Projekt Komorowskiego według PSL: Emerytura w wieku 56 lat tylko dla rolników

autor: Bożena Wiktorowska28.05.2015, 07:26; Aktualizacja: 28.05.2015, 13:34
Aby zaliczyć do stażu pracy pomoc rodzicom na roli, wystarczą zeznania sąsiadów

Aby zaliczyć do stażu pracy pomoc rodzicom na roli, wystarczą zeznania sąsiadówźródło: ShutterStock

PSL przejęło prezydencki projekt dotyczący wcześniejszych świadczeń, bo priorytetowo potraktowano w nim elektorat ludowców . Jak znalazł na jesienne wybory.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

 • gość(2015-05-28 07:49) Zgłoś naruszenie 00

  Złodzieje

  Odpowiedz
 • gość(2015-05-28 08:17) Zgłoś naruszenie 00

  dostaną emeryturę w tym wieku i nadal będa zasuwać na polu, w większości wypadków to są jeszcze ludzie w sile wieku, następna paranoja po KRUS

  Odpowiedz
 • czytelnik(2015-05-28 08:18) Zgłoś naruszenie 00

  niech jeszcze Piechociński dla poklasku obieca odprawy emerytalne

  Odpowiedz
 • Obserwator(2015-05-28 09:03) Zgłoś naruszenie 00

  PSL to najbardziej egoistyczna i destrukcyjna partia w Polsce.

  Odpowiedz
 • Ted(2015-05-28 09:29) Zgłoś naruszenie 00

  To oburzające! Rolnicy powinni przechodzić na emeryturę w wieku 40 lat ! Przecież całe życie są rolnikami .

  Odpowiedz
 • wjw(2015-05-28 11:03) Zgłoś naruszenie 00

  Widzę, że powoli wracają eRki tylko w jeszcze gorszej wersji niż za komuny...
  "Tyn" Piechociński nas urządzi. Już się zaczyna na wszelki wypadek kumać z PiSem...

  Odpowiedz
 • adrenalina(2015-05-28 11:06) Zgłoś naruszenie 00

  Wszyscy, którzy pracowali 40 lat i więcej powinni mieć możliwość przejścia na emerytury a w żadnym wypadku tylko rolnicy.chyba ,że chcecie wojny domowej.Zmiana emerytur musi sie odbyć jak najszybciej ,żeby osoby dzisiaj 63-65 mogły juz przejśc na emeryture po długim stażu pracy.to własnie takie osoby sa dzisiaj najbardziej poszkodowane,na zasiłkach ,zrujnowani zyciem,chorobami bez pomocy.to im sie należą te emerytury do których dostęp zatrzasną im rząd PO z Tuskiem na czele.On sie wogóle nie zastanowił,że osoby które już maja obliczona emeryturę od 65 roku zycia będa bez środków do zycia,bo za 600zł raczej nie da sie przezyć.Zabrakło fałdki w mózgu sługusom.

  Odpowiedz
 • ghj(2015-05-28 11:10) Zgłoś naruszenie 00

  Jeśli przejdą takie emerytury to tylko z jednoczesnym zakazem zbliżania się do pola, stodoły, obory, ciągnika i zwierząt gospodarskich.
  A w przypadku złamania zakazu zwrot wszelkich pobranych świadczeń.

  Nie płacą składek, a teraz będziemy musieli jeszcze z naszych składek ich utrzymywać?

  Tak naprawdę większość rolników nie jest już potrzebna, małe gospodarstwa nie mają racji bytu, z powodzeniem mogą je zastąpić wielkie mające przynajmniej po 1000 hektarów firmy zatrudniające jedynie pracowników do prac. Zresztą podstęp techniczny jest tak wielki, że w wielu przypadkach człowieka można zastąpić automatyką i robotyzacją. A pozostałych pracowników na śmieciówkach.
  Dopiero rolnicy by się obudzili i poczuli jak reszta społeczeństwa, która ich obecnie utrzymuje.

  Na szczęście niedoczekanie PSLu na to , że wejdzie jeszcze kiedys do sejmu.

  Odpowiedz
 • ANTYPOLITYK(2015-05-28 11:45) Zgłoś naruszenie 00

  CIEAKWE KIEDY PRZEDSTAIWCIELE TEJ BANDY SZUMNIE NAZYWANEJ PARTIA PSL(POPARCIE SPOŁECZNE NA POZIOMIE 5%!!), WYPOWIEDZĄ SIĘ O KRUS,??KIEDY SKOŃCZY SIĘ DOPŁACANIE DO EMERYTUR ROLNICZYCH, W KWOCIE 15 MLD ZŁ ROCZNIE???PRAWNIE SANKCJONOWANE ZŁODZIEJSTWO!!

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2015-05-28 12:30) Zgłoś naruszenie 00

  Ja reprezentuje robotników którzy często są zatrudnieni od 15 r życia (umowy o prace dla małoletnich -nie mieli wakacji ani ferii -Ich całe wolne to urlop pracowniczy ) i reprezentuje wielu takich co mają dodatkowo oprócz długiego stażu pracy maja nadpracowane nawet 1000 (dni – nie godzin ) w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych ( na blokach energetycznych w święta i niedziele-wigilie -sylwestry – na wszystkich zmianach -7dni w tygodniu -gdyż tak się pracowało za komuny i postkomuny na potrzeby energetyczne kraju) .
  Do tego dodajmy, że do 1998r mieli więcej niż 15 lat pracy liczone wg starej ustawy w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych (nie dostali jednak prawa do emerytury pomostowej -cofnięto juz to na co zapracowali–gdyż na dzień wyznaczony w nowej Waszej ustawie nie mieli 25 lat pracy ogółem dlatego, że są młodsi od starszych którzy już są na tych emeryturach ,są młodsi ale bardziej spracowani.

  Pan słyszał może o tym ,że gdy Oni pracowali lub służyli w zasadniczej w wojsku — Tusk „gdy mu zabrakło alkoholu ćpał w ówczesnych latach w spółdzielni Świetlik narkotyki” a potem już jako premier powiedział do Nich i o Nich „cieszcie się że mieliście prace nie wszyscy ja mieli”.!

  Komorowski pomógł złodziejom POlitycznym ukraść takim ludziom nawet 7 lat z wieku emerytalnego ,jakim prawem ?
  Pamiętacie,, że ten sam premier „były Ćpun” ogłosił, ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi– tylko dla nowo-wstępujących ” a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. Jak to jest że pierwszy Ćpun uciekł tam gdzie dają emerytury w 62r życia .
  Kim jest ten Komorowski który popierając to wszystko , tak wielu ludzi skazał na egzystencje lub nie dożycie emerytury gdyż każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )– bez renty ani emerytury.
  .. Kim On jest: -szefem POlskiego obozu pracy w stylu Oświęcim?
  Codziennie spotykam ludzi którzy takich jak On przeklinają z nienawiścią!
  Mówicie -no dobrze ale skąd wziąć na to wszystko pieniądze?

  A przez Kogo to budowane zakłady wyprzedawał Tusk jak rodowe srebra i co zrobił z tą kasą?

  Dlaczego Ich POlityczny kolega Buzek który po 1997r rozdał 300000 górnikom – często pijakom (patrz portal „Dwa Grosze” tytuł -Uradowany Górnik) tzw 5 letnie urlopy górnicze– ze wszelkimi przywilejami :(barbórka ,14stka ,socjal,węgiel,wczasy ,dniówki obliczane jak dołowe) i zaliczany do pracy dołowej a po nich emerytury górnicze nigdy przecież nie wypracowane – dlaczego Buzek nie odpowiedział za to przed TS?.
  – Nie zagonił nawet podczas tego urlopu tych ludzi do zamiatania chodników tylko pierdzieli w domu w fotel .- jeszcze przedawnienie tego przestępstwa niegospodarności przecież nie przeminęło.!!!
  (Sośnierz -były dyrektor Śląskiej Kasy Chorych był sądzony za dużo mniejszą niegospodarność ( nieumieszczenie reklamy na kartach/dyskietkach zdrowia)!.

  Odpowiedz
 • Instytut Segregacji Rasowej III RP.(2015-05-28 12:59) Zgłoś naruszenie 00

  Dzisiaj wg pseudo ustawy emerytalnej TUSKOeBUZKA mamy:
  POdludzi zmuszonych robić aż o 24 lata! dłużej od uprzywilejowanych wczesnych emerytów górników i mundurowych.

  Odpowiedz
 • prawnik - Szczecin(2015-05-28 13:28) Zgłoś naruszenie 00

  A niech sobie przechodzą rolnicy na wcześniejsze emerytury, tylko, ile oni dostaną tej emerytury? 300 zł , 350 zł brutto? Nie łudźmy się, przy tak malutkich składkach, płaconych przez rolników raz na kwartał, ich emerytury nie będą wielkie. Będą malutkie. Jeszcze tylko drobiazg, tylko niech to będzie 40 lat składkowych, (płacenia składek, nawet małych, ale płacenia) a nie tylko 40 lat życia rolnika. Po trzecie, ludzie pamiętajcie, że emerytury , renty i inne świadczenia z KRUS, są płacone głównie z waszych podatków, a nie z tego, co rolnicy zapłacili w tych malutkich składkach. Tak więc, kto chce rozdawać lekką ręką pieniądze, to niech o tym pamięta, a najlepiej niech rozdaje swoje pieniądze, a nie cudze.

  Odpowiedz
 • Gośc(2015-05-28 13:54) Zgłoś naruszenie 00

  Widzicie co ten durny Komoruski kombinuje ludziom 67 a teras sie mści najgłupszy prezydent obok Wałęsy

  Odpowiedz
 • łowczy 54(2015-05-28 14:29) Zgłoś naruszenie 00

  Panowie z PSL wara grzebać przy emeryturach,bo tak to po papracie,że później trudno będzie to wyprostować,jakim kosztem chcecie sobie obłaskawić rolników i emerytów,przez wasze manipulacje skrzywdzicie to najsłabsze ogniwo Polaków jakimi są emeryci.Sprawy emerytalne to nie są do załatwienia od pstryknięcia palcem,to są żmudne ciągnące się miesiącami a nie jednokrotnie latami decyzje i przemyślenia,tak aby nie skrzywdzić obecnych i przyszłych emerytów, tu musi panować sprawiedliwość,w przeciwnym razie podsumujemy was przy jesiennych wyborach.

  Odpowiedz
 • muffin(2015-05-28 14:39) Zgłoś naruszenie 00

  Rolnicy płacą KRUS-są to grosze w porównaniu ze składkami odprowadzanymi na ZUS każdego miesiąca. Większość rolników jest zatrudnionych na etatach w firmach. Skoro mają mieć obniżony wiek emerytalny powinni mieć też zakaz możliwości dorabiania .

  Odpowiedz
 • paw(2015-05-28 15:17) Zgłoś naruszenie 00

  Chamski bandytyzm ! I tak wygląda liberalizm gospodarczy ( czyli ile zarobisz , tyle masz ) PO . Jak trwoga , to PSL ( za kasę ) zawsze pomoże ! A gęby u wszystkich pełne frazesów . U mnie na wsi , gdzie mam daczę , małe wiejskie dzieci , mysłą , że mleko i jajka pochodzą z Biedronki !

  Odpowiedz
 • idiota(2015-05-28 15:17) Zgłoś naruszenie 00

  40 lat pracy i olitykom za "ciężką" pracę

  Odpowiedz
 • paw(2015-05-28 15:24) Zgłoś naruszenie 00

  "prawniku" ze Szczecina . Jak Ty jesteś prawnikiem , to ja papieżem ! Rolnicy płacąc jakieś 300 zł / kwartalnie maja NIEWIELE mniejsze emerytury niz ludzie z miasta , prowadzący działalność i pacący ZUS po 1060 zł / mc ! Jesteś nieukiem i durniem ! Niestety , podobnie jak większość tzw. narodu ,

  Odpowiedz
 • paw(2015-05-28 15:41) Zgłoś naruszenie 00

  Jak wszędzie widać , zasadniczy podział przebiega , durnie , na linii PO - PiS , Stąd "Komoruscy " i "pisiaki" . Zasdniczy problem polega na tym , ze KAŻDA partia da z NASZYCH pieniędzy przywileje , aby tylko uzuskać sukces w najbiliższych wyborach ! Reszta się nie liczy . Demokracja , poza Szwajcarią , ale to inna kategoria ludzi , sie NIE SPRAWDZA ! Reszta mołochu , w większości krajów reaguja emocjonalnie - typu "wyklęci " , powstania , "nasi chłopcy " itp. brednie !!! Obie te partie pownny dostać kopa w d..ę !

  Odpowiedz
 • Rys(2015-05-28 17:11) Zgłoś naruszenie 00

  chcialem glosowac na Komorowskiego teraz nie zaluje ze tego nie zrobilem niech glosuja na niego rolnicy i gornicy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane