statystyki

Kurier spóźnił się z dostarczeniem odwołania? Wdowa nie dostanie renty

autor: Bożena Wiktorowska31.07.2015, 20:00
Emeryt

SN uznał, że zażalenie nie zawiera usprawiedliwionych zarzutów.źródło: ShutterStock

Tylko nadanie pisma procesowego w placówce Poczty Polskiej jest równoznaczne ze złożeniem go do właściwego sądu cywilnego – uznał Sąd Najwyższy, oddalając zażalenie wdowy ubiegającej się o rentę rodzinną.

Powodem zażalenia był spór zainteresowanej z ZUS, który odmówił kobiecie przyznania renty rodzinnej z tytułu wypadku przy pracy. Kobieta najpierw przegrała sprawę przed sądem pierwszej instancji, a następnie przed sądem apelacyjnym. Pełnomocnik ubezpieczonej przygotował wniosek o sporządzenie przez sąd uzasadnienia wyroku i doręczenie odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem. Dokument ten jednak został nadany za pośrednictwem firmy kurierskiej.


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • StAAbrA(2015-08-01 09:42) Zgłoś naruszenie 00

  Sorry , jaka jest stawka , dla kuriera , za opóźnienie dostarczenia przesyłki ?

  Odpowiedz
 • xxx(2015-08-04 08:00) Zgłoś naruszenie 00

  Firma INPOST jest w moim przekonaniu firma oszukańczą. Doświadczyłem osobiście przypadku iż dwukrotnie poświadczyła nieprawdę o pozostawieniu awiza w sytuacji gdy w rzeczywistości przesyłka ani razu nie była awizowana.. INPOST narobił mi mnóstwo problemów , nie raczył przez kilka miesięcy odpowiadać na złożoną skargę / reklamację a gdy wielokrotnie naciskany w końcu raczył odpowiedzieć to nie poczuwał się do żadnej winy , nie przeprosił za mnóstwo problemów które mi stworzył , nie zaawizował podjęcia kroków organizacyjnych aby takie błędy się już nie pojawiały , nie przeprosił , przekazał aroganckie pouczenie że mi jako odbiorcy przesyłki sadowej nie przysługuje prawo do reklamacji i tym samym w domyśle abym spadał na drzewo ... TAK WIEC PO SWOICH DOŚWIADZCENIACH Z FIRMA INPOST - UWAŻAM JĄ ZA FIRMĘ OSZUKAŃCZĄ , NIE GODNĄ NAJMNIEJSZEGO NAWET ZAUFANIA. Skandalem jest to , że Sądy korzystają z jej usług , tj. z usług firmy wystawiającej zafałszowujące rzeczywistość poświadczenia. Sądy na współpracy z firma INPOST tracą autorytet i twarz w myśl zasady " z kim przystajesz takim się stajesz " . Pogonić drani i oszustów.

  Odpowiedz
 • wojtek(2015-08-01 21:09) Zgłoś naruszenie 00

  Ponoć jest sprawa w SO w Elblągu, gdzie SO w O. przywrócono termin do wysłał apelację za pośrednictwem InPostu, dwie miary dla sądu i osoby fizycznej

  Odpowiedz
 • Jaromir(2015-07-31 20:36) Zgłoś naruszenie 00

  Poszkodowana przez opieszałość firmy kurierskiej straciła możliwość otrzymania renty, a więc powinna założyć sprawę tej firmie i domagać się nie tylko odszkodowania, ale także renty, oczywiście od tej firmy do końca życia. Może wreszcie jeden z drugim "biznesmen" poważnie będzie traktował klientów, którzy płacą za ich usługi tyle, ile sobie życzą!

  Odpowiedz
 • bimbale(2015-08-03 18:42) Zgłoś naruszenie 00

  Kiedy wreszcie zakończony zostanie ten karygodny, skandaliczny cyrk z InPostem ? Firmą krzak, zarejestrowaną na Cyprze i nie płacącą POdatków w POlsce, a bimbającej z odbiorców tak samo jak jego protektorzy z PO ?
  Za NASZE Pieniądze ŻĄDAMY profesjonalnych usług - doręczania przesyłek w terminie i przestrzegania przepisów o tajemnicy danych, korespondencji !
  Na POhybel kombinatorom i złodziejom z PO !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane