Sadurska: Prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego jest "szlifowany"

13.08.2015, 08:36; Aktualizacja: 13.08.2015, 08:53
Andrzej Duda prezydent elekt

Andrzej Dudaźródło: Newspix
autor zdjęcia: DAMIAN BURZYKOWSKI

Jak mówiła Sadurska w radiu Tok FM, prace nad tymi projektami są bardzo zaawansowane. "Pan prezydent Andrzej Duda obiecał złożenie dwóch projektów ustaw (...) dotyczących kwoty wolnej od podatku oraz obniżenia wieku emerytalnego. (...) Mogę powiedzieć, że te projekty są już szlifowane" - poinformowała.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • To zniszczył TUSKOeBUZEK.(2015-08-13 12:40) Zgłoś naruszenie 10

  Należy przywrócić stary system emerytalny.
  Wtedy starsi z wypracowaną emeryturą zwolnili by miejsca pracy dla młodych.
  Wtedy młodzi mogli by pracować i płacić składki ZUS na swoje przyszłe emerytury.

  Odpowiedz
 • Lolek(2015-08-13 19:29) Zgłoś naruszenie 01

  Wszelkie kombinacje z obniżeniem wieku emerytalnego dadzą tylko większą biedę, niższe emerytury, bo będzie pretekst do "lepszego" obliczania, a starzy młodym miejsc pracy nie zabierają, bo nikt starych nie chce zatrudnią, więc nie gadajcie tu głupot. Młodzi powinni walczyć przede wszystkim o uniemożliwienie zatrudniania na śmieciowe umowy lub całkiem na czarno, co jest robione na o wiele większą skalę niż ludziom się zdaje. Później będą płakać. Potrzebna jest ustawa dająca Państwowej Inspekcji pracy prawo nakładania wysokich kar na zatrudniająch na czarno albo na śmieciowe umowy. Zobaczcie, jak zatrudniają prywatne biura pośrednicywa pracy: całymi latami ludzie nie są pracownikami na etacie tylko na chwilowych kilkutygodniowych zleceniach. Robią na produkcji i w transporcie wewnętrznym zakładu produkcyjnego, ale nie są jego pracownikami. Czy to nie oszustwo? A polskie prawo na to pozwala! A gdzie wszyscy obrońcy i rzecznicy praw? Nie wiedzą o tym?

  Odpowiedz
 • Bożena(2015-08-13 21:42) Zgłoś naruszenie 00

  A czy pani Kopacz nie może zrozumieć, że wystrarczy zlikwidować wszystkie przywileje emerytalne:
  1. mozliwośc przechodzenia na emerytury po 15 latach pracy tj. w wieku 34 lat - mundurowi,
  2. przechodzenie w tzw. stan spoczynku w każdym wieku nawet 30 lat - sędziowie i prokuratorzy,
  3. emerytury rolników w wieku 55 lat (K) i 60 lat (M) - w chorych mózgach PSL zrodził się kolejny pomysł na dalsze okradanie społeczeństwa i zafundowanie rolnkom emerytur w wieku 56 lat (patrz nowy projekt ustawy)
  Czy pani Kopacz nie uważa, że obecny stan jest chory i nieprawiedliwy,bo jednym pozwala na przejście na emeryturę po 15 latach pracy w wieku 34 lat a innych zmusza sie do pracy do 67 lat czyli do śmierci. Poza tym ludzie nie zdają sobie sprawy, że nawet teraz pracując dłużej nie będą mieli wyższej emerytury, ponieważ zgromadzony kapitał , co rok, jest dzielony na coraz więcej miesięcy - niby tak wydłuża sie okres przeżycia na emeryturze. Np w 2015 roku o 5 m-cy.
  ZLIKWIDOWAĆ CHORE PRZYWILEJE EMERYTALNE A BĘDĄ PIENIĄDZE NA EMERYTURY DLA LUDZI, KTÓRZY MAJĄ 40 LAT PRACY I WIĘCEJ.

  Odpowiedz
 • Podatnik do wieku 67 lat.(2015-08-14 15:38) Zgłoś naruszenie 01

  Do poz. Bożena.
  To jest słuszne i naukowe.
  Uprzywilejowani wcześni emeryci TUSKOeBUZKA , pasożytują naszym kosztem.

  Odpowiedz
 • xxx(2015-08-18 09:46) Zgłoś naruszenie 00

  Pani premie Kopacz ma gębę pełną frazesów , bredzi coś o elementarnej uczciwości w zadawaniu pytań. Ta kłamczucha nawołuje do prawdy , do uczciwości - uzurpuje sobie prawo do wskazywania kto jest uczciwy a kto nie jest . Jest żenująca w tych swoich nawoływaniach , jej zachowanie plasuje się na granicy śmieszności, Pogubiło się babsko jak widać i gada od rzeczy . Czy nie stać Nas na normalnego , zdrowo myślącego i uczciwego premiera , który zabiegałby o pomyślność całego społeczeństwa , wszystkich obywateli w jednakowym stopniu , bez wyjątku ???. Niestety , na pewno taką osoba nie jest ta kłamczucha i manipulantka Kopaczowa.

  Odpowiedz
 • WYBORCY(2015-08-20 08:26) Zgłoś naruszenie 00

  WIEK EMERYTALNY POWINIEN BYĆ SKRÓCONY 50 LAT ŻYCIA I DOPIERO MŁODZI BY MIELI PRACE A NAUCZYCIELE PO 20 LATACH PRACY A NIE PO 30 POWINNI ODCHODZIĆ NA EMERYTURY- PRZYWILEJE. JEŚLI KTOŚ CHCE PRACOWAĆ DŁUŻEJ TO PROSZĘ BARDZO NIECH PRACUJE NIC NA PRZYMUS .
  TYLKO NIE CZASAMI 40 LAT PRACY O TO DOPIERO BY POLAKOM DOŁOŻONO ……………
  TAK JAK BYŁO ALBO JESZCZE LEPIEJ MA BYĆ NIC NIE GORZEJ CZEKAMY .

  UBOLEWAMY NAD TYM IŻ PREZYDENT ELEKT ANDRZEJ DUDA JAK WIDAĆ NIE MA SWOJEGO GESTU I SZACUNKU DO WYBORCÓW PO CO TE KWIATY DLA KOMOROWSKIEGO BYŁY PRZEKAZANE TYLE NIE PRZYJEMNYCH SŁÓW OD BYŁEGO PREZYDENTA PADŁO A TU JESZCZE DLA NIEGO KWIATY ……..UUUUUUUUUUUU …..WYBORCY ANDRZEJA DUDY PRZYGLĄDAJĄ SIĘ JAK TAK DALEJ BĘDZIE TAKA TAKTYKA PRZYSZŁEGO PREZYDENTA TO BĘDZIE SPALONY CZEKAMY NA SPEŁNIENIE WSZYSTKICH OBIETNIC A PRZEDE WSZYSTKIM WCZEŚNIEJSZE EMERYTURY TAK JAK BYŁO WCZEŚNIEJ , PRZYWILEJE WSZYSTKIE ITD A BĘDZIE PAN WIECZNYM PREZYDENTEM …………DO USŁYSZENIA !!! WIEK EMERYTALNY MIAŁ BYĆ PRZYWRÓCONY LUB JESZCZE LEPSZY DLA LUDZI ….CZEKAMY CAŁY CZAS NA TO …
  WYBORCY

  Odpowiedz
 • Społeczeństwo(2015-08-20 21:45) Zgłoś naruszenie 00

  Nie no tak nie może funkcjonować prezydent aby oszukiwał ludzi to co przedstawił w swym orędziu to jest oszustwo w biały dzień – przecież wyraźnie przed wyborami mówił że wiek emerytalny będzie przywrócony od zaraz nie jakieś referendum co to znaczy nie to niech zawczasu rezygnuje z prezydenta jak tak ma rządzić .Nie można ludzi wszystkich oszukać przecież nawet jednego Polaka nie można oszukać a tu cały naród do widzenia z takim rządzeniem , dlatego ludzie wybrali nowego prezydenta ponieważ zaufali iż emerytury będą przywrócone od zaraz czyli już w sierpniu 2015 roku a nie wszystkich pod ścianę teraz ustawił i na referendum o nie , nie wyborcy wręcz żądają już innego prezydenta który od zaraz przywróci emerytury a nie żeby czekali , prosili się , czy też skamlali żadne referendum to jest szczyt bezczelności jak tak można . Ludzie przecież już nie mają sił na to wszystko , po to nowy miał być prezydent aby ludziom było od zaraz lepiej. Jak tak można cały naród zaufał że prezydent mówił że przywrócenie emerytur przed wyborami od zaraz a tu taki numer no nie coś teraz muszą ludzie od razu zareagować to wstyd i hańba dla całego narodu gdyby ludzie wiedzieli od razu że tak będzie to w życiu nie był by Andrzej Duda prezydentem ………………… więc z tym fantem prosimy szybciutko coś z zrobić !!!
  Gdzie są dotrzymane obietnice słowne między innymi takie :

  „Duda: Projekt obniżenia wieku emerytalnego w sierpniu


  Duda: wiek emerytalny kobiet - do zmiany w pierwszej kolejności
  Wiek emerytalny w dół? – dopiero po zaprzysiężeniu Dudy


  Duda: Projekt obniżenia wieku emerytalnego w sierpniu

  DUDA: PIERWSZYM PROJEKTEM BĘDZIE COFNIĘCIE REFORMY EMERYTALNEJ  „POLACY MAJĄ BYĆ NAJWAŻNIEJSI”


  Andrzej Duda o przywróceniu wieku emerytalnego
  Obniżenie wieku emerytalnego
  Duda: ustąpię z urzędu, jeśli nie złożę projektów dot. wieku emerytalnego i kwoty wolnej” i wiele innych słów ……….

  Odpowiedz
 • xyz(2015-08-21 11:02) Zgłoś naruszenie 00

  Agentura aparatczyków platfusów w postaci zamieszczonych na tym forum PROWOKACJI w postaci komentarzy autorstwa : "Społeczeństwo" czy "WYBORCY" A może tak byście zamieścili coś na temat uzdolnień pierwszego kłamczucha i pierwszej kłamczuchy Rzeczypospolitej

  Odpowiedz
 • --(2015-08-23 01:06) Zgłoś naruszenie 11

  Szanowny Pan Prezydent Andrzej Duda jest i będzie najlepszym Prezydentem

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane