statystyki

Kurier spóźnił się z dostarczeniem odwołania? Wdowa nie dostanie renty

autor: Bożena Wiktorowska31.07.2015, 20:00
Emeryt

SN uznał, że zażalenie nie zawiera usprawiedliwionych zarzutów.źródło: ShutterStock

Tylko nadanie pisma procesowego w placówce Poczty Polskiej jest równoznaczne ze złożeniem go do właściwego sądu cywilnego – uznał Sąd Najwyższy, oddalając zażalenie wdowy ubiegającej się o rentę rodzinną.

Powodem zażalenia był spór zainteresowanej z ZUS, który odmówił kobiecie przyznania renty rodzinnej z tytułu wypadku przy pracy. Kobieta najpierw przegrała sprawę przed sądem pierwszej instancji, a następnie przed sądem apelacyjnym. Pełnomocnik ubezpieczonej przygotował wniosek o sporządzenie przez sąd uzasadnienia wyroku i doręczenie odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem. Dokument ten jednak został nadany za pośrednictwem firmy kurierskiej.


Pozostało jeszcze 52% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • StAAbrA(2015-08-01 09:42) Zgłoś naruszenie 00

  Sorry , jaka jest stawka , dla kuriera , za opóźnienie dostarczenia przesyłki ?

  Odpowiedz
 • xxx(2015-08-04 08:00) Zgłoś naruszenie 00

  Firma INPOST jest w moim przekonaniu firma oszukańczą. Doświadczyłem osobiście przypadku iż dwukrotnie poświadczyła nieprawdę o pozostawieniu awiza w sytuacji gdy w rzeczywistości przesyłka ani razu nie była awizowana.. INPOST narobił mi mnóstwo problemów , nie raczył przez kilka miesięcy odpowiadać na złożoną skargę / reklamację a gdy wielokrotnie naciskany w końcu raczył odpowiedzieć to nie poczuwał się do żadnej winy , nie przeprosił za mnóstwo problemów które mi stworzył , nie zaawizował podjęcia kroków organizacyjnych aby takie błędy się już nie pojawiały , nie przeprosił , przekazał aroganckie pouczenie że mi jako odbiorcy przesyłki sadowej nie przysługuje prawo do reklamacji i tym samym w domyśle abym spadał na drzewo ... TAK WIEC PO SWOICH DOŚWIADZCENIACH Z FIRMA INPOST - UWAŻAM JĄ ZA FIRMĘ OSZUKAŃCZĄ , NIE GODNĄ NAJMNIEJSZEGO NAWET ZAUFANIA. Skandalem jest to , że Sądy korzystają z jej usług , tj. z usług firmy wystawiającej zafałszowujące rzeczywistość poświadczenia. Sądy na współpracy z firma INPOST tracą autorytet i twarz w myśl zasady " z kim przystajesz takim się stajesz " . Pogonić drani i oszustów.

  Odpowiedz
 • wojtek(2015-08-01 21:09) Zgłoś naruszenie 00

  Ponoć jest sprawa w SO w Elblągu, gdzie SO w O. przywrócono termin do wysłał apelację za pośrednictwem InPostu, dwie miary dla sądu i osoby fizycznej

  Odpowiedz
 • Jaromir(2015-07-31 20:36) Zgłoś naruszenie 00

  Poszkodowana przez opieszałość firmy kurierskiej straciła możliwość otrzymania renty, a więc powinna założyć sprawę tej firmie i domagać się nie tylko odszkodowania, ale także renty, oczywiście od tej firmy do końca życia. Może wreszcie jeden z drugim "biznesmen" poważnie będzie traktował klientów, którzy płacą za ich usługi tyle, ile sobie życzą!

  Odpowiedz
 • bimbale(2015-08-03 18:42) Zgłoś naruszenie 00

  Kiedy wreszcie zakończony zostanie ten karygodny, skandaliczny cyrk z InPostem ? Firmą krzak, zarejestrowaną na Cyprze i nie płacącą POdatków w POlsce, a bimbającej z odbiorców tak samo jak jego protektorzy z PO ?
  Za NASZE Pieniądze ŻĄDAMY profesjonalnych usług - doręczania przesyłek w terminie i przestrzegania przepisów o tajemnicy danych, korespondencji !
  Na POhybel kombinatorom i złodziejom z PO !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane