Emerycie, udowodnij, że żyjesz. ZUS elektronizuje poświadczenie życia

autor: Grzegorz Osiecki01.04.2015, 07:34; Aktualizacja: 01.04.2015, 08:09
emeryt-świadczenia

Co roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła za granicę ponad 42 tys. emerytur.źródło: ShutterStock

ZUS elektronizuje poświadczenie życia: dokumenty uprawniające do odbioru świadczenia w innych krajach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • emeryt(2015-04-01 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    jak tu umierać skoro państwo jest takie dobre i nas tak rozbestwia, taki dobrobyt uszykowało dla emerytów, że nie wiem co zrobić za 36 zł aby nie zgłupieć

    Odpowiedz
  • polskidziad(2015-04-01 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    ...zus do likwidacji ! ...natychmiast i nieodwołalnie !!!

    Odpowiedz
  • emigrant 72(2015-04-01 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Żeby czasem za dużo nie zapłacić ubezpieczone mu. ..ehhh.
    A tak przy okazji: jak oni mogą przeżyć za granicą z polską emeryturą skoro nie daje się tego zrobić w cebulandii???

    Odpowiedz
  • złodziejskie metody na emerytach w polszy.........(2015-04-01 10:05) Zgłoś naruszenie 02

    są stosowane rozszerzająco na korzyść ZUS. w dalekiej przyszłości.Z bulem śmiem stwierdzić że będzie to upadek--gdyż po wyjeżdzie reszty polaków choćby przez miedzę nie będzie komu płacić składek. i ZUS będzie goły.Polacy zaś poza granicami będą domagać się należnych emerytur jak żydzi i dzisiaj WARA od uskładanego kapitału przez 45 lat składkowych bez praw wcześniejszego odejścia na emeryturę--złodzieje,kieszonkowcy!!!

    Odpowiedz
  • czytelnik(2015-04-01 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    miało być 36 PLN brutto - żona dostała z zus 25 netto czy az takie wysokie podatki mamY

    Odpowiedz
  • *(2015-04-01 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    ...inwigilacja emerytów mieszkających za granicą...ZUS chce wiedzieć wszystko.

    Odpowiedz
  • TUSKOeBUZEK(2015-04-01 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    Żyć to mogą tylko moi uprzywilejowani wcześni emeryci.
    Na których to Wy! macie robić do wieku 67 lat.
    Albo wcześniej uderzyć w kalendarz.

    Odpowiedz
  • polak88(2015-04-01 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    następna ZUS-\ska paranoja trzeba zrobić referendum o likwidację tego burdelu.

    Odpowiedz
  • emerytka(2015-04-01 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dużo Polakow którzy wyjechali zagranice oszukuje ZUS. ZUS jest za leniwy żeby to sprawdzić. W USA jest mase Polakow którzy biora polska emeryture/ załatwili sobie dowody osobiste/. W Polsce zatrudnili się fikcyjnie/ pracodawca pobieral za niech wynagrodzenie a on jeszcze zwracal pracodawcy pieniądze na ubezpieczenie a sam siedział w USA. Takich ludzi w Polsce jest tysiące. Mam znajomego który w Polsce przepracowal tylko 5 lat i tak sobie załatwi w Polsce emeryture. Polska od lat jest zle rzadzona pieniądze sa przez państwo trwonione.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • popieram 8 .....(2015-04-01 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    zwrócić zagrabione pieniądze ze składek ---wszystkim.Oraz zakończyć działalność tej hazardowej gry.Partnerzy wymierają przed osiągnięciem świadczeń a ZUS-owi pieniądze zostają na uciechy/kurso-konferencje masowe/.

    Odpowiedz
  • dlaczego ZUS nieelektronizuje żydów????????(2015-04-01 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    czy żyją w USA.A odgórnie przydzielono po 400 euro na gościa,celem niby odszkodowawczym.O POLSKO NIEPODLEGŁA jakaś ty uległa???/

    Odpowiedz
  • jarecki(2015-04-01 12:44) Zgłoś naruszenie 10

    Napluc osobiscie urzednikowi w morde to wystarczajacy za dowod ze sie zyje.

    Odpowiedz
  • k.w(2015-04-01 16:25) Zgłoś naruszenie 00

    Cóż w tym jest takiego nagannego? Czy mało jest osób, które pobierają świadczenia za zmarłych? Jak się chce emeryturę, to trzeba udowodnić, że się żyje.

    Odpowiedz
  • donio(2015-04-01 19:45) Zgłoś naruszenie 00

    Dostałem 26 zł netto po ostatniej waloryzacji , siedzę i płacze bo mam problem. Flaszka wódki i 1 kg białej kiełbasy z wyższej półki. Ida świeta z czegoś muszę zrezygnować. Pomóżcie wybrać

    Odpowiedz
  • Oz(2015-04-01 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze, Raz do roku trzeba wysłać swoje potwierdzone przez konsula zdjęcie z ostatnim wydaniem polskiej gazety z widoczną datą tylko bez pistoletu przy głowie. Wybór gazety też może mieć znaczenie.

    Odpowiedz
  • qaduq(2015-04-01 22:30) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze, że sprawdza i doskonali kontrolę. Czy autor nie przeoczył 50 tysięcy nowych emerytów, którym Polska przyznala odszkodowania za nieszczęścia i uszczerbki na zdrowiu poniesione od naszych okupantów? A może ZUS z powodu oszczędności został zwolniony od prowadzenia ewidencji i wysyłania zasiłków. Byłoby to zbytnie wygodnictwo i nieeleganckie podejście. Czekam na wyjaśnienie w kolejnym artykule.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-04-12 16:27) Zgłoś naruszenie 10

    Jak dobrze pójdzie , to przed każdą wypłatą świadczenia , każą składać deklaracje ZUS-BIURWa , dla poświadczenia tętna .
    I stosownego dowodu na prawidłową pracę układu trawiennego .

    Odpowiedz