Reforma emerytur Dudy: Skrócenie wieku emerytalnego to bardzo niskie świadczenia

08.06.2015, 07:45; Aktualizacja: 08.06.2015, 07:47
Prezydent elekt Andrzej Duda podczas obchodów Święta Dziękczynienia na Polach Wilanowskich w Warszawie

Prezydent elekt Andrzej Dudaźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Prezydent elekt Andrzej Duda przedstawił niedawno zarys projektu reformy emerytalnej, jaki chce złożyć. Miałby on zakładać m.in. obniżenie wieku emerytalnego, możliwość dalszej pracy po jego osiągnięciu i kryterium 40 lat stażu pracy jako momentu przejścia na emeryturę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (36)

  • A ten EKSPERT to pewnie(2015-06-08 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    z ul.czerskiej? Albo jakaś czerwona kreatura w rodzaju Pietru- albo Petru.

    Odpowiedz
  • zmęczony pracuś(2015-06-08 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    Moi drodzy mam 58 lat i 40 lat pracy i chciałabym już przejść na emeryturę.No ile można pracować.
    Młodzi nie maja pracy a ja muszę pracować 50 lat. Liczę na Pana Prezydenta Andrzeja Dudę że podpiszę ustawę dot. przejścia na emeryturę po 40 latach pracy bez względu na wiek.Pozdrawiam kochanych "emerytów" czekających na emeryturę.

    Odpowiedz
  • " Za 30 parę lat, ... jak dobrze pójdzie" ...(2015-06-08 19:38) Zgłoś naruszenie 01

    Jak "ćwierkają" co odważniejsze 'wróbelki" z otoczenia Prezydenta -Elekta
    przywrócenie poprzednio obowiązującego wieku emerytalnego : 60 lat dla Kobiet i 65 lat dla Mężczyzn
    i poprzednich zasad ustalania kwoty emerytury ... jest podobno w tej chwili niemożliwe.
    No i zaczynają już spadać pierwsze ... " GRUSZKI " z wierzby ... obiecywane przez Kandydata
    Jakże prawdziwie brzmią słowa aforyzmu :
    " Głęboko WIERZĄCYM w obiecywane ... << GRUSZKI NA WIERZBIE>> przez kandydatów
    ... powinno się zabierać prawo wyborcze.
    Słusznie też zauważył Janusz Mikke herbu Korwin:
    "Gdyby wybory miały cos zmienić, to już dawno byłyby zakazane" ...

    Odpowiedz
  • mvk(2015-06-08 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    cyt to wszędzie na świecie podnosi się wiek emerytalny.
    Nie kłam kolego ekszpercie !!!

    Odpowiedz
  • OO(2015-06-08 22:14) Zgłoś naruszenie 10

    NICH ZUS ODDA MOJE SKŁADKI KTÓRE ZABIERAŁO PRZEZ 40 LAT KUPIĘ MIESZKANIE POD WYNAJEM I BĘDĘ MIEĆ 2500 A NIE 500ZŁ. JAK WYLICZYŁ ZUS.

    Odpowiedz
  • Danuta(2015-06-09 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    Nie jestem jeszcze na emeryturze. Zgodnie z obowiązującą ustawą mogę przejść za 6 lat (jestem z rocznika 1959). W 1980 roku urodziłam córkę i wówczas jeszcze nie pracowałam, czyli nie mogłam mieć zapisanego w ZUS urlopu wychowawczego. Podjęłam pracę jak córka ukończyła 3 lata. Wobec powyższego mam pytanie, czy te trzy lata kiedy wychowywałam córkę ZUS w przyszłości doliczy mi do kapitału początkowego. Proszę kogoś mądrego o odpowiedź.

    Odpowiedz
  • Średnia statystyczna.(2015-06-09 18:09) Zgłoś naruszenie 30

    "Niezależnie od tego, jak popatrzmy na problem, to wszędzie na świecie podnosi się wiek emerytalny. Nie podnosi się go jednak tylko po to, aby pognębić obywatela i zmusić go do dłuższej pracy, ale robi się to po to, aby dać mu prawo, szansę do kontynuowania godziwego życia" - stwierdził ekspert ds. rynku pracy Kazimierz Sedlak. :

    Otóż kłamiesz ekspercie lub jesteś niedouczony - po poerwsze ,Niemcy obnizyli z 67 do 63r zycia ,po drugie zawsze tam był rownoległy warunek 40 lat pracy ,po trzecie ,na emerytury nie ma gdyz Polacy muszą pracować na takich jak Ty czy cwaniak Balcerowicz co nic nie robiąc żeruja na Nich.,po czwarte w tym kraju są ludzie którzy pracowali od 15 roku zycia ,pracowali też w soboty i swieta bez dni zamiennie wolnych a nawet w szkodliwych warunkach pracy.
    Po kolejne wiek zycia należy brać w stosunku do ubezpieczonych w ZUSie i wg lat wiodących w zamodzie bo taki nieroby Jak Wy w tym kraju faktycznie za długo zyja.
    Po kolejne

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-06-14 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Skrócić można staż ubezpieczeniowy, a wiek emerytalny obniżyć. Nie można skrócić wieku emerytalnego, ten tytuł to idiotyzm logiczny.

    Odpowiedz
  • gość(2015-06-18 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    Dufa obieca i musi dotrzymać słowa. 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn nie ma innej opcji. Ludzie głosowali na niego więc musi być wiarygodny i przeforsować ten temat

    Odpowiedz
  • WYBORCY(2015-08-17 22:33) Zgłoś naruszenie 30

    WIEK EMERYTALNY POWINIEN BYĆ SKRÓCONY 50 LAT ŻYCIA I DOPIERO MŁODZI BY MIELI PRACE A NAUCZYCIELE PO 20 LATACH PRACY A NIE PO 30 POWINNI ODCHODZIĆ NA EMERYTURY- PRZYWILEJE. JEŚLI KTOŚ CHCE PRACOWAĆ DŁUŻEJ TO PROSZĘ BARDZO NIECH PRACUJE NIC NA PRZYMUS .
    TYLKO NIE CZASAMI 40 LAT PRACY O TO DOPIERO BY POLAKOM DOŁOŻONO ……………
    TAK JAK BYŁO ALBO JESZCZE LEPIEJ MA BYĆ NIC NIE GORZEJ CZEKAMY .

    UBOLEWAMY NAD TYM IŻ PREZYDENT ELEKT ANDRZEJ DUDA JAK WIDAĆ NIE MA SWOJEGO GESTU I SZACUNKU DO WYBORCÓW PO CO TE KWIATY DLA KOMOROWSKIEGO BYŁY PRZEKAZANE TYLE NIE PRZYJEMNYCH SŁÓW OD BYŁEGO PREZYDENTA PADŁO A TU JESZCZE DLA NIEGO KWIATY ……..UUUUUUUUUUUU …..WYBORCY ANDRZEJA DUDY PRZYGLĄDAJĄ SIĘ JAK TAK DALEJ BĘDZIE TAKA TAKTYKA PRZYSZŁEGO PREZYDENTA TO BĘDZIE SPALONY CZEKAMY NA SPEŁNIENIE WSZYSTKICH OBIETNIC A PRZEDE WSZYSTKIM WCZEŚNIEJSZE EMERYTURY TAK JAK BYŁO WCZEŚNIEJ , PRZYWILEJE WSZYSTKIE ITD A BĘDZIE PAN WIECZNYM PREZYDENTEM …………DO USŁYSZENIA !!! WIEK EMERYTALNY MIAŁ BYĆ PRZYWRÓCONY LUB JESZCZE LEPSZY DLA LUDZI ….CZEKAMY CAŁY CZAS NA TO …
    WYBORCY

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • przedemerytalny(2015-12-09 16:18) Zgłoś naruszenie 21

    Niech Rząd poda ile nas podatników kosztuje utrzymanie aparatu Państwa i le idzie na emerytury dla tej części (państwowych emerytów)

    Odpowiedz
  • załamana rencistka(2015-12-10 09:29) Zgłoś naruszenie 71

    Jestem na rencie i skonczylam 60 lat,wiec ZUS ,wiec automatycznie przejde na emeryture.Tylko,ze dostane 400zl.mniej...Przepracowalam 30 lat i nigdy nie pogodze sie,ze teraz bede musiala przezyc za 700zl.Gdybym za rok odeszla na emeryture wedlug starych przepisow zyskala bym 400 zlotych na plusie,a teraz?jestem zalamana...juz przy obecnej malej rencie to jest walka o przetrwanie,a przy zmniejszeniu jej,w ogole nie bedzie mozliwe przezycie?Czy p.prezydent przezylby za 700zł?,bo ja na same leki wydaje 200zl.miesiecznie...Mialo byc lepiej,a jest coraz gorzej..

    Odpowiedz