Prezydent wnioskuje do TK w sprawie zmian w OFE. Nie jest to jedyny wniosek

31.01.2014, 14:28; Aktualizacja: 31.01.2014, 18:00

Jak prezydent zapowiedział, tak zrobił. Bronisław Komorowski skierował do Trybunału Konstytucyjnego w formie kontroli następczej ustawę dotyczącą zmian w systemie emerytalnym. Ta sporna ustawa podpisana została przez prezydenta jeszcze w grudniu ale już wówczas prezydenccy ministrowie ogłosili, że są wątpliwości co do konstytucyjności ustawy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • Mam 2 uwagi do Prezydenta.(2014-01-31 15:57) Zgłoś naruszenie 00

  PANIE PREZYDENCIE, LEŻY MI NA SERCU PRZESTRZEGANIE KONSTYTUCJI W MOIM KRAJU DLATEGO PROSZĘ PANA O DWIE SPRAWY;
  1. O skierowanie do TK zapytania, czy zgodne było z Konstytucją uchwalenie prawa zmuszającego prywatne osoby całego kraju do oddawania części swoich składek emerytalnych na rzecz prywatnego biznesu??
  2. Wystąpienie o powołanie Komisji Śledczej, wobec osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie OFE od 1999r. i legalne okradanie własnych obywateli aż przez 15 lat. Już po pierwszym roku wiadomo było, że ten biznes tylko napycha kieszenie prywatnemu kapitałowi zwłaszcza zagranicznemu, a uczestników OFE pozbawia składek i pogrąża w długach. Czy dla kilkunastu spółek z WIG20 dopuszczalnym było utopić w długach 16,2mln własnych obywateli, z okradzeniem ze składek łącznie??, czy wszystkich w kraju obowiązuje ta sama Konstytucja??

  Odpowiedz
 • Znawca(2014-01-31 15:58) Zgłoś naruszenie 00

  Bronek?
  Czy obowiązek pracy do wieku 67 lat na uprzywilejowanych Tuskoebusa , też wyślesz do Trybunału Konstytucyjnego???

  Odpowiedz
 • gość(2014-01-31 16:21) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Prezydencie to co Pan zaskarża to sprawy zupełnie drugorzędne, a co z tymi najważniejszymi czyli zabranie OFE 51,5% ich majątku i dalsze zabieranie w formie tzw. suwaka? Zapowiadał Pan skierowanie do Trybunału zapytania o to czyją własnością są środki zgromadzone w OFE i co zapomniał Pan o tym?

  Odpowiedz
 • ewer(2014-01-31 17:06) Zgłoś naruszenie 00

  Jesteśmy pariasami w UE ze swoimi średnimi zarobkami. Natomiast mamy najdrożej oprocentowane, nieprzyjazne kredyty w całej UE, najdroższą energię, najwięcej płacimy za gaz, najwięcej płacimy za lekarstwa i za metr kwadratowy byle jak zbudowanego mieszkania. Czy obywatele wyciągają wnioski ?

  Odpowiedz
 • Kpina ze społeczeństwa polskiego?(2014-01-31 18:22) Zgłoś naruszenie 00

  Taki sam byłby efekt gdyby wysłał ta ustawę do babki klozetowej i ona by ja rozpatrywała w publicznej toalecie.?

  Odpowiedz
 • qwerty(2014-01-31 18:56) Zgłoś naruszenie 00

  Pieniądze w OFE są własnością ZUS i pytać nie ma o co. Nikt nie podpisywał z OFE, że jego pieniądze tam powędrują, tylko podpisywał PRZYNALEŻNOŚĆ do OFE. Cała składka wędrowała do ZUS a jej częśc ZUS przekazywał w zarządzanie prze OFE. To, że w OFE jest dziedziczenie też o niczym nie świadczy, jeśli chodzi o własność. W ZUS dziedziczenia nie ma, co nie oznacza, że jeśli w OFE jest - to pieniądze w OFE są obywatela. A w ZUS są renty rodzinne i wdowie po zmarłych ubezpieczonych, czego nie ma w OFE.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2014-01-31 20:35) Zgłoś naruszenie 00

  TK powinien być zlikwidowany . Bo tylko bruździ .

  Odpowiedz
 • sylwester piekarski(2014-02-01 08:23) Zgłoś naruszenie 00

  Trybunal Konstytucyjny jest stronniczy, wszystkie ustawy ktore rozpatruje sa zgodne z konstytucja czyli tak jak chciala partiaPOpaprancow.To co przedtym czli w 2002 roku bylo niezgodne z konstytucja dzisiaj jest zgodne z konsttucja. TRYBUNAL KONSTYTUCYJNY JEST POWSKI.

  Odpowiedz
 • Martwi mnie traktowanie wpłacających.(2014-02-02 13:48) Zgłoś naruszenie 00

  Wszyscy uprawiają demagogię; OFE powiadamia o ilości jednostek, prof. ekonomii mówią o aktywach, oszczędnościach, inny śmieszny prof. polecił córce OFE, bo na pewno przyszłość będzie lepsza, itd.
  PRZECIEŻ BARANKI BOŻE NIE TAK ROZMAWIA SIĘ O BIZNESIE, PODAJE SIĘ BILANS I Z NIEGO JASNO WYNIKA CZY DZIAŁALNOŚĆ OFE JEST NA STRATACH I JAKICH, CZY NA ZYSKACH I JAKICH.
  A HOŁOTKA CHCE SPRZEDAĆ CIEMNEMU LUDOWI KOTA W WORKU, A SOBIE ZAPEWNIĆ KORYTO - NIE MACIE ANI ROZUMU, ANI WSTYDU, ANI HONORU, PSEUDO EKONOMIŚCI.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane