Prezydent Komorowski: Na emeryturę dodatkowo oszczędzają tylko najbogatsi. Trzeba to zmienić

19.01.2015, 16:41; Aktualizacja: 19.01.2015, 18:09
Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Z trzeciego nieobowiązkowego filaru emerytalnego korzystają tylko najbogatsi. Tymczasem obok obowiązkowego oszczędzania w ZUS i OFE, Polacy powinni dodatkowo gromadzić środki na przyszłe emerytury. Tak uważają uczestnicy debaty „Jak zapewnić godziwe dochody na starość - rola dobrowolnych oszczędności emerytalnych”. Debata odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Bronisław Komorowski zaznaczył, że trzeba się zastanowić jak sprawić, by trzeci filar był atrakcyjniejszy i dostępniejszy dla osób o niskich dochodach.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • XXX(2015-01-30 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Głosujcie dalej na PO , na Komorowskiego , na Kopacz , ...itd. - a oni zadbają aby zgodnie z głoszonym przez nich powszechnie hasłem "ABY SIĘ NAM ŻYŁO LEPIEJ " - Gwarantuję , że dotrzymają obietnicy , zrobią wszystko aby to im ( i ich najbliższym) się żyło lepiej ( kosztem innych ). Mają w tym wprawę , potrafią to robić doskonale -DURNIE , KOLEJNY RAZ GŁOSUJCIE NA PO , ABY IM SIE ŻYŁO LEPIEJ .

    Odpowiedz
  • mira(2015-01-29 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    UWAGA! WYBORY! DURNE OBIETNICE !!!

    Odpowiedz
  • fryczszyc(2015-01-28 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Składajcie, odkładajcie a potem i tak powiedzą Wam, że to nie Wasze piniądze - tak jak z OFE.

    Już ja tam wole przepić te pieniądze niż oddawać dobrowolnie złodziejom.

    Odpowiedz
  • Wdzięcznik(2015-01-27 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    Za przyczynienie się do podwyższenia nam wieku emerytalnego podziękujemy Komorowskiemu i Palikotowi w najbliższych wyborach prezydenckich.

    Odpowiedz
  • Wściekła(2015-01-22 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Buc!!! z czego ma odkładać pracujący za 1500 zł??? Biedę klepie już jako pracujcy!!! ten buc nie wie jak bieda wygląda i bredzi. Złodzieje wodę z mózgu robią biednym ludziom.

    Odpowiedz
  • Diogenes z Kaszub(2015-01-22 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    Dowcipniś z niego ! - trzeba odłożyć z pensji 1800zł ? - Hrabio ale z czego ?

    Odpowiedz
  • Tom(2015-01-22 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Dajcie mi zarobić, to też będę "oszczędzał"...

    Odpowiedz
  • DANUSIA(2015-01-21 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    RYSZARD PETRU NIC NOWEGO NIE POWIEDZIAL WSZYSCY WIEMY ZE EMERYT POLSKI TO BIEDAK

    Odpowiedz
  • DANUSIA(2015-01-21 16:48) Zgłoś naruszenie 00

    P KOMOROWSKI NIECH SIE PAN PRZED WYBORAMI NIE WYSILA JA JUZ DZIEKUJE ZA OFE ZA PODPISANIE USTAWY EMERYTALNEJ PRACA DO 67 MIAL PAN ZASTANOWIC SIE KOGO TA USTAWA 67 DOTYCZY ICO PODPISAL PAN BEZ ZASTANOWIENIA I DZISIAJ MEZCZYZNA KTORY MA 45 49 LAT PTACY MUSI JESZCZE PRACOWAC KILKA MIESIECY WIECEJ I TAK W NIEKTORYCH PRZYPADKACH JEST ZE W WIEKU 65 LAT BEDZIE MIAL 50 LAT PRACY CZY TO SPRAWIEDLIWE . MAM NADZIEJE ZE ZW,ZAWODOWE WROCA DO TEJ SPRAWY. W KRAJACH UE DO OTRZYMANIA EMERYTURY WAZNY JEST NIE TYLKO WIEK ALE ISTAZ PRACY

    Odpowiedz
  • xxx(2015-01-21 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    Obudził się ze snu zimowego i bredzi.Już czas aby mu podziękować.

    Odpowiedz
  • RoDo(2015-01-21 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    Szykuje się nowy skok na kasę. Trzeba zapłacić za kiełbasę waborczą dla górników i innych niedojdów
    Prezydent? - to ten człowiek podpiał ustawę, dzięki której rząd ukradł obywatelom ich oszczędności.

    Odpowiedz
  • Gość(2015-01-20 23:18) Zgłoś naruszenie 00

    Żeby oszczędzać to trzeba mieć z czego a jak nie można związać koniec z końcem, ale czy ... to zrozumie

    Odpowiedz
  • tak trzymac 17........(2015-01-20 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    nie głosuję na czerwonych darmozjadów...

    Odpowiedz
  • xxx(2015-01-20 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    Komorowski już dla zwykłych szarych Polaków "SPORO" załatwił w sprawie przyszłych emerytur : - przyłożył swoje ręce aby nam podwyższyć wiek emerytalny do 67 lat ; - zadbał o to aby zakonserwować i utrzymać przywileje emerytalne dla rozpieszczanych przez polityków grup zawodowych ; - zadbał aby nas okradziono ze składek gromadzonych w OFE na nasze bezpieczeństwo emerytalne ; - przykłada od kilku lat systematycznie swoje ręce do prowadzonych w sposób oszukańczy waloryzacji świadczeń emerytalnych. Aż cisną się na usta nieparlamentarne określenie tych to działań Komorowskiego.Mam nadzieję , że oszukiwani i okradani obywatele będą pamiętali o tym jak pójdą do urn wyborczych aby wybierać prezydenta. Nie popełnię drugi raz błędu , zagłosuję przeciwko Komorowskiemu - i mam nadzieję że wystarczająco wielu Polaków też tak zrobi i tym to sposobem podziękujemy DOBRODUSZNEMU GAJOWEMU.

    Odpowiedz
  • Ta wadza...(2015-01-20 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    ... całkowicie uleciała w obłoki, obłożyła się cieplutkimi chmurkami i nie ma pojęcia o rzeczywistości. Skąd zwykły człowiek ma wziąć na odłożenie, skoro nie ma nawet tyle aby do pyska włożyć ?

    Odpowiedz
  • z(2015-01-20 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Do „czołowych ekonomistów itp. 1. ulga degresywna , o co chodzi do końca 2. 1000 zł raz, z tego po kradzieżach i ok. 10 zł do przyszłej emerytury wyliczą, 3. pracowników jest coraz mniej, poza tym, ile by odkładał i którym, zatrudniać ale nie u złodziei, ułatwiać tworzenie miejsc pracy, a tu same utrudnienia z dnia na dzień ?, lepsze rozwiązania: sprzedać pałac prezydencki a prezydenta do „roboty” wysłać do 100 lat nawet, jak tak chce i popiera a nie emerytura za chwilę duża, majątki nieuczciwie posiadane, skonfiskować, zbierze się miliardy ALBO JESZCZE LEPIEJ WYSŁAĆ WSZYSTKICH Z PRAWEM WYBORU NA GODNE EMERYTURY W WIEKU NAJPÓŹNIEJ 45 LAT, nie tylko kilka procent obywateli z różnych „cwaniackich” układów, służb bez liku itp., jak teraz, wielu płaciło też dodatkowo kosztem innych potrzebnych wydatków, zlikwidować sponsoring partii politycznych, parlament lub znacznie zmniejszyć i wiele inny instytucji, np. zwyczajnie nie dojadało itp., zając się nieuczciwą dystrybucją różnych fikcyjnych funduszy, będą mówili, ze się „obudzili” jak z węglem , gdzie trzeba dokładać miliony a wielu zagarniało w tym czasie krocie, ma wystawne majątki z tego, ale w tym przypadku dodatkowego odkłądania nic od siebie nie dołożą, z czasem wszystko ucichnie, jedynie zus podwyższą i inne daniny, do więzień z nimi raczej, bo każdy chce żyć i to nawet w miarę dobrze, bo dlaczego nie !

    Odpowiedz
  • zibik(2015-01-19 23:29) Zgłoś naruszenie 00

    Mediana długości życia w Polsce to circa 77 lat (mężczyźni - 73, kobiety - 81). Przesuwając tylko o 10 lat obecnie obowiązujący wiek uprawniający do uzyskania emerytury, spowodowałoby rozwiązanie lekkiej "zadyszki" ZUS - u. Poddaję to pod rozwagę posłów RP. W końcu wielu z nich potrafi "służyć" nam w parlamencie przez kilka dekad, a mając 80 lat i więcej nie zamierzają odchodzić na emerytury. Skoro oni się poświęcają to szarzy obywatele też chyba mogą.

    Odpowiedz
  • Już dawno ludzie,mają swój i tylko swój...........(2015-01-19 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    bez geszeftowy udział banków w ich lokaty w zakładach pracy i sami dysponują tym co odkładaja bo nie mają zaufania do banków tak jak cała europa...upadłość banków bliższa niż restrukturyzacja górnictwa..

    Odpowiedz
  • iwonka(2015-01-19 21:18) Zgłoś naruszenie 00

    Nic dziwnego, ze ludzie nie mają dzieci, skoro muszą odkładać na emeryturę. A bez dzieci nie będzie tez części emerytury i koło się zamyka.

    Odpowiedz
  • złodziejskie metody tego nierzadu są popierane....(2015-01-19 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    w całości przez pałacbulowy,bo tam pachnie komuną///??złodzieje okradli ludzi ze spełnionymi warunkami do otrzymania emerytury,poraz drugi okradli ludzi z OFE,poraz trzeci okradli wszystkich ubezpieczonych wydłużając wiek emerytalny,prześledzić stronę sejmu a sprawy odnośnie zaopatrzenia społecznego obywateli są odstawiane na boczny tor.Władza samowybieralna-wybiera już ostatki??? z kieszeni obywatela,WSTYD!!! nie przystoi Tfuuuuuu!!!

    Odpowiedz