KRUS nie do reformy. Rolnicy nadal nie będą płacić składek

autor: Bożena Wiktorowska28.05.2014, 07:41; Aktualizacja: 28.05.2014, 11:57

Rolnicy jeszcze długo nie będą płacić składek od swoich dochodów. Resort rolnictwa nie zamierza wprowadzać zmian w ubezpieczeniach

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (54)

  • sta-n(2014-05-28 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    PSL, jedyny koalicjant, który pozwala Platformie Obywatelskiej utrzymać się
    przy władzy. Nic więc dziwnego, że interesy partyjne biorą górę, nad dobrem
    całego kraju, bo władza jak narkotyk...uzależnia.

    Odpowiedz
  • gosc(2014-05-28 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    czy w tym kraju jest ktokolwiek, kto spowoduje że nie będziemy dokładać do rolników ?
    Gdzie jest Rezcznik Praw Obywatelskich?

    Odpowiedz
  • analityk(2014-05-28 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    tyle gadania a sprawa jest prosta:z wyliczen wychodzi ze jak wprowadza podatekto rolnik i tak nie zaplaci podatku bo nie ma dochodow a trzeba bedzie mu placic ubezpieczenie bo i tak nie bedzie mial z czego oplacic a jak Krus zlikwiduja to ludzie beda w miastach na ulicy lezeli albo brac zasilki-tak wiec obecny stan oplaca sie wszystkim-rolnik placi grosze a podatnik doplaca mniej niż placilby gdyby rolnikowi odebrac krus i wprowadzic podatek-jedyne wyjscie to chleb po 8 i Ukraina albo oderwac od koryta POśrednikow

    Odpowiedz
  • Marek(2014-05-28 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    jako rolnik i przedsiębiorca (płacę ZUS) uważam, że powinny być zabrane dopłaty za skoszenie trawy raz w roku - bo to jest kpina.

    Odpowiedz
  • rolnik(2014-05-28 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Większość przedsiębiorców tych małych i średnich twierdzi ,że prowadzenie księgowości i rozliczanie się z US w Polsce to przekleństwo i droga przez mękę.Dlaczego chcecie rolników wciągnąć do tego bagna? Dodatkowo w rolnictwie zachodzą zdarzenia trudne do zdefiniowania od strony podatkowej.Rolnicy zostaną skazani na interpretacje US. I to będzie armagedon.

    Odpowiedz
  • wjw(2014-05-28 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Czas najwyższy zlikwidować tą kastę świętych krów która śmieje się społeczeństwu w oczy z Sawickim, Pawlakiem i innymi cwaniakami na czele.
    Niech wreszcie płacą składki jak wszyscy przedsiębiorcy. Przedsiębiorcy nikt nie pyta czy ma z czego zapłacić składki a sprytny chłop musi mieć dochód.

    Odpowiedz
  • Tak dla J.K.M. !(2014-05-28 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jako drobny przedsiębiorca z dużego miasta też mam zrobione dobrze - mogę płacic tylko 1150 zł składek ZUS mimo braku dochodu ;-)

    Odpowiedz
  • quano(2014-05-28 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Serafin informuję że biura rachunkowe z marszu poradzą sobie z prowadzeniem rachunkowości rolników. Jeżeli pana umysł nie jest w stanie pojąć tak prostych spraw to tylko świadczy o pana poziomie i pańskich kolegów z partii pszenno - buraczanej.

    Odpowiedz
  • 45 lat w ZUS(2014-05-28 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Brak składki to mało właśnie PSL forsuje zmiany w konstytucji w sprawie takiego cudu jak "waloryzacja kwotowa rent i emerytur" ten cud polega na tym ze emeryci z najdłuższym stażem, płacący najwyższe skladki mają się dokładać do emerytur z KRUS.Raka 'samopomoc emerycka "w w wydaniu PSL na wzór 'samopomocy chłopskiej"

    Odpowiedz
  • antykrus(2014-05-28 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Orwell się kłania. U nas w POlsce są równi i równiejsi. Spytajcie przedsiębiorców z małych miast i miasteczek czy po zapłaceniu ZUS-coś im zostaje na życie? - to się zdziwicie. Młody przedsiębiorca dopóki jest na małym ZUS-ie to jeszcze jakoś dyszy, ale po dwóch latach preferencji, albo zwija interes - i wyjeżdżą za granicę, albo przechodzi do szarej strefy, albo rejestruje firmę na rodzica emeryta, by płacić tylko skł zdrowotną. jakoś nikt nie pokłoni się nad tymi przedsiębiorcami i nie zastanowi się jak by im ulżyć.

    Odpowiedz
  • cv(2014-05-28 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    I w ten sposób ten co zapłacił przez całe życie 20 tyś, składek i podatków może mieć taką samą emeryturę jak ten który zapłacił 200tyś

    Odpowiedz
  • rolnik(2014-05-28 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytura z KRUS to 850zł/msc. Dla tych co tak zazdroszczą. W bonusie rolnik dostaje jeszcze na emeryturze kompletnie zniszczony układ kostno-stawowy i takie tam.

    Odpowiedz
  • rolnik(2014-05-28 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy najwiekszy złodziej PSL zniknie ze sceny politycznej?

    Odpowiedz
  • Do rolnika(2014-05-28 11:09) Zgłoś naruszenie 20

    Emerytura z ZUS też nie większa a opłaty ile razy większe ??? W bonusie niejeden pracownik fizyczny również dostaje zniszczony układ kostno - stawowy. Małego przedsiębiorcy nikt nie pyta czy ma za co zapłacić składki które są obliczane nie od faktycznego dochodu ale tego wymyślonego przez "mądrzejszych" w rządzie. To właśnie tam zdecydowano, że lepiej żeby płacić od hipotetycznego dochodu a nie rzeczywistego. Efekt jest taki że się nie płaci w ogóle - bo z czego jak dochód za cały miesiąc to 500 - 600 zł.

    Odpowiedz
  • Mleo(2014-05-28 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    Rolnicy - kolejne święte krowy w tym kraju, które utrzymujemy.

    Odpowiedz
  • Justa01(2014-05-28 12:42) Zgłoś naruszenie 30

    W 100% popieram wypowiedż "quano"poz.8 oraz "gość" poz.2
    Nasi posłowie nie mogą poradzić sobie z uregulowaniem spraw rolników -KRUS gdyż nie mają na to czasu. Czas poświęcają na swoją karierę i finanse. Minister rolnictwa jeśli jest taki dobry dla rolników to może sam ze swojej kasy będzie im dopłacał a nie z kasy innych podatników. Mam kilka rodzin rolniczych zamieszkających na wsi. Od kilku lat ich stopa życiowa wzrosła o 1000 % i śmieją się z nieudolności oraz bezradności naszego rządu w uregulowaniu przepisów dotyczących rolników. Oni budują nowe piękne domy, kupują nowoczesne maszyny i nabijają sobie kasę. Pełny rozkwit i śmieją się jak to oni mówią z " mieszczuchów" żyjących w biedzie i na zasiłkach. W tej sytuacji powinna nastąpić wymiana bezradnego Ministra
    Rolnictwa

    Odpowiedz
  • Cleo(2014-05-28 13:11) Zgłoś naruszenie 01

    <Co do wypowiedzi Mleo >
    Święte krowy ??? Ciekawe określenie .. Gdyby nie rolnicy, ludzie nie mieli by co jeść... Trochę szacunku dla ludzi ciężkiej pracy ...

    Odpowiedz
  • rolnik(2014-05-28 13:37) Zgłoś naruszenie 01

    Jeszcze raz. Każdy nieduży przedsiębiorca, szczególnie na prowincji twierdzi ,że ZUS go niszczy i często uniemożliwia prowadzenie niewielkiego biznesu, gdyż opłaty są za duże Dlaczego chcecie żeby tak samo źle miał rolnik.Wam od tego nie przybędzie jednej złotówki .Co najwyżej swoim będzie żyło się lepiej. Jedyny sensowny pomysł w tej sytuacji (bez używania logiki psa ogrodnika)-wszyscy do KRUS.Nieduża składka, nieduża emerytura jednakowa dla wszystkich.Chcesz więcej ,oszczędzaj indywidualnie.

    Odpowiedz
  • zdziwiona(2014-05-28 13:44) Zgłoś naruszenie 40

    Do nr 3 analityka, piepszysz z tym nie osiąsiaganiem dochodow przez rolnikow - 18, 5 ha dochod netto 20 tys. Ale w roku powchodziły do tego gospodarstwa dotacje bezpośrednie + celowe/skrobiowa/ w wys. 16 000 zl . Gdzie one zostały ujęte? Wygląda, że dla rolnika to pozycja księgowa z księżyca nigdzie nie ujmowana. Ale razem to 36 000.
    Przedsiębiorca musi płacić ZUS nawet jak w danym miesiącu ma straty!!! Zrozumiałeś pseudo-analityku? Ciekawe dlaczego uważasz, że rolnik nie mający zysku i tak nie będzie płacił? Będzie i będzie się na zapłatę zadłużał lub wyprzedawał. Allbo wszyscy w ZUS-ie albo wszyscy na zasadach KRUS-owskich. Optuję za tym drugim + kto chce i może ubezpiecza się dodatkowo gdzie tam chce.
    a do nr 5 rolnika - ok, cieszy mnie, że chociaż znasz zagrożenia jakie grożą kazdemu ze strony US i nie chcesz by ciebie to spotkalo. A ja chcę byś czuł się tak samo zagrożony jak reszta społeczeństwa. Jak wszysycy dostaniemy w dupę to może zrzucimy to ponad 20- letnie jarzmo, upodleni wszyscy równo, może wreszcie zjednoczeni zadziałamy choćby nawet krwawo.

    ---
    Panie Serafin jakie szkolenia dla rolników? A szkoliliście ludzi z miast po wprowadzeniu nowych przepisow podatkowych i przepisó ZUS, NFZ itd. dla firm? A szkoliliście pracownika etatowego gdy wprowadziliście PIT?
    Bez przerwy PSL sugeruje, że rolnicy to skończone tumany i niczego nie potrafią ogarnąć. Jak nie ogarniają to niech płacą księgowym i innym doradcą!
    ---
    Jeśli mimo ogromnych dotacji i zwolnien z danin podatkowych/ skladek rolnik polski dalej wychodzi na minus to znaczy

    Odpowiedz
  • ekonomista(2014-05-28 13:50) Zgłoś naruszenie 11

    ZUS , KRUS zasiłki dla bezrobotnych wszelkiego rodzaju przywileje i 70% urzędników itd. powinno się całkowicie zlikwidować no i obniżyć podatki .Gdyby to zrobiono to bezrobocie znika ludzie się bogacą , bo kraj jest wtedy bogaty, gdy społeczeństwo się bogaci, a nie jak w tej chwili tylko nieliczni którzy są przy tz.korytach .Jedyna nadzieja w Korwinie Mikke

    Odpowiedz