Jan Bury: Zgadzamy się na emeryturę w wieku 67 lat, ale…

autor: Marcin Rybicki27.03.2012, 10:23; Aktualizacja: 28.06.2012, 09:53

Istnieje szansa na porozumienie w sprawie reformy emerytalnej. My zgadzamy się na przechodzenie na emeryturę w wieku 67 lat, a Tusk już wie, że trzeba tę reformę obudować społecznie. Negocjacje nie są łatwe, ale idą w dobrym kierunku - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Jan Bury, szef klubu parlamentarnego PSL.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (41)

  • ola(2012-03-27 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe gdzie my wszyscy będziemy pracować jak mamy takie bezrobocie

    Odpowiedz
  • inka(2012-03-27 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    przestancie juz pieprzyc ,że to reforma(autorzy) przeciez to ordynarne podnoszenie wieku dla zwykłych roboli ,ci uprzywilejowani są nietknieci bo ich sie Boją POlitycy

    Odpowiedz
  • piotr(2012-03-27 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Przekrętu ciąg dalszy. To tłumaczenie dla idiotów, nas łatwo oszukać się nie da. Po pierwsze za waszych rządów dokładacie mężczyzną 7 lat pracy. Po dołożeniu pierszych pięciu, które nikogo nie zdążyły objąć dokładacie następne dwa. W daszym ciągu tolerujecie uprzywilejowanie tym, których się boicie. Tym którzy mają najdłuższy staż składkowy, tym samym nadłużej łożyli na ten chory system, proponujecie ochłapy.
    Nie wykorzystane składki stają się podatkiem. Ile faktycnie wynosi podatek w Polsce ?
    PO i PSL to pazerne chieny, żerujące na pracy najsłabszej grypy społecznej.
    Nic tak nie boli, jak świadość, że zostaliśmy wykorzystani przez debili i idiotów, których jedynym atutem jest tupet.

    Odpowiedz
  • Sława(2012-03-27 18:24) Zgłoś naruszenie 00

    OSZUŚCI!!!

    Odpowiedz
  • jahe.(2012-03-27 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Zbyt dużo by PSL stracił więc to jest reforma partyjna o stołki a nie dla przyszłych czy nawet teraźniejszych emerytów po prostu układy idą górą.

    Odpowiedz
  • zybi(2012-03-27 19:24) Zgłoś naruszenie 00

    miejsce bandy rządowej ich kolesi z lewiatanu to za krawat i na latarnie ,przez całą trase WZ

    Odpowiedz
  • Anna(2012-03-27 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    do 14 piszesz - dodali 5 lat i nic w zamian. W zamian dostaliśmy zmniejszenie emerytury o ok. 40%.

    A tak na marginesie, który naród na świecie pozwoliłby sobie na wydłużenie wieku emerytalnego o 5 lat i zmniejszenie emerytury o min. 40 %. Teraz też wydłużają wiek emerytalny o 7 lat tym, którzy przepracowali 35-45 lat a pozostawiają przywileje emerytalne
    - mundurowym (emerytury po 15 latach pracy),
    - stany spoczynku sędziów i prokuratorów, którzy mogą przejść na emeryturę z uwagi na "utratę sił",
    - rolników, którzy w dalszym ciągu mogą przechodzić na emeryturę w wieku 55 lat (K) i 60 lat (M),
    - polityków - ostatnio cichaczem Tusk "załatwił" emerytury dla premierów i tak będzie miał emeryturę w wysokości ponad 4200 zł na którą wcale nie będzie musiał czekać do 67 lat

    Odpowiedz
  • Anna(2012-03-27 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    cd do 25 w celu doprecyzowania - sędziowie i prokuratorzy mogą przechodzić na emeryturę z uwagi na utratę sił W DOWOLNYM CZASIE

    "Jan Bury zgadzamy się na emerytury w wieku 67 lat" pod warunkiem, że ...rolnicy w dalszym ciągu będą przechodzić na emerytury w wieku 55 lat (K) i 60 lat (M). I po co była ta cała szopka wiadomo było, że tak sie to skończy ...

    Odpowiedz
  • anka(2012-03-27 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    Zastanawiam się dlaczego nikt nie mówi o zróżnicowaniu emerytur, bo ja do 67 lat z rozwrzeszczanymi przedszkolakami nie wytrzymam . Gdy zaczynalam pracować jako nauczyciel mialam swoje wizje, natchnienie, kochałam tę pracę, a teraz po 26 latach pracy czuję, ze długo nie pociągnę. Za stara czuje się już na wszystko i jestem znowu oszukana.

    Odpowiedz
  • nie pokazujcie dzieci tuska(2012-03-28 00:52) Zgłoś naruszenie 00

    nie zapomne rudemu kaszubowi złodziejskiej waloryzacji emerytur.
    waloryzacja polega na ochronie przed inflacja a nie ochlapie.
    jak tam sie ipady sprawuja p.oslowie

    Odpowiedz
  • Janeczek(2012-03-27 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    Pawlak wie a lemingi nie ! gorzej- nie chcą wiedzieć ! że na wsi ponad połowa odchodzi na "emeryturę" - czytaj rentę strukturalną z kwotą już ponad 1700 zł/m-c w wieku 55 lat i jeszcze długo tak będzie. Chcieliby jeszcze wyrwać trochę więcej kasy "za dzieci" alno "na dzieci" i to wsio.
    Szczegóły : www.minrol.gov.pl/pol/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/PROW-2007-2013/Dzialania-PROW-2007-2013/Os-1-Poprawa-konkurencyjnosci-sektora-rolnego-i-lesnego/Renty-strukturalne.
    Tacy jak Bury i Pawlak zgodzą się na wiek emerytalny 67 lat, bo im zwisa i powiewa wiek emerytalny pracownika najemnego.

    Odpowiedz
  • paweł(2012-03-28 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury cząstkowe to kpina z ludzi,którzy przepracowali 40 lat i wiecej.Znam rodziny,gdzie mąż i zona pobierają emerytury i pracują na pełnych etatach.Jedni mają 4 żródła dochodu,a drugim proponuje się emeryturę cząstkową i pracę do 76 roku,czyli kobiecie o 12 lat dłużej,a mężczyznie o 7.Tamci poszli w wieku 55 lat kobieta,60 mezczyzna.

    Odpowiedz
  • MATEO(2012-03-28 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mam 57 lat i 40 lat pracy,to ile mam pracować jeszcze,chyba już wypracowałem sobie emeryturę W KOŃCU starym zróbcie na lata 40/40 a młodym na wiek

    Odpowiedz
  • nikt(2012-03-28 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Tusku, twojej partii rządzenie tylko max do końca kadencji,
    wszyscy liczyli na to że w końcu zabierzesz się za swoich kolegów i korupcję państwa i wydatki, cięcia w strukturach państwowych, a ty od strony tego by podatnikom zmęczonym kryzysem i pracą jeszcze więcej zabrać chcesz? Błąd! Każdy doskonale wie że tu trzeba ciąć administrację państwową, korupcję w policji, przywileje grup budżetówy. Ale postanowiłeś dalej wciskać kasę w budżet, na który płacimy ponad połowę swoich zarobków! I czy chcesz zrobić z ludzi durniów? Myślisz że nie wiemy że to chodzi o to byśmy wcale do emerytur nie dożyli? Mądrzyć się mogą profesorowie zarabiający kwoty pozwalające na odpoczynek, relaks nad ciepłymi morzami karaibów etc. robotnik budowlany nie dostanie emerytury zdechnie. Bo o rentę w tym państwie coraz trudniej.

    Dajcie więcej do budżetu, aż będziemy płacić 90% swoich zarobków na was i wcześniejsze niesprawiedliwe emerytury.

    Odpowiedz
  • franek(2012-03-28 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    Cała ta "reforma z wydłuzeniem wieku emerytalnego " to zwykłe : złodziejstwo ; oszustwo , draństwo i okrucieństwo .
    PRAWDZIWA I UCZCIWA REFORMA TO : KASACJA WSZYSTKICH PRZYWILEJÓW EMERYTALNYCH DLA WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU GRUP ZAWODOWYCH I SPOŁECZNYCH.
    Inne rozwiązania to zwykły kant , który byc może ciemny lud zaakceptuje.

    Odpowiedz
  • zenek(2012-03-28 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to dobrze , że moje dzieci wyjechały z tego złodziejskiego państwa już kilka lat temu i ułożyły swoje życie w normalnym świecie.Każdy młody wykształcony powinien jak najszybciej uciekać z tego piekła.Tutaj jest raj dla uprzywilejowanych ( sędziowie , prokuratorzy , mundurowi ...) i piekło dla pozostałych ( niewolników ) którzy do śmierci mają harować aby opłacić "wybrańcom i pieszczochom władzy " te przywileje.
    Taki kraj nie ma i nie może mieć dobrej przyszłości.

    Odpowiedz
  • g(2012-03-28 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    KIEDY UTNIECIE SOBIE SWOJE SZEREGI, ZAROBKI, PRZYWILEJE? bY NARÓD NA WAS NIE MUSIAŁ ODDAWAĆ 60% SWOICH DOCHODÓW. Przecież to kpina, by na rządzących i struktury pasożytów oddawać połowę swoich zarobków!!! Słów czarnych brak na tych ludzi w polityce i urzędach - na stanowiskach. Szczęśliwych emerytów po kilkunastu latach, gdy inni przez ich emerytury do swojej emerytury nie dożyją. O to chodzi! by nam nie dać! Niech wszyscy pracują na umowach śmieciowych, to jest rozwiązanie!!!

    Odpowiedz
  • andrzej56431(2012-03-28 19:14) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuje od 1971 roku mam 56 lat i 40 lat pracy w wieku 65 lat jak dożyje będę miał 50 lat pracy. 40 lat pracy jest wystarczające abym przeszedł na emeryturę .Może być 86% emerytury a w wieku 65 lat 100% emerytury.
    Czas ruszyć wybrańców losu którzy po 15,20,25 latach idą na zamożną emeryturę i pobierają ją średnio 50 lat-czas z tym skończyć.
    Gdzie mam pracować jeszcze dziesięć lat skoro już 50 latek ma ciężko znaleźć pracy a co ze mną mam dużo lat pracy i ***** z tego.

    Odpowiedz
  • Anna(2012-03-28 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    odpłacimy wam przy urnach wyborczych tylko, że... Tusk doskonale wie, że do parlamentu nie dostanie się już nigdy, więc załatwił sobie (i innym premierom) emeryturę w wysokości ponad 4200 zł bez względu na to ile sprawował tę funkcję.
    pamietajcie, każdy poseł i senator, który zagłosuje za wydłużeniem wieku emerytalnego może pożegnać się z karierą polityczna do parlamentu nigdy już nie trafi

    Odpowiedz
  • Olek(2012-03-27 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    To było do przewidzenia, że chłopki zgodzą się na pracę do 67 roku życia, a więc mieliśmy teatr w wydaniu koalicjantów.Druga prawda to głosowało się na PO i chłopków, więc pracujcie do 67 lat - powodzenia.

    Odpowiedz