (339)

  • niepelnosprawny 1 grupa lezecy udary..(2015-10-14 11:39) Zgłoś naruszenie 11

    dlatego nalezy glosowac na kaczynskiego...gnoje z platformy nic niezrobili dla niepelnosprawnych.

    Odpowiedz
  • emeryt 47 lat stażu pracy(2015-10-14 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    Co jak co -ale redaktorzy GP nie powinni popełniać takiego podstawowego błędu jakim jest nazywanie waloryzacji podwyżką.
    Czemu nie napiszecie o trwającym wciąż procederze okradania uposażenia emerytów z tytułu nie zwaloryzowania emerytur w 2012 roku ustanawiając oszukańczy dodatek kwotowy.
    Ten tak zwany incydentalny czyn spowodował zaniżenie wszystkich już kolejnych emerytur .

    Odpowiedz
  • Jaromir(2015-10-14 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    "Gdzie najlepiej żyje się seniorom? Poznaj 6 rajów dla emerytów" To dla zaspokojenia ciekawości, ale także po to, aby denerwować polskich emerytów. Byłoby dobrze, gdyby p. Agnieszka Brzostek lub ktoś inny pokusił się o podobny artykuł opisujący kraje gdzie emerytom żyje się na poziomie zbliżonym do polskiego. Trochę powyżej i trochę poniżej naszego poziomu. Emeryci mieliby wtedy szerszy pogląd i np. porównanie do b. demoludów. Czekam na taki artykuł, a nie tylko na taki, który nie daje żadnej satysfakcji nie tylko autorowi, ale i emerytom.

    Odpowiedz
  • opiekunki osub niepelnosprawnych(2015-10-14 13:37) Zgłoś naruszenie 02

    a to zlodzieje w tej platformie , zabrali swiadczenie pielegnacyjne teraz renty, glosuje na kaczynskiego. dosc klamstwa kopacz...

    Odpowiedz
  • opt(2015-10-14 14:15) Zgłoś naruszenie 20

    Od czasów rządów Milera występuje zjawisko równania emerytur w dół i w 2016 roku ta praktyka jak widać będzie kontynuowana. Uczyłeś się , pracowałeś nie na czarno, to teraz dostaniesz w plecy, bo trzeba dołożyć tym co mają mało - tylko nikt ich nie pyta dlaczego mają mało. Ktoś kto pracował na umowach o dzieło, na czarno żył jak pączek w maśle , dorobił się fortuny, nie odprowadzał składek i teraz ma małą emeryturę , to państwo mu dołoży , zapłaci za cwaniactwo.

    Odpowiedz
  • Stary system emerytalny.(2015-10-14 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    Kto zapłaci nam za dwa lata przymusowego wojska.
    Wzięli nas z zakładów pracy i straciliśmy dwuletnie zarobki oraz składki do ZUS od tych zarobków.

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-10-14 14:30) Zgłoś naruszenie 25734

    Beneficjenci - pasozyci społeczni, renciści alkoholowi, lenie i kombinatorzy, cały KRUSOWSKI elektorat PSL, Maryla Rodowicz, Krzysztof Cugowski, Elżbieta Zapendowska, Jacek Fedorowicz...

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-10-14 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego autorka wchodzi z buciorami w środek tematu, zamiast zacząc od początku ? A początek - to są straty wartosci świadczenia wskutek inflacji. Swiadczenie w wysokości 880zł traci PIĘC RAZY MNIEJ niż świadczenie w wysokości 4400zł, zatem i kwota waloryzacji musi różnic się PIECIOKROTNIE dla zachowania siły nabywczej obu tych świadczeń. Nie ma w tym nic dziwnego, żadnego złodziejstwa, to jest NORMALNOŚĆ. Czy to takie trudne zacząć od początku, zrezygnować z wywoływania niezdrowych emocji ? Czy to takie trudne napisać rzetelny artykuł ?

    Odpowiedz
  • siwy(2015-10-14 17:21) Zgłoś naruszenie 36630

    Czy pamietacie panstwo przepis, ktory mowil, ze aby otrzymac emeryture, trzeba miec przepracowane tylko piec lat? Mama mojej kolezanki poszla do pracy tuz przed sama emerytura. Przepracowala piec lat i dostala emeryture. Czy taka osoba powinna otrzymywac emeryture w tej samej wysokosci, jak druga z trzydziestoletnim stazem? Czy to bedzie sprawiedliwe?

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • też służyłem 2 lata i nie jęczę(2015-10-14 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do: 4: Stary system emerytalny. z IP: 89.68.32.*
    W takim razie zapytam Cię - KTO Cię karmił, ubierał i dawał dach na głową przez 2 lata, tak, że o nic nie musiałeś się martwić?!

    Odpowiedz
  • Ula(2015-10-14 17:56) Zgłoś naruszenie 01

    10: niepelnosprawny 1 grupa lezecy udary.. z IP: 78.10.61.* (2015-10-14 11:39) Masz krótką pamięć. Gdy PiS był u władzy emeryci i renciści nie dostali nic, bo nie było rewaloryzacji. Zanim zaczniesz agitować sprawdzaj fakty.

    Odpowiedz
  • BB1313(2015-10-14 18:31) Zgłoś naruszenie 25313

    Jedna wielka granda Ci co się wtedy kiedy należało pracować do tej pracy nie palili i o przyszłej emeryturze nie myśleli albo cały światek artystyczny ,składki do ZUSu minimalne a zarobioną ciężką kasę na bieżące potrzeby dostali bon od Państwa a Ci którzy przepracowali po czterdzieści lat odprowadzali konkretne składki dostali po 10 zł brutto!!! To się nadaje do Strasburga bo już wiemy ,że na nasz Trybunał nie ma co liczyć i to by było na tyle!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • okradziony2012(2015-10-14 18:33) Zgłoś naruszenie 20327

    Wiem, że te buce z rządu tego nie czytają bo oni namaszczeni głosami wyborców wszystkie rozumy pozjadali i wszystko wiedzą i nie muszą słuchać głosu wyborców. Im są tylko potrzebne nasze głosy i tyle i aż tyle. A tak poo prawdzie to mają nas w d... Waloryzacja powinna być dla wszystkich emerytów RÓWNA i procentowa bo taka była składka na ZUS. Oczywiście ci co mają po 800 czy nie wiele więcej mają stanowczo za mało ale to wynika m.in. z tego iż wpłacali na ZUS bardzo małą składke w czasie jak pracowali. W Polsce istnieje system pomocy społecznej i to właśnie tam powinien rząd przelać stosowne kwoty aby poprzez niego wspierał tych naprawdę potrzebujących. Jakimi kwotami ? Ano takimi aby mogli żyć. Mogą to być jednorazowe kwoty 500 i więcej ale nie jako dodatek do emerytury tylko wyraźnie POMOC SPOŁECZNA. A tak mamy sytuację, że np. nasi aktorzy, piosenkarze, adwokaci, księża, rolnicy, taksówkarze i inni wpłacali na fundusz emerytalny grosze, otrzymują teraz dodatek np. po 350 złotych mimo iż za jeden koncert, występ , dzień zdjęciowy otrzymują po kilkadziesiąt tysięcy złotych.A te 350 złotych to im nawet nie wystarcza na przysłowiowe waciki. Tego to nasi rządzący nie widzą ? No tak jak się zajmują tym aby np. Kulczyk w ciągu roku zarobił 800 milionów przez złodziejską prywatyzację CIECH-u to ich nie obchodzi jakiś emeryt.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • *(2015-10-14 19:20) Zgłoś naruszenie 01

    ...no to ci co mają 5tys.emerytury otrzymają po waloryzacj pięć razy więcej niż ci co mają 880zł (czyli 5x4,57=22.85zł brutto)...bardzo to "sprawiedliwie" bo dodatkowo ci co mają 880zł otrzymają jeszcze jednorazowo 350 zł.

    Odpowiedz
  • @Ula:(2015-10-14 19:45) Zgłoś naruszenie 12963

    Sprawdziłem fakty. Otóż gdy PiS był u władzy to w 2007r. najubożsi emeryci dostali z budżetu nawet więcej, bo 420zł. Tak więc proszę nie dezinformować czytelników. Wcześniej również rząd SLD stosował takie jednorazowe dodatki. Jedynie koalicja PO/PSL stosowała metodę 'na Janosika" czyli zabrała pobierającym wyższe emerytury na rzecz niżej uposażonych (bo nie z budżetu). Tak właśnie było w przypadku tzw. "waloryzacji kwotowej" za 2012r., co było bezprecedensową arogancją !!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • stan47.emeryt(2015-10-14 19:59) Zgłoś naruszenie 12

    No a co z okradzionymi emerytami w 2012? Pewnie nic - ale między innymi leniom, obibokom, cwaniakom to można dać, a swoich wyborców olewać. Jak już kiedyś napisałem - po raz pierwszy w życiu nie idę na wybory.

    Odpowiedz
  • awer(2015-10-14 21:30) Zgłoś naruszenie 53233

    W du--ę sobie wsadźcie te 4 złote, Koszty związane ze zmianą emerytury o takie wielkie pieniądze przewyższają tę kwotę. GŁUPKOWATA POLITYKA i tacy sami rządzący !!!

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • as(2015-10-15 04:42) Zgłoś naruszenie 00

    i znowu ludziom ktorzy sie nie przepracowali doloza a ja 43 lat pracy dostane 5zl gdzie tu sprawiedliwosc a co z rokiem 2012 zlodzieje

    Odpowiedz
  • oszukiwani(2015-10-15 07:25) Zgłoś naruszenie 00

    Przeciętnie emeryci dostaja netto od 1300 do 1500 zł więc rząd za dużo nie wyda na nich bo przecież te 100zł minus podatek to tak naprawdę da nam jakieś 60-70zł netto i to tylko jeden raz,a potem 4zł? to jakiś absurd,dlaczego posłowie dostaja w takim razie tak wysokie odprawy?powinni dostac tak jak emeryt waloryzacje,Dlaczego nikt nie zmieni sposobu naliczania waloryzacji bo przecież to wszystko to oszustwo tak jak z e wskażnikiem bezrobocia.Wiadomo,że jest to niewiarygodnie liczone tylko po łebkach bo komu z urzędasów chciałoby sie dogłębnie liczyć skoro za kłamstwo i tak dostana wysokie wynagrodzenia.Tak samo jest z waloryzacją.Oszuści spracowanych ludzi.Jak można spojrzeć ludziom w oczy proponując im 4zł do i tak niskich emerytur.

    Odpowiedz
  • kaja(2015-10-15 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    do 19 Ta? głosować na Kaczyńskiego? Jak Kaczyński był u władzy w ogóle nie było waloryzacji a ci co mieli mniej dostali jednorazowe dodatki. Natomiast złodzieje z PO okradli nas w 2012 roku. Wniosek nasuwa się sam, jeśli już iść na wybory to tylko zjednoczona lewica lub Petru

    Odpowiedz