Rostowski: zmiany w OFE bezpieczne i wyważone

05.09.2013, 10:58; Aktualizacja: 05.09.2013, 11:09
Jan Rostowski

Jan Rostowskiźródło: Newspix
autor zdjęcia: DAMIAN BURZYKOWSKI

To wyważone, precyzyjne rozwiązanie bez nacjonalizacji. Tak rządowe plany zmian w OFE reklamuje Jacek Rostowski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • Zrobiony w kunia(2013-09-06 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie te palmy ?

    Odpowiedz
  • Do 10 - zweryfikuj "agentów"(2013-09-05 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    którzy 01.01.1999r. ustawowo nakazali Polakom przekazywać część swojej składki emerytalnej OBCEMU KAPITAŁOWI!!! - z Polaków zrobili Białoruś, albo nawet Koreę Północną /nie pomyślałeś o tym???, to dla kogo pracujesz??, na pewno nie dla Polski/.

    Odpowiedz
  • wo(2013-09-05 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze,że Tusk naprawił to co jego koledzy z partii przed laty spieprzyli.
    Dzięki Ci Panie że mnie wysłuchałeś tam na górze,tyle lat czekałem na wyjście z OFE,wreszcie jest.Późno bo późno ale lepiej później niż wcale.
    I Emil nie jestem żadnym agentem tylko ciężko tyrającym Polakiem jak większość.

    Odpowiedz
  • emil(2013-09-05 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ci, którzy piszą, że likwidacja OFE, to dobre posunięcie, są zwykłymi agentami

    Odpowiedz
  • Tego Vincent R. się nie douczył(2013-09-05 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Zmiany są bezpieczne i wyważone.
    Wielkie spadki na giełdzie.
    Teraz wyparowują z Giełdy obligacje Skarbu Państwa w wysokości 120 mld zł.
    POtem PO nich zbankrutują OFE.

    Odpowiedz
  • Tego Vincent R. się nie douczył(2013-09-05 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Zmiany są bezpieczne i wyważone.
    Wielkie spadki na giełdzie.
    Teraz wyparowują z Giełdy obligacje Skarbu Państwa w wysokości 120 mld zł.
    POtem PO nich zbankrutują OFE.

    Odpowiedz
  • ProPOzycja(2013-09-05 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Do 2 -jesteś niepoprawny.
    Ja nie mówię o pieniądzach , ale o akcjach PGNiG z gazu łupkowego.

    Odpowiedz
  • Piotr(2013-09-05 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    Tyle tylko, że on sam jest niebezpieczny dla Polaków.

    Odpowiedz
  • emil(2013-09-05 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Do wyborów będą szastać pieniędzmi z OFE i obiecywać gruszki na wierzbie, a po wyborach dokręcać śrubę spokojnemu narodowi

    Odpowiedz
  • YYY(2013-09-05 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Jak wszystko jest bezpieczne i wyważone to ile zabrałeś w złodziejski sposób z Funduszu Rezerwy Demograficznej ???

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2013-09-05 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk z Rostowskim dołączyli do paczki duńskich włamywaczy (gangu Olsena). Weszli mi wczoraj do domu i otworzyli sejf z oszczędnościami emerytalnymi. Nie wzięli dolarów, złota ani akcji tylko obligacje Skarbu Państwa. Myśląc, że skoro sami mi je sprzedali to nie zadzwonię na policję. Niestety, nie mam u kogo się poskarżyć.

    Kradzież połowy moich oszczędności emerytalnych w OFE odbieram jako obrzydliwy gest pogardy, dla podatnika, obywatela i wyborcy.

    Odpowiedz
  • Do 1 - jesteś niepoprawny(2013-09-05 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Pieniądze z OFE, ani z ZUS-u nikomu do ręki się nie wypłaca przed osiągnięciem wieku emerytalnego - już sąd to orzekł.
    Te "palmy, dziedziczenia", to lipa, to oszustwo naszych NIEUKÓW EKONOMICZNYCH.

    Odpowiedz
  • ProPOzycja(2013-09-05 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    ja Rzad nie ma kasy , to może OFE wypłacić akcjami PGNiG z gazu łupkowego.
    Wtedy jedni mogę te akcje sprzedać , a inni pozostawić je na giełdzie.
    Podobnie Rząd może wypłacić tymi samymi akcjami PGNiG straty spowodowane przez niską waloryzację kapitału początkowego do emerytury , także tym osobom które pozostały tylko w pierwszym filarze ZUS.
    Już od miesiąca w jednym z odwiertów na Pomorzu wydobywa się 18,5 tyś m3 gazu łupkowego na dobę x 1.000 dni -= 18,5 mln m3 gazu w ciągu niespełna trzech lat.
    A więc PGNiG ma możliwość wyemitowania akcji gazu łupkowego , jako państwowa spółka giełdowa , jeśli Rząd jej tak każe.
    Wszystko zależy od dobrej woli Rządu.

    Odpowiedz