Waloryzacja i jednorazowy dodatek. Ile dostaną emeryci w 2016 roku?

autor: Agnieszka Brzostek14.10.2015, 10:00; Aktualizacja: 20.11.2015, 13:53
Wysokość dodatku miałby być uzależniona od wysokości pobieranych świadczeń.

Wysokość dodatku miałby być uzależniona od wysokości pobieranych świadczeń.źródło: ShutterStock

Waloryzacja rent i emerytur będzie w 2016 roku na bardzo niskim poziomie, dlatego osoby z najniższymi świadczeniami otrzymają być może jednorazowy dodatek.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (339)

  • Malibu(2016-02-16 18:04) Zgłoś naruszenie 31

    A czy od tego jednorazowego dodatku potraca podatek? Nigdzie sie o tym nie pisze.

    Odpowiedz
  • julia(2016-02-16 13:32) Zgłoś naruszenie 41

    jak zwykle obiboki,lenie i kombinatorzy dostaną więcej bo mają niskie emerytury, kto pracował długo i uczciwie dostanie grosze.Najlepiej mają krusowcy ,płacą mało dostaną dużo.

    Odpowiedz
  • gosc(2016-02-16 13:08) Zgłoś naruszenie 11

    Czy jednorazowy dodatek do emerytury moze zabrac komornik

    Odpowiedz
  • ssciepur@wp.pl(2016-02-16 12:54) Zgłoś naruszenie 41

    NIE GLOSOWALEM NA PIS MIMO ZE OBIECAL WOJEWUDZTWO KOSZALINSKIE I CO W DU...PE SE WSADZ KACZORZE OBIETNICE KURDUPLU MOCHEROWY

    Odpowiedz
  • ssciepur@wp.pl(2016-02-16 12:48) Zgłoś naruszenie 31

    JAK WIDZE TE MAŁPE W TV JAK ANEMICZNIE KLEPIE TO MI SIE RZYGAC CHCE A MOCHERY TO KU.......WY CO NA NIA GŁOSOWALI ONA ZRESZTA TEZ K.....W....A A DUDA NIE LEPSZY LIZE CZTERY LITERT PREZESOWI I RYDZYKOWI to muj e-MAIL PAJACE PISIORY

    Odpowiedz
  • ssciepur@WP.PL(2016-02-16 12:43) Zgłoś naruszenie 41

    GŁOSOWALISCIE MOCHERY NA PIS TO MACIE SZYDŁO WOLI DAC GORNIKOM 13-KI 14-KI 15-KI NIZ EMERYTOM BO ONI NIE POJDA NA WOZKACH POD SEJM I JESZCZE JEDNO RYDZYK TEZ JEST BIEDNY JEMU NALEZY SIE KASA.PISZE JAWNIE TO MUJ E-MAIL NIE BOJE SIOE PISOWCOW CZY SZATANA RYDZYKA

    Odpowiedz
  • Niska rencina(2016-02-16 09:03) Zgłoś naruszenie 23

    Nie mogę już czytać tych komentarzy. Śmiech mnie bierze. Jestem rencistą, w tamtym roku miałam w marcu podwyźkę 9 zł. Zatem na cały rok dostałam więcej 108 zł. A teraz dodatku dostanę koło 400 zł, to chyba więcej niż poprzedni rząd mi dał. Więc nie rozumiem co lepsze .?W tamtym roku dostali więcej co mieli wyższe renty A Ci z małymi mało. A teraz jest na odwrót i chyba dlatego takie komentarze. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Janusx(2016-02-15 21:06) Zgłoś naruszenie 31

    Super ale pohulam

    Odpowiedz
  • EU(2016-02-15 15:21) Zgłoś naruszenie 41

    Jak jest inflacja wprowadza się tzw. "waloryzację kwotową" , jak deflacja do procentowa to jest manipulacja. Emeryci dzielą się swoją emeryturą , a przy okazji zarabia KRUS i ZUS ,to zwyczajny szwindel.

    Odpowiedz
  • boro(2016-02-15 10:21) Zgłoś naruszenie 31

    A przecie za rządów PiS miało być tak ładnie ! O EMERYTACH NIE ZAPOMNIMY tak głosili przed wyborami oszuści i kłamcy z PiS ! Gówno mają i jeszcze do ruiny NAS dostana ,już się po cichu mówi że emerytury i renty mogą być niższe ?CIEMNY LUD i nie tylko może za to zapłacić ?Jak kiedyś mówili rząd się wyżywi !

    Odpowiedz
  • ela(2016-02-15 09:11) Zgłoś naruszenie 31

    Może by tak rządzacy żyli za 970 zł miesięcznie.

    Odpowiedz
  • ale jaja(2016-02-14 20:26) Zgłoś naruszenie 31

    waloryzacja ok. 1 zł, cha-chach, chyba się poleję ze śmiechu z prace po 45 latach a za leżenie 500 zł od zrobienia jednego dziecka

    Odpowiedz
  • wala(2016-02-14 16:08) Zgłoś naruszenie 21

    Waloryzacja uzależniona od stażu pracy-najsprawiedliwsza. Ci co mają niskie świadczenia po dodatki z opieki społecznej- zresztą z nich i tak korzystają.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2016-02-14 14:27) Zgłoś naruszenie 41

    Rodacy emeryci! Pamiętajcie o tej podwyżce PIS-u przy urnach wyborczych ! Następne wybory to porażka tych popaprańców narodu. Ciekawe ilu emerytów głosowało na PIS a teraz biadolą,ale im współczuję.

    Odpowiedz
  • Jar(2016-02-14 12:33) Zgłoś naruszenie 42

    No w końcu Rząd zareagował na niskie emerytury, stopa życiowa nam emerytom się podniesie i praktycznie zrównujemy się już z zachodnimi emerytami. Tak trzymać. Urodziłem się w 62r. za Pana Gomółki źle, za Pana Gierka źle, za dotychczasowe rządy SLD, PO źle, czy musieliśmy tyle czekać aby odbić się od dna.

    Odpowiedz
  • rafal(2016-02-14 12:05) Zgłoś naruszenie 41

    waloryzacja rent i emerytur na 2016 rok to jest hańba naszego rządu,to jest jalmużna,dzisiaj lepiej nie pracować a żyć z opieki,albo pracować na czarno itd............

    Odpowiedz
  • purpura(2016-02-14 07:11) Zgłoś naruszenie 21

    Nie mówcie,że emeryci dostana dodatek w kwocie 50zł,bo to żadna kwota,tyle jeszcze 3 lata temu dostawali waloryzacji co miesiąc.Dodatek powinien być o wiele większy jeżeli jest jednorazowy nie powinien być niższy niż 500zł w przeciwnym razie jest to jakis wytwór ani dodatek ani waloryzacja.Jest to po prostu odp....cie sie od nas i nazryjcie sie a my mamy spokojne sumienie.Skoro na dzieci przeznaczacie na długie lata co miesiąc 500zł to tym bardziej dla emeryta jednorazowo powinna być to duża kwota.Rzd zrobił z siebie pośmiewisko,skandal i żenadę.

    Odpowiedz
  • emerytka-36 lat pracy(2016-02-13 23:33) Zgłoś naruszenie 51

    Zamierzam ten ochłap zwrócić do ZUS na rachunek, z którego dokonano wpłaty tj. 92 1020 5604 0000 0402 8320 1014 PKOBP Departament Rozliczeń - Świadczenia , tytuł wpłaty : zwrot jałmużny. I tak co miesiąc. Mój bank od przelewów nie pobiera opłat, a ZUS niech kombinuje co z tym zrobić. Niech pozbierają i kupią Szydło broszkę. Nie pozwolę się obrażać. Ta kwota nie wystarczy nawet mleko i bułkę, niech sobie w d...wsadzą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jankiel(2016-02-13 19:06) Zgłoś naruszenie 20

    NASZ nowy RZĄD na temat waloryzacji nie ma nic dopowiedzenia dopłaty jednorazowe są tylko dla tych którzy mają niskie emerytury należy sprawdzić ile ci emeryci pracowali i jakiej wysokości płacili składki ,bo n a pewno Polacy którzy przepracowali po 30 40 lat i płacili składki do zu su wyższe dzisiaj zostali przez RZĄD Pani Premier oszukani miałem nadzieje że prawo i sprawiedliwość postąpi uczciwie z ludżmi którzy wierzyli że będzie sprawiedliwie a okazało się że wsparcie jest tylko dla tych którzy nie pracowali i od czasu do czasu uzbierali minimum 5 lat co Pani premier na to że popiera taki stan,

    Odpowiedz
  • Ed(2016-02-13 15:32) Zgłoś naruszenie 20

    Wystarczy przeliczyć ,że z roku na rok , za otrzymaną emeryturę . można nabyć MNIEJ tych samych artykułów. Wystarczy być nie rzetelnym w obliczanie koszyka inflacyjnego , aby z roku na rok silą nabywcza wypracowanej i otrzymanej emerytury, była coraz niższa. To jest jedna z metod stosowana przez WSZYSTKIE rządy ,aby zaoszczędzić na emerytach. Jednak PIS , szukając pieniędzy na 500+ , zmniejszył radykalnie siłę nabywczą wszystkich emerytur , co może być dla niego zgubne , przy następnych wyborach .

    Odpowiedz