Emerytura za pracę w szczególnych warunkach po 1998 roku: Albo pomostówka, albo bruk

autor: Bożena Wiktorowska14.05.2015, 07:28; Aktualizacja: 14.05.2015, 08:07
Emeryt

Ta grupa pracowników ma już na swoim koncie 15 lat zatrudnienia.źródło: ShutterStock

Pierwsze osoby zatrudnione po 31 grudnia 1998 r. wykonujące pracę w szczególnych warunkach mogłyby już przejść na emeryturę. Zamiast tego mogą stracić pracę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • Leo(2015-05-15 08:48) Zgłoś naruszenie 10

    tra głosować w wyborach na dudę, on wam wszystko załatwi - niski wiek emerytalny, pracę, dodatki wszelkiej maści i co tylko wam się marzy. tak mówi - a jak mówi to ... mówi. jacuś kurski wiedział co mówi; 'ciemny lud kupi wszystko.' kiedy ludzie i rządzący w końcu zrozumieją, że ludzie powinni żyć z pracy a nie z przywilejów, dodatków, ulg, zapomogi i co tam jeszcze ślina na język przyniesie. Praca i tylko praca matoły. Tak więc trza wybrać Dudę by sie czegoś lud nauczył a następnie Pawełka Kukiza i PIS do sejmu. Oj bedzie się działo, będzie wesoło, będą pomniki ... Historia kołem się toczy. Jeszcze jedno pokolenie a będą stawić pomniki ... Gierkowi za emerytury i prawdy nie zakrzyczyci, nie zamkniecie. 50 lat temu komuniści też myśleli że mają rację i co ... I nie jestem z PO - jestem lewicowcem ale prawdziwym a nie czerwonym.

    Odpowiedz
  • Ty 21 należysz do tej niechcianej hućpy??????????/(2015-05-16 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    precz z lewakami i postkomunistami przesiąkniętymi spaczonym PRL-em.Właśnie Kukiz i Duda was rozmazują już teraz i nie powinno być wam smutno ,bo robotnikom zgotowaliście smutek umową okrągłego stołu.Przez 25 lat gryzienia ludu długopracującego,lud wam pokaż co potrafi i bez narzekań w smutku czekajcie do skutku.

    Odpowiedz
  • Anka(2015-05-24 11:17) Zgłoś naruszenie 15

    ZAWOD z IP: 145.237.2.* (2015-05-14 08:38)

    Po piętnastu latach dostaje się 40 % ostatniej wypłaty nieuku i nikt przy zdrowych zmysłach na taką emeryturę nie odejdzie. Nawet jak ktoś zarabia 2500 to figa. By dostać pełną emeryturę (75 % ostatniej wypłaty) trzeba potem jeszcze długo pracować. Dodam, że za każdy przepracowany rok dolicza się 1,2 %, ale po ukończeniu 55 roku życia. Więc sobie policz ile lat trzeba jeszcze pracować by jakoś przeżyć na emeryturze.

    Odpowiedz
  • gitek(2015-06-20 07:17) Zgłoś naruszenie 30

    Program 50+ który wymyśliła mafia POkradniemy własnie na tym polego. Na bruk.

    Odpowiedz
  • marian(2016-10-28 19:53) Zgłoś naruszenie 92

    Mam 27 lat przepracowanych w warunkach szczególnych w hucie.Niestety pomostówki nie dostane z powodu nie przepracowania 1 dnia po 2008r.w warunkach szczególnych.Pomimo usilnych starań nie udało mi się przez pół roku znaleźć zatrudnienia które by spełniało wymagania ZUS.Kto przyjmie 60latka do pracy np.w kopalni na 1 dzień ?

    Odpowiedz
  • niech posłowie też tak mają(2017-12-06 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    Jako wyborcy wnosimy, aby otrzymanie emerytury przez posła było uzależnione od przepracowania jeszcze jednego dnia jako poseł po zakończeniu kadencji Sejmu, gdy już do niego taki były poseł nie jest wybrany.

    Odpowiedz