Waloryzacja i jednorazowy dodatek. Ile dostaną emeryci w 2016 roku?

autor: Agnieszka Brzostek14.10.2015, 10:00; Aktualizacja: 20.11.2015, 13:53
Wysokość dodatku miałby być uzależniona od wysokości pobieranych świadczeń.

Wysokość dodatku miałby być uzależniona od wysokości pobieranych świadczeń.źródło: ShutterStock

Waloryzacja rent i emerytur będzie w 2016 roku na bardzo niskim poziomie, dlatego osoby z najniższymi świadczeniami otrzymają być może jednorazowy dodatek.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (339)

  • ewa(2016-02-29 10:55) Zgłoś naruszenie 80

    dać Rydzykowi tyle milionów a renty grosze

    Odpowiedz
  • Micele(2016-02-29 10:05) Zgłoś naruszenie 50

    Nami rządzą nieudacznicy i to jest główną przyczyną nędznych emerytur części emerytów.Jak można dokonywać wypłat emerytur po 10 tys,15 tys,20 tyś. dla tzw.uprzywiliowanych,bo był generałem,wysokim dygnitarzem czy dyrektorem korporacji.Czyżby byli to nadludzie?Uważam ,że górna granica emerytury obecnie nie powinna przekraczać 7 - 8 tys.zł .Gdyby tak zarządzano kwotami przeznaczonymi dla emerytów to nasze emerytury powinny nie być niższe jak 3 tys. pozwalające na w miarę godne życie.Emeryci! nie dawajmy wodzić się za nos ,bo każda ekipa rządząca nas oszukuje.Żądajmy tego co nam się należy od swoich wybranych posłów ,piszmy petycje do rządu ,a więc bijmy się o swoje.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • oko2(2016-02-29 08:54) Zgłoś naruszenie 12

    Ja przepracowałem 42-lata w tym 32 w górnictwie i mysle żetepodwyzki dla najuboższych to lipa i kiełbasa wyborcza.

    Odpowiedz
  • zyga(2016-02-28 23:12) Zgłoś naruszenie 31

    powinien być wspólny procent,bez względu czy ma dużą czy małą emeryture,gdyż ten co ma mało,to walił w bambuko

    Odpowiedz
  • katarzyna(2016-02-28 12:28) Zgłoś naruszenie 41

    Jestem emerytem od 2005 roku i przez 10 lat dzięki waloryzacji moja emerytura wzrosła o 700 zł czyli średnio o 70 zł roczni.e A teraz Pis daje mi (śmieszne) 3 zł. A le i tak jestem dumna z tego, że NIE GŁOSOWAŁAM na nich.,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • smiech na sali(2016-02-28 11:29) Zgłoś naruszenie 50

    pierdolnieci sa i tyle w dupe se wsadzcie te 4 zl

    Odpowiedz
  • okradziona emerytka(2016-02-28 00:40) Zgłoś naruszenie 31

    okradziona emerytka rządowe złodzieje okradli mnie z emerytury i dali dzieciom bogatych rodziców. potrzeba drugiego Wałęsę, żeby tą zdradziecką politykę zlikwidował.

    Odpowiedz
  • okradziony emeryt(2016-02-25 14:06) Zgłoś naruszenie 71

    w 2012roku PREZYDENT KOMOROWSKI ustawił na baczność ,,niezależny trybunał konstytucyjjny" i nakazał oceny prawnej oszustwa emerytów.No i niezależni sędziowie wymyślili.Teraz,nowej władzy jest na rękę,nowe oszustwo które mieści się w starych ramach prawnych to i dalej oszukują emerytów i rencistów. Ciekawe że dawna opozycja oraz obecna nie przekazali sprawy okradania emerytów i rencistów do EUROPEJSKIEGO TRYBUNAŁU PRAW CZLOWIEKA!OŻE ZROBI TO PAN PETRU-OBROŃCA DEMOKRACJI I PRAW WSZELAKICH! Ponieważ w POLSCE-III RP więżniowie mają większe prawa niż ludzie którzy ciężko pracowali i od poczczątku byli okradani(przez obowiązkowe pobieranie składek różnej maści) ,to należy podziękować wszystkim którzy otrzymali władzę z ramienia tzw.demokratycznych wyborów czyli niestety POLAKÓW. Jakoś nie słychać krzyku obrońcy ludzi pracy pana przewodniczącego SOLIDARNOŚCI na tą zbrodniczą działalność nowych władz! Te 5zł rewaloryzacji przekazuję na budowę szpitala w którym można będzie -skutecznie-leczyś z oszustów w POLSCE zwanych politykami z GŁUPOTY! TAK MI DOPOMÓRZ BÓG.

    Odpowiedz
  • Matika8(2016-02-25 10:39) Zgłoś naruszenie 100

    Poproszę o nr konta Prezydenta Polski bo przeleję Jemu kwote podwyżki mojej emerytury żeby miał świadomość co robi swoim wyborcom. Z całym szacunkiem Panie Prezydencie ale zachłysnął się Pan władzą i szusuje na nartach na oczach biednych ludzi, wstyd!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • przez pryzmat(2016-02-23 13:32) Zgłoś naruszenie 51

    a czyja to wina czy to nie moherowe berety przyczyniły się do tej sytuacji przecież to wy chcieliście PiS-u no macie i nienażekać a co powiecie o ojcu rydzyku czytałem wszystkie teksty i z niedowierzaniem stwierdziłem że do niektórych jeszcze nie dotarło co jest powodem a jest prosty sposób trzeba obalić ten rząd

    Odpowiedz
  • Jan (2016-02-22 18:59) Zgłoś naruszenie 42

    Powiem więcej PIS góra i basta emeryci patrzeć więcej w dół a nie do góry

    Odpowiedz
  • pocałujtawdupęwójta(2016-02-22 15:30) Zgłoś naruszenie 31

    Hahaha dobre. Uśmiałam się. Takie śmieszne podwyżki to tylko w naszej pięknej Polsce... Jestem na rencie rodzinnej, dojeżdżam do innego miasta na studia i mam niby tego tysiaka. Dodatkowo jestem samotną matką. Obliczając wszystkie koszty związane z egzystencją wychodzę pod koniec miesiąca na minus i co? Gów.o kogokolwiek obchodzi, że mam dziecko i studiuję, a ledwo już daję radę. Dostanę jednorazowy dodatek 300 zł - ŁASKAWCY! Przynajmniej wystarczy na mleko dla małej i paczkę pampersów. Żałosne naprawdę. Nie wiem czy skończę studia, bo przy takich dochodach to się nie da żyć, ale znowu jeśli przerwę studia to ze średnim wykształceniem i tak znajdę marnie płatną pracę. Jak żyć w takim chorym kraju?

    Odpowiedz
  • EU(2016-02-22 08:34) Zgłoś naruszenie 40

    Pytanie: Co robił całe życie emeryt (kobiety to inna sprawa, rodziły i wychowywały dzieci),który ma 888,50 zł emerytury? Op...lał się. I co reszta emerytów ,która przepracowała 40- 50 lat ma się składać na nierobów?

    Odpowiedz
  • sonia(2016-02-18 14:32) Zgłoś naruszenie 30

    mam znajomą która mi by pracowała w mięsnych zakładach 15lat niby swiadków ma fikcja nigdy nie pracowała tyle lat niech ZUS dokładnie tosprawdzi pani z Lubaszcza

    Odpowiedz
  • rarrrrrrrrr impreator(2016-02-18 14:23) Zgłoś naruszenie 30

    to mój dodatek do emerytury wyśle do STRAZBURGA żewby się polskaaaaaaa na żarła

    Odpowiedz
  • maxima(2016-02-17 19:12) Zgłoś naruszenie 32

    hanba dla rzadu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wstydu nie maja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • maxima(2016-02-17 19:10) Zgłoś naruszenie 22

    czemu nie doloza tym co opiekuja sie starczymi osobami maja 520 zl wstyt i hanba dla rzadu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nedznicy(2016-02-17 13:45) Zgłoś naruszenie 20

    nie rozumiem dlaczego piszecie dodatek do 2000 wynosi 400 zl co wstyd napisac ze 400 zl tylko do kwoty 900 a reszta to juz grosze i ochlapy waloryzacji

    Odpowiedz
  • zgroza(2016-02-16 20:33) Zgłoś naruszenie 41

    e, emeryci dostaniecie ok. 1 zł waloryzacji, kupcie sobie mikroskopijny portfel bo tej złotówki w dużym portfelu nie znajdziecie. ALE JAJA, WSTYD., HAŃBA DLA RZĄDU POLSKIEGO

    Odpowiedz
  • księgowy -emeryt(2016-02-16 18:17) Zgłoś naruszenie 22

    Wskażnik rewaloryzacji nie moze wyniesć 100,52 % , ponieważ jak wynika z danych GUS za 2015 r wzrost płac wynosi ponad 4 procent x 20% = 0,8 co najmniej .Patrz Wirtualna Polska z 16.02.2016 r.

    Odpowiedz