Podnoszenie wieku emerytalnego w Polsce do 67 lat jest koniecznością

18.06.2015, 18:40; Aktualizacja: 18.06.2015, 18:43
Zdaniem Łukasza Kozłowskiego - także eksperta Pracodawców RP, z czysto ekonomicznego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby ten wiek podnoszony był szybciej

Zdaniem Łukasza Kozłowskiego - także eksperta Pracodawców RP, z czysto ekonomicznego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby ten wiek podnoszony był szybciejźródło: ShutterStock

 Tak zgodnie stwierdzili uczestnicy dzisiejszej debaty zorganizowanej przez Pracodawców RP. Ekspertka organizacji Monika Gładoch podkreśliła, że ta konieczność wynika przede wszystkim z demografii. Polacy żyją dłużej, spada liczba narodzin.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (48)

  • normalny(2015-06-18 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie ten babsztyl żyje? bo w Polsce koledzy z rocznika 1952 ,z mojej licznej klasy szkol podstawowej,w większości pożegnali ten ziemski Polski raj.A ktoś łże mi w oczy że żyjemy dłużej,ile bierze za pisanie tych bzdur,na zamówienie.To jest po prostu ohydne.

    Odpowiedz
  • Chudy byk(2015-06-18 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ci "eksperci' wiedzą dlaczego 60 latkowie nie pracują?
    Bo zwalnia się ich,przed ochroną emerytalną, wychodząc z założenia że pracownik,który przepracował 40 lat i więcej nagle będzie olewał obowiązki,zacznie chorować ,gdzie on przy swoim stażu stał się prawie robotem.
    Skończyć z przywilejami dla niepłacących składek i tych którzy płacą obniżone i już będzie lżej.
    Zamienić pałace ZUS'owskie na kontenery,przefiltrować pracowników,zdecydowanie zmniejszyć administrację,i najważniejsze zrezygnować z ośmiorniczek!

    Odpowiedz
  • Wolna Polska(2015-06-18 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    Przez 60 lat od konca II wojny swiatowej nikomu nie przeszkadzalo ze wiek emerytalny wynosil 65 lat dopiero zlawil sie faszysta Tusk ze swoja mafia PO i oglosil inaczej,obecna rzadzaca bande nalezy postawic przed sadem i skazac na dorzywocie za dzialalnosc wywrotowa przeciwko Polsce i Narodowi Polskiemu,pluje na was swinie i wypruznie sie kiedys na wasze groby

    Odpowiedz
  • olek(2015-06-18 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jest więc odwrotnie.Starsi na emerytury.Młodzi do pracy.Ale za dobrą pracę dobra płaca i nie na czarno szanowni pracodawcy.

    Odpowiedz
  • Olek(2015-06-18 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    Żądam natychmiastowego odblokowania możliwości dodawania komentarzy .Bezzasadne blokowanie narusza moją wolność.

    Odpowiedz
  • olek(2015-06-18 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    Czy cenzor już totalnie sfiksował czy jest naćpany.Ja jeszcze nie dodałem komentarza ,a już mam komunikat że jest niezgodny z regulaminem.Ktoś powinien się leczyć bo ma przywidzenia.

    Odpowiedz
  • abc(2015-06-18 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    Eksperci są tacy jakich się zamawia.Ten system jest chory.Dlaczego ja muszę pracować na wszystkich wokoło,którzy są od 10 lat na emeryturach 2 razy wyższych od mojej?Czy jakiś "ekspert" jest to w stanie wytłumaczyć?

    Odpowiedz
  • gosc(2015-06-18 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego EKSPERT nie wypowiedział się na temat tych, którzy należą do grup uprzywilejowanych I NIE MUSZĄ PRACOWAĆ DO 67 by otrzymać DWA lub TRZY razy wyższą emeryturę od tych którzy płacą składki emerytalne !!!

    Odpowiedz