Jan Bury: Zgadzamy się na emeryturę w wieku 67 lat, ale…

autor: Marcin Rybicki27.03.2012, 10:23; Aktualizacja: 28.06.2012, 09:53

Istnieje szansa na porozumienie w sprawie reformy emerytalnej. My zgadzamy się na przechodzenie na emeryturę w wieku 67 lat, a Tusk już wie, że trzeba tę reformę obudować społecznie. Negocjacje nie są łatwe, ale idą w dobrym kierunku - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Jan Bury, szef klubu parlamentarnego PSL.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (41)

  • Jaromir(2012-04-01 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Już jestem na emeryturze i SERDECZNIE WSPÓŁCZUJĘ wszystkim, którzy muszą TYRAĆ do 67 roku życia NA TUSKOWATYCH.
    MUNDRALE z PełO swoją „demokracją POŚREDNIĄ” rządzą tymi, którzy za pomocą DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ oderwaliby ich ryje od KORYTA! I CIĄGLE trolują o „demokracji” mając PRAWDZIWĄ DEMOKRACJĘ, czyli DEMOKRACJĘ BEZPOŚREDNIĄ w d….!
    W dobie Internetu demokracja BEZPOŚREDNIA JEST REALNA i do tego z MINIMALNYMI kosztami wyborczymi, referendalnymi, ale dla tych popiep…. ch PełOwców NIEWYGODNA, gdyż oderwałaby ich od koryta.

    TERAZ mówią (!), że płacenie składek od wynagrodzenia z pracy pomimo przebywania na emeryturze częściowej będzie podwyższać przyszłą pełną emeryturę. A GDZIE NA TO GWARANCJE? Po kilku latach znowu piekielna czwórca (Premier, Sejm, Senat i Prezydent) przepchnie i zaakceptuje ustawę zmieniającą te zasady nawet WBREW KONSTYTUCJI i co zrobicie? Nadal będziecie głosować na PełOwców albo hołotę palikotę?

    W uzupełnieniu postu 17: Janeczek z IP: 83.7.29.*
    Pawlaczek-machlaczek zamachlaczył jak z nawozami w GeeSie. Dlaczego zamachlaczył?
    Pracownik Z NAJNIŻSZYM wynagrodzeniem brutto 1.500,00 zł wraz z pracodawcą płaci składki ZUS w wysokości 631,75 zł/miesiąc.
    A jak to się ma do składek płaconych przez rolników? Rolnik płaci następujące składki z gospodarstwa do 50 ha: emerytalno-rentowe 73,00 zł; wypadkowe, chorobowe, macierzyńskie 42,00 zł oraz zdrowotną w wys. 1 zł z 1 ha, więc płaci 50 zł. Wszystkie rolnicze składki to 165,00 zł/miesiąc.
    I porównanie: pracownik 632 zł/m-c, rolnik 165 zł/m-c, czyli prawie 4 RAZY MNIEJ płaci rolnik.
    A co powiecie na WYSOKOŚĆ emerytur pracowniczych i rolniczych: najniższa emerytura pracownicza od 1 marca 2012 r. wynosi 799,18 zł, a rolnicza TYLE SAMO! - do sprawdzenia na stronie:
    www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/waloryzacja-emerytur-i-rent-rolnych-od-dnia-1-marca-2012-r/
    Składki do ZUS/KRUS to proporcja 3,83:1 na korzyść rolniczej, a emerytury 1:1. Rolnicy płacą prawie CZTERY RAZY MNIEJ, a otrzymują TO SAMO! To tak jakby ceny dla rolników były 4 razy NIŻSZE, np. pracownik płaci za benzynę - 5,80 zł/l, a rolnik 1,51 zł, za 1 kg kiełbasy po 18 zł rolnik zapłaci 4,70 zł i.t.d.
    Dodam, że polski budżet dopłaca do emerytur rolniczych 90%, a niemiecki 70%. Za mało argumentów? Coś jeszcze dodać?
    To właśnie jest tzw. sprawiedliwość społecna (celowo przez „c”, a nie przez „cz”).
    Ciekawy jestem, kiedy wyskoczy „rolnik bartek z IP: 46.76.0.*” jak diabeł z kapelusza z argumentami nie do odparcia, bo nie na temat.
    Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  • Anna(2012-03-28 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    odpłacimy wam przy urnach wyborczych tylko, że... Tusk doskonale wie, że do parlamentu nie dostanie się już nigdy, więc załatwił sobie (i innym premierom) emeryturę w wysokości ponad 4200 zł bez względu na to ile sprawował tę funkcję.
    pamietajcie, każdy poseł i senator, który zagłosuje za wydłużeniem wieku emerytalnego może pożegnać się z karierą polityczna do parlamentu nigdy już nie trafi

    Odpowiedz
  • andrzej56431(2012-03-28 19:14) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuje od 1971 roku mam 56 lat i 40 lat pracy w wieku 65 lat jak dożyje będę miał 50 lat pracy. 40 lat pracy jest wystarczające abym przeszedł na emeryturę .Może być 86% emerytury a w wieku 65 lat 100% emerytury.
    Czas ruszyć wybrańców losu którzy po 15,20,25 latach idą na zamożną emeryturę i pobierają ją średnio 50 lat-czas z tym skończyć.
    Gdzie mam pracować jeszcze dziesięć lat skoro już 50 latek ma ciężko znaleźć pracy a co ze mną mam dużo lat pracy i ***** z tego.

    Odpowiedz
  • zenek(2012-03-28 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to dobrze , że moje dzieci wyjechały z tego złodziejskiego państwa już kilka lat temu i ułożyły swoje życie w normalnym świecie.Każdy młody wykształcony powinien jak najszybciej uciekać z tego piekła.Tutaj jest raj dla uprzywilejowanych ( sędziowie , prokuratorzy , mundurowi ...) i piekło dla pozostałych ( niewolników ) którzy do śmierci mają harować aby opłacić "wybrańcom i pieszczochom władzy " te przywileje.
    Taki kraj nie ma i nie może mieć dobrej przyszłości.

    Odpowiedz
  • franek(2012-03-28 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    Cała ta "reforma z wydłuzeniem wieku emerytalnego " to zwykłe : złodziejstwo ; oszustwo , draństwo i okrucieństwo .
    PRAWDZIWA I UCZCIWA REFORMA TO : KASACJA WSZYSTKICH PRZYWILEJÓW EMERYTALNYCH DLA WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU GRUP ZAWODOWYCH I SPOŁECZNYCH.
    Inne rozwiązania to zwykły kant , który byc może ciemny lud zaakceptuje.

    Odpowiedz
  • nikt(2012-03-28 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Tusku, twojej partii rządzenie tylko max do końca kadencji,
    wszyscy liczyli na to że w końcu zabierzesz się za swoich kolegów i korupcję państwa i wydatki, cięcia w strukturach państwowych, a ty od strony tego by podatnikom zmęczonym kryzysem i pracą jeszcze więcej zabrać chcesz? Błąd! Każdy doskonale wie że tu trzeba ciąć administrację państwową, korupcję w policji, przywileje grup budżetówy. Ale postanowiłeś dalej wciskać kasę w budżet, na który płacimy ponad połowę swoich zarobków! I czy chcesz zrobić z ludzi durniów? Myślisz że nie wiemy że to chodzi o to byśmy wcale do emerytur nie dożyli? Mądrzyć się mogą profesorowie zarabiający kwoty pozwalające na odpoczynek, relaks nad ciepłymi morzami karaibów etc. robotnik budowlany nie dostanie emerytury zdechnie. Bo o rentę w tym państwie coraz trudniej.

    Dajcie więcej do budżetu, aż będziemy płacić 90% swoich zarobków na was i wcześniejsze niesprawiedliwe emerytury.

    Odpowiedz
  • g(2012-03-28 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    KIEDY UTNIECIE SOBIE SWOJE SZEREGI, ZAROBKI, PRZYWILEJE? bY NARÓD NA WAS NIE MUSIAŁ ODDAWAĆ 60% SWOICH DOCHODÓW. Przecież to kpina, by na rządzących i struktury pasożytów oddawać połowę swoich zarobków!!! Słów czarnych brak na tych ludzi w polityce i urzędach - na stanowiskach. Szczęśliwych emerytów po kilkunastu latach, gdy inni przez ich emerytury do swojej emerytury nie dożyją. O to chodzi! by nam nie dać! Niech wszyscy pracują na umowach śmieciowych, to jest rozwiązanie!!!

    Odpowiedz
  • MATEO(2012-03-28 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mam 57 lat i 40 lat pracy,to ile mam pracować jeszcze,chyba już wypracowałem sobie emeryturę W KOŃCU starym zróbcie na lata 40/40 a młodym na wiek

    Odpowiedz
  • paweł(2012-03-28 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury cząstkowe to kpina z ludzi,którzy przepracowali 40 lat i wiecej.Znam rodziny,gdzie mąż i zona pobierają emerytury i pracują na pełnych etatach.Jedni mają 4 żródła dochodu,a drugim proponuje się emeryturę cząstkową i pracę do 76 roku,czyli kobiecie o 12 lat dłużej,a mężczyznie o 7.Tamci poszli w wieku 55 lat kobieta,60 mezczyzna.

    Odpowiedz
  • Krakus(2012-03-28 06:33) Zgłoś naruszenie 00

    Panie premierze Tusk. Skandalem jest proponować emerytury cząstkowe-50%. Pan chyba nie wiem,że 50 % emerytura to 500,.zł.Jak można za to opłacić media,wykupić lekarstwa i żyć.

    Odpowiedz
  • Ola(2012-03-28 06:32) Zgłoś naruszenie 00

    PSL mięknie pewnie umorzono im długi.
    Długów możecie już nie mieć ale was po wyborach też nie będzie.

    Odpowiedz
  • nie pokazujcie dzieci tuska(2012-03-28 00:52) Zgłoś naruszenie 00

    nie zapomne rudemu kaszubowi złodziejskiej waloryzacji emerytur.
    waloryzacja polega na ochronie przed inflacja a nie ochlapie.
    jak tam sie ipady sprawuja p.oslowie

    Odpowiedz
  • ola(2012-03-27 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe gdzie my wszyscy będziemy pracować jak mamy takie bezrobocie

    Odpowiedz
  • inka(2012-03-27 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    przestancie juz pieprzyc ,że to reforma(autorzy) przeciez to ordynarne podnoszenie wieku dla zwykłych roboli ,ci uprzywilejowani są nietknieci bo ich sie Boją POlitycy

    Odpowiedz
  • anka(2012-03-27 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    Zastanawiam się dlaczego nikt nie mówi o zróżnicowaniu emerytur, bo ja do 67 lat z rozwrzeszczanymi przedszkolakami nie wytrzymam . Gdy zaczynalam pracować jako nauczyciel mialam swoje wizje, natchnienie, kochałam tę pracę, a teraz po 26 latach pracy czuję, ze długo nie pociągnę. Za stara czuje się już na wszystko i jestem znowu oszukana.

    Odpowiedz
  • Anna(2012-03-27 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    cd do 25 w celu doprecyzowania - sędziowie i prokuratorzy mogą przechodzić na emeryturę z uwagi na utratę sił W DOWOLNYM CZASIE

    "Jan Bury zgadzamy się na emerytury w wieku 67 lat" pod warunkiem, że ...rolnicy w dalszym ciągu będą przechodzić na emerytury w wieku 55 lat (K) i 60 lat (M). I po co była ta cała szopka wiadomo było, że tak sie to skończy ...

    Odpowiedz
  • Anna(2012-03-27 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    do 14 piszesz - dodali 5 lat i nic w zamian. W zamian dostaliśmy zmniejszenie emerytury o ok. 40%.

    A tak na marginesie, który naród na świecie pozwoliłby sobie na wydłużenie wieku emerytalnego o 5 lat i zmniejszenie emerytury o min. 40 %. Teraz też wydłużają wiek emerytalny o 7 lat tym, którzy przepracowali 35-45 lat a pozostawiają przywileje emerytalne
    - mundurowym (emerytury po 15 latach pracy),
    - stany spoczynku sędziów i prokuratorów, którzy mogą przejść na emeryturę z uwagi na "utratę sił",
    - rolników, którzy w dalszym ciągu mogą przechodzić na emeryturę w wieku 55 lat (K) i 60 lat (M),
    - polityków - ostatnio cichaczem Tusk "załatwił" emerytury dla premierów i tak będzie miał emeryturę w wysokości ponad 4200 zł na którą wcale nie będzie musiał czekać do 67 lat

    Odpowiedz
  • zybi(2012-03-27 19:24) Zgłoś naruszenie 00

    miejsce bandy rządowej ich kolesi z lewiatanu to za krawat i na latarnie ,przez całą trase WZ

    Odpowiedz
  • jahe.(2012-03-27 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Zbyt dużo by PSL stracił więc to jest reforma partyjna o stołki a nie dla przyszłych czy nawet teraźniejszych emerytów po prostu układy idą górą.

    Odpowiedz
  • Sława(2012-03-27 18:24) Zgłoś naruszenie 00

    OSZUŚCI!!!

    Odpowiedz