Rewolucja emerytalna PiS: Ile trzeba wydać na podwyżki dla emerytów

autor: Grzegorz Osiecki09.06.2015, 07:47; Aktualizacja: 09.06.2015, 08:39
Prezydent elekt Andrzej Duda podczas obchodów Święta Dziękczynienia na Polach Wilanowskich w Warszawie

Jeśli pomysły PiS wejdą w życie, emerytura w dużo większym stopniu będzie zależała od okresu pracy.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Podwyższenie świadczenia minimalnego może być kosztem dla budżetu państwa na poziomie 0,5 proc. PKB rocznie. Chodzi o ok. 16 mld zł

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (38)

  • piekło(2015-06-10 07:50) Zgłoś naruszenie 00

    ***** mnie obchodzi ile to kosztuje,przez 47 lat płaciłem mam odpowiedni wiek i chce w końcu odpocząć od tych krwiopijców i złodziejskiej mafii politycznej.Trzeba było oszczędzac a nie przehulac nasze pieniądze na wycieczki,bankiety,gmachy z marmuru,wysokie nagrody,podwyzki co miesiąc,a teraz ugryżcie nas w dupę ,my chcemy to co nam sie należy konstytucyjnie a więc emeryture po 40 latach pracy bo my jej nie mamy i nie będziemy mieć.a po smietnikach nie mam zamiaru chodzic tylko dlatego,że jeden rudzielec nie pytając nikogo zmienił zycie tysięcy w koszmar.Powinien za to odpowiedziec przed sądem,bo w żadnym kraju tak sie nie robi.

    Odpowiedz
  • do 15 myczek(2015-06-10 06:02) Zgłoś naruszenie 00

    Korzystają inni, to jest UBEZPIECZENIE a nie lokata w banku. Podobnie jak z OC za samochód, gdy nie masz wypadku, a płacisz.

    Odpowiedz
  • myczek(2015-06-09 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Urodziłem się w 1951 r w klasie było 42 uczniów, co 5 lat robimy zjazd klasowy, dzisiaj mamy po 64 lata ale na ostatnim zjeżdzie było nas już tylko 11 niestety reszta klasy już nie żyje,tak wykruszaliśmy się po trochu, wszyscy cały czas pracowali i płacili składki. Pytam się co dzieje się z tymi pieniędzmi ludzi którzy odeszli nie doczekawszy się renty czy emerytury !!!

    Odpowiedz
  • Do PPPPP(2015-06-09 21:18) Zgłoś naruszenie 00

    Zajrzyj do PITu.Składki na ZUS są odliczane od dochodu przed opodatkowaniem.

    Odpowiedz
  • do PPPPPP(2015-06-09 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy zabrano po raz pierwszy ? Ja sobie nie przypominam...

    Odpowiedz
  • PPPPPP(2015-06-09 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO ZABIERAJĄ PODATEK OD EMERYTURY DRUGI RAZ.

    Odpowiedz
  • optymistka(2015-06-09 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ja też czekam na emeryturę dla kobiet 35 lat pracy bez względu na wiek i 40 lat dla mężczyzn Partie SLD PSL PIS i Kukiz niech wprowadzą Ustawę i basta więc o co chodzi?? Przed wyborami wszyscy ładnie gadają a po cisza!!!
    Panie Prezydencie do dzieła pozdrawiam

    Odpowiedz
  • xyz(2015-06-09 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    nieprawda pisze po raz pierwszy.Byc moze inni mysl to samo

    Odpowiedz
  • gosc(2015-06-09 17:09) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze , bóli was to ,PO więcej kradnie i cisza .

    Odpowiedz
  • Tak?(2015-06-09 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    A czy nie bylibysmy spokojni o nasza demografie i emerytury gdyby setki tysiety Polakow nie wyemigrowaly za praca? Jesli tylu z naszych mlodych zdolnych ambitnych rodakow pracuje, inwestuje, wydaje, rodzi dzieci, ksztalci je, zaklada wlasne firmy, placi podatki itd... w obcych krajach to skad niby maja byc w Polsce pieniadze na emerytury, sluzbe zdrowia itd.?!?!
    To wlasnie przez ostatnie 8 lat, przez lata rzadow PO wyemigrowalo najwiecej ludzi, ktorzy wbrew obietnicom Tuska nie tylko nie mogli byc w kraju godnie wynagradzani za prace, ale czesto nawet w ogole tej pracy nie mogli znalezc, przez wiele lat.
    Wiec napiszcie ile rozkradliscie, a potem straszcie PiSem.

    Odpowiedz
  • autor(2015-06-09 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Lepiej na emerytury niż na ośmiorniczki i kilometrówki.
    Jak do tej pory ZUS robi z naszymi pieniędzmi ( o przepraszam, z pieniędzmi rządu ) co chce.
    Ktoś kiedyś pytał ,, dlaczego Polacy nie chcą dłużej pracować", właśnie dlatego, że w tym systemie im dłużej pracujesz tym mniej masz, a nawet gdy umrzesz nie masz nic, bo to są pieniądze rządu, rządu, który je te pieniądze wypracował w pocie czoła, czego dowodem są taśmy prawdy.

    Odpowiedz
  • natan(2015-06-09 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    A ile miliardów idzie co rok na odprawy dla kolesi z rad nadzorczych i różnych spółek skarbu państwa oraz Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa !!!. Tam to dopiero są lewe miliardy !!!. Niech GP i prokuratura o tym napisze to znajdą się pieniądze na emerytury !!!

    Odpowiedz
  • Instytut Segregacji Rasowej III RP.(2015-06-09 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj wg pseudo reformy emerytalnej 67 lat TUSKeBUZKA mamy:
    POdludzi zmuszonych robić średnio aż o 24 lata! dłużej o d uprzywilejowanych wczesnych emerytów górników i mundurowych.

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2015-06-09 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Trudno się dziwić wyjeżdżającym z tego kraju, skoro co 15-20 lat zmienia się zasady gry. Ciekawe jak dzisiejsi zatrudnieni na tzw. śmieciówkach udowodnią okresy składkowe? A co z tymi, którym zabraknie kilku lat do wymaganego stażu, a mają odłożone składki, gwarantujące co najmniej minimalną emeryturę według obecnych reguł??

    Odpowiedz
  • o(2015-06-09 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    zamiast na stadiony i WIGOR-y propagowane przez premier Kopacz przeznaczyć te pieniądze na emerytury, trochę pieniędzy się znajdzie, a jeszcze inne oszczędności dokonane przez urzędy ministerialne i inne, to już będzie wiele

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-06-09 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Osiecki, nie na żadnych "zaoszczędzonych sum" w ZUS. ZUS to nie bank, chyba pan tego nie rozumie.

    Odpowiedz
  • Jerzy(2015-06-09 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    Czekam na wprowadzenie ustawy emerytalnej 40 lat stażu pracy,ja mam 48 lat pracy i jestem na zasiłku.w tym roku powinienem przejść na zasłuzona i wypracowana emeryturę ale bezczelnie przedłużono mi ja jeszcze o rok a propozycja częściowej emerytury to złodziejstwo bo i tak wezma ja z mojej emerytury jakim prawem?Chodze na każde wybory ale tym razem będzie to zależeć tylko i wyłącznie czy prezydent zrobi tak jak mówił i czy nie okaże sie,że wycofa jak Komorowski.

    Odpowiedz