Emerytury: Mundurowi popracują o 10 lat dłużej

autor: Bożena Wiktorowska09.01.2012, 07:26; Aktualizacja: 09.01.2012, 14:42

Po osiągnięciu 55. roku życia policjanci i żołnierze zawodowi będą mogli zakończyć służbę pod warunkiem, że przepracowali co najmniej 25 lat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (158)

  • maryna(2012-01-09 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    Niesamowicie podoba mi się jak nt służby mają do powiedzenia laicy. Dramat i głupota polskiego społeczeństwa sięga chmur. Po Smoleńsku 90% było expertami ws lotnictwa, teraz 90% expertów emerytalnych... No no... Siedzimy w pracy, piszemy posty i komentarze, PKB spada a dług publiczny rośnie. DO roboty darmozjady na etacie a nie dyskutować o czymś o czym żielonego pojęcia nie macie. Ekonomiści q.wa od 7 boleści. :D Banda debili i dyletantów. A jak kotek na drzewie, alebo włam do piwnicy to sami fachowcy z CSI.

    Odpowiedz
  • blady(2012-01-09 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    Heh już widze tłumy 30-35 latków jak zdają egzaminy do policji, najlepszy interes :)

    Odpowiedz
  • tom(2012-01-09 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    67-55=22 hehehehehe. dlatego nie przyjęli go do służby i się krzywduje.

    Odpowiedz
  • ja(2012-01-09 19:00) Zgłoś naruszenie 00

    Tosiek Duda .. it's lucky luser .. Ma facio 35 wiosen w Milicji, więc czego oczekujecie .. dostanie facio od strzała przed emka 2-3 tys. zeta dodatku ... i o czym my tu mówimy ... Szok

    Odpowiedz
  • sierżant 2100 na rękę.(2012-01-09 19:09) Zgłoś naruszenie 00

    ja powiem tak, mam za soba 5 lat służby, czyli nie za dużo. w ciągu tych pięciu lat raz miałem wolne święta bożego narodzenia z uwagi na chorobę i jeden sylwester spędzony w domu. pracuje dzień w dzień, a gdy wy 'podatnicy' śpicie ja chodze po ulicy i dbam o to żebyście rano mieli swój samochód, rower ect. ale dla was nie mających wogóle pojęcia jak to jest i tak będzie to bez znaczenia. bo kiedyś dostaliście mandat za pasy więc policja jest zła! tylko gdy coś sie dzieje to MY zapieprzamy na złamanie karku żeby komuś pomóc, uratować. zero wdzięczności.

    Odpowiedz
  • OBYWATEL(2012-01-09 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    panowie POLICJANCI JAK WAM ZMIENIĄ WARUNKI ODEJŚCIA TO W RAMACH PODZIĘKOWANIA KARAĆ WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU Z GÓRNEJ PÓŁKI NIE POUCZAĆ SKORO SIĘ OTO PROSZĄ

    Odpowiedz
  • policjant(2012-01-09 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    Polaku chroń się sam ja odchodze.

    Odpowiedz
  • pol(2012-01-09 19:17) Zgłoś naruszenie 00

    A na euro 2012 rząd ogłosi pospolite ruszenie.

    Odpowiedz
  • Mać(2012-01-09 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    Do 35: Emeryt niemundurowy z IP: 88.156.61.* (2012-01-09 14:53)

    Podaj nr swojego konta to ci prześlę te twoje podatki za 2012rok które na mnie wydałeś czekaj to by było jakieś (wpływy do budżetu podzielone przez wszystkich płatników przez ilość wszystkich funkcjonariuszy i urzędników państwowych do tego wydatki na utrzymanie itd itp) czyli z twoich kilkunastu/dziesięciu tysięcy złotówek które wydałeś na podatek w 2011r na mnie konkretnie wydałeś 0,0000000001 zł (tak na oko) i tyle ci prześlę na konto więc skończ opowiadać jak to płacicie podatki bo mi z tych waszych podatków nie starcza od 1 do 1 każdego miesiąca!!! To My jesteśmy dla Was - TAK!!! -ale to działa w dwie strony...

    Odpowiedz
  • szczota(2012-01-09 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    do Pana emeryta niemundurowego
    Jeżeli uważasz ze pełnienie służby to plus to szkoda ze jestes na emeryturzebo bym Cie zaprosił do służby
    Ja uważam to za zaszczyt a nie plus
    a że Ci niektórzy co siedza za biurkiem to znaczy ze nie robią tak? a że siedzą za biurkiem troszkę więcej niz 8 godzin dziennie a własciwie wiecej niz 12 co w,bo jak tu odebrac nadgodziny w ilości 80 miesiecznie) dalej znaczy że nic nie robia?
    Ja tego nie mam ale zapraszam na zamiane ról z dochodzeniowcami mądrych cywili...zobaczymy co wtedy powiecie
    wszedzie dobrze gdzie nas nie ma

    Odpowiedz
  • 123(2012-01-09 19:28) Zgłoś naruszenie 00

    10 lat to za mało,co to ma znaczyć,tyrać do 65

    Odpowiedz
  • drogowka czy tirowka(2012-01-09 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    do 19 - wiekszosc ludzi zmienia zawod kilka razy w zyciu, bo zmienia sie rynek pracy, potrzeby, technologie... Jest wiele zawodow zwiazanych z wiekiem, sprawnoscia fizyczna czy aparycja. Nie tylko policjant musi byc mlody i sprawny, tak samo modelka musi byc mloda i ladna. I co, ona tez ma isc na emeryture na koszt panstwa w wieku 30 lat? Najzwyczajniej w swiecie policjant po skonczeniu np 40lat zycia moze sie przekwalifikowac na nauczyciela, ochroniarza, moze wykonywac tysiac zawodow. I pracowac do 67 roku zycia, tak jak to planuje rzad. Niewolnicy do roboty! A nie pyskowac ze jak ktos siedzi w samochodzie przy autostradzie i zatrzymuje tych co przekroczyli dozwolona predkosc, to wykonuje tak ciezka prace ze po 15 latach powinien isc na emeryture. Ja na ciebie nie bede placic! Zagadka: kto ma ciezsza prace: drogowka czy tirowka? Bo ja uwazam ze wlasnie ta druga!

    Odpowiedz
  • Lama(2012-01-09 20:04) Zgłoś naruszenie 00

    Dla tych co tak bardzo burzą...są przyjęcia do policji, wystarczy złożyć dokumenty i zdać testy ...droga wolna

    Odpowiedz
  • pies(2012-01-09 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    na zdjęciu to nie są polscy zołnierze tylko słuczacze Szkoły Aspirantów służby pożarniczej. Właśnie różnica między Służbą a Pracą stanowi kość niezgody i przyczynę konfliktu. Prawda jest taka, że aby zrównać służbę do pracy trzeba zatrudnić 30% więcej stanu osobowego na obecnych stanowiskach - kto za to zapłaci?

    Odpowiedz
  • niko(2012-01-09 20:18) Zgłoś naruszenie 00

    Ci co pisza o wydluzeniu pracy policjanta nie maja o niej pojecia jesli uwzaja ze to taki rarytas z ta emerytra 40 % po 15 latach ostatniego wynagr to zapraszam do wstapienia w szeregi sami sie przekonaja czy warto byc policjantem

    Odpowiedz
  • adam998(2012-01-09 20:24) Zgłoś naruszenie 00

    do 52, ale tempy jesteś człowieczku a rozum masz tak krótki że tylko czubek własnego nosa widzisz. Ty na mnie nie będziesz płacił to ja mogę Ci powiedzieć że jak ulegniesz wypadkowi samochodowemu to ja życia swojego nie będę narażał i nie będę cie z wraku wyciagał bo jeszcze zbiornik z paliwem wybuchnie. Takiemu jak Ty można tylko życzyć żebyś znalazł się w sytuacji kiedy będziesz potrzebował pomocy. Widać że prosty człowiek z Ciebie
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • pol(2012-01-09 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    Tak miałczycie jakie to mają przywileje służby, a może zainteresujecie się jakie to przywileje ma nasz zakichany rząd.

    Odpowiedz
  • pies(2012-01-09 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    :) i będziecie bałwany płacić na nas policjantów i kij wam w oko,

    Odpowiedz
  • ja(2012-01-09 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    Takie zasady emerytalne to czysta patologia, wszystkich proszę Panie Premierze przenieść do ZUS-u, obecnie służących także, jednak pod warunkiem zlikwidowania nepotyzmu w Policji oraz jasnej ścieżki kariery

    Odpowiedz
  • Zwyczajny Policjant(2012-01-09 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Policjant nie pracuje-Policjant służy. Służba to nie praca od 7 do 15, a jest czymś normalnym, że służba trwa kilkanaście godzin w miejscu,gdzie leżą rozkładające się zwłoki ludzkie. Nikt nie płaci policjantowi za służbę w ponadnormatywnym czasie, nikt nie płaci za służbę w niedzielę i święta. OD 25 LAT ZABEZPIECZAM WSZYSTKIE PASTERKI, BOŻE CIAŁO I INNE ŚWIĘTA. W tej chwili mam wysłużoną maksymalną emeryturę tj. 75 % mojego ostatniego wynagrodzenia. INFORMUJĘ WSZYSTKICH GAMONIÓW, ŻE NIE ZAMIERZAM ODCHODZIĆ ZE SŁUŻBY BO 75 % JEST MNIEJ NIŻ 100% A NIESTETY JESTEM ZWYKŁYM POLICJANTEM TAKICH JAK WIELU W MIASTACH. Odejdę na emeryturę gdy już moje zdrowie powie mi DOŚĆ.

    Odpowiedz