Emerytury: Mundurowi popracują o 10 lat dłużej

autor: Bożena Wiktorowska09.01.2012, 07:26; Aktualizacja: 09.01.2012, 14:42

Po osiągnięciu 55. roku życia policjanci i żołnierze zawodowi będą mogli zakończyć służbę pod warunkiem, że przepracowali co najmniej 25 lat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (158)

  • Stary(2012-07-04 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    Jak się idzie na emeryturę w wieku 40 lat a potem pracuje bo ma układy to mówi taki gbur że też trzeba było pracować na dwóch etatach to też miałbyś dobrze.Ale co się dziwić swój swego nie skrzywdzi bo rządzącym to na rękę ale mam nadzieję że przyjdzie czas na rozliczenie.Tylko że taki debil bo tego nie można nazwać inaczej nie zdaje sobie sprawy że wszystcy nie mogą pracować w mundurze bo na to żeby taki pracował ktoś musi zarabiać i pracować do 67 lat. To chociażby nie ubliżał i nie wyśmiewał się z innych ale rządzącym to na pasuje żeby tworzyć przepisy które skłócają społeczeństwo bo wtedy łatwiej się rządzi i można robić co się chce.

    Odpowiedz
  • hitaczi(2012-01-21 21:01) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura. Policjant nie musi do końca życia wykonywać niebezpiecznych zadań tak jak górnik nie musi do końca życia zjeżdżać pod ziemię. Można człowieka skierować do innych zadań albo człowiek może zmienić pracę na lżejszą.

    No bo z takim rozumowaniem to powinniśmy płacić emerytury piłkarzom którzy skończą 35 lat i modelkom po 30 roku życia, prawda? Że nie wspomnę o nastoletnich gwiazdach muzyki pop - 25 lat i nie mogą wykonywać swojego zawodu bo są za starzy więc śliczna emeryturka na koszt podatnika.

    Odpowiedz
  • MT(2012-01-18 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję już 30 lat i musze jeszcze z 10. Pzrez tenb cały czas moje składki wędrują na fiansowanie wszystkich "swiętych " krów takich jak policjanci,rolnicy a mnie ZUS przesyła informacje,że należy mi się jakies 800 emerytury..ciekawe? Jestem po studiach podyplomowych,mam 52 lata..
    KONIEC PRZYWILEJÓw!
    a jak się nie podoba, nie startować do policji.
    I nie przesadzajcie z tą niebezpieczną pracą, nie nadstawiacie głowy, mówicie, ze za ryzykowanie to mało zarabiacie, aby się wychylać.. nie żalcie się na dyżury i nadgodziny.
    Myślicie,że w innej pracy tego nie ma? że jest zawsze bezpieczna? święte krowy.
    Ile sobie wypracujesz - tyle powinieneś mieć. I tak jest w cywilizowanych krajach np. w Szwecji.Dlatego nasze dzieci nie chcą tu wracać ..do tego wciąż chorego systemu??
    Przywileje to relikty socjalizmu. Koniec z tym.
    I koniec.

    Odpowiedz
  • juzek 60 lat(2012-01-18 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    pyk pyk z 10 lat popracuje i leci na rete i ma z 35 lat co to ma być rete z 1000zł i firme jeszcze sei prowadzi trasport - sklep czy budowlanka i ma z 20000zł na reke netoo itak wszystke faktury niedaje urzedowi tylko co 10 heheheheh

    Odpowiedz
  • vmax(2012-01-17 17:15) Zgłoś naruszenie 00

    obserwator-2012 płacze jak dziecko, niech poczyta ustawę o służbie cywilnej też są podobne ograniczenia a zarobki o 50% niższe niż w służbie mundurowej. Łatwo jest widzieć tylko koniec własnego nosa.

    Odpowiedz
  • 543(2012-01-16 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    Do poz 150 zydzio Nie strażnicy państwa tylko rządzących mylisz pojęcia

    Odpowiedz
  • milicja(2012-01-16 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    Kazik wszystko ok,ale nie wciskaj kitu że sam myślisz. Tobie wydaje sie ze myslisz samodzielnie.Nic więcej.

    Odpowiedz
  • bo(2012-01-16 02:28) Zgłoś naruszenie 00

    Obserwator2012
    Nikt tam na sile nikogo nie ciagnie.
    Ida na sluzbe ludzie oportunisci , niechetni do ciezkiej nauki i pracy , ktorzy nie sa wstanie ryzykowac podejmowania jakichkolwiek decyzji - wlacznie z decyzja ; w co sie mam ubrac.
    I tak w takim inkubatorze socjalnym , w kolektywie , przeleci 15 lat - i na zasluzona emeryture.

    Odpowiedz
  • zydzio(2012-01-15 23:13) Zgłoś naruszenie 00

    po co strażnicy państwa mają godnie zarabiać? pi**lić to państwo ten zje**ny naród

    Odpowiedz
  • kkk(2012-01-15 22:55) Zgłoś naruszenie 00

    siora jutro idzie do lekarza 30 lat w ciastkarni-45 lat ma
    kregosłup
    pyta sie mnie do kiedy bedzie pracowac
    -odpow jej DO SMIERCI
    OBY TYLKO Z GŁODU NIE UMARŁA
    i na leki stac było

    Odpowiedz
  • 543(2012-01-15 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Do poz 147 Empirycznie nie przesadzaj z narażaniem życia. Kto naraża ten naraża ale to tylko znikomy procent a każdy jest bohaterem, znam to z życia.
    Żeby się dostać trzeba mieć plecy i układy(służą całe rodziny o sprawności nie piszę wystarczy spojrzeć na sylwetkę)Tak żle to czemu taki tłok poczytaj post134 cytat z dzisiejszej prasy a dyspozycyjność jest wymagana dzisiaj wszędzie i za dyspozycyjność nikt nie płaci.Po sąsiedzku właśnie mam piękny widok .Sąsiadka 58 lat codziennie o 6 rano do pracy a jej mąż 62 lat na godzinę 7 rano. A ich syn 40 letni emeryt o godzinie 10 rano z 3 letnim swoim synkiem na spacerek i na zakupy. To jest właśnie nasza sprawiedliwość

    Odpowiedz
  • obojętny(2012-01-15 21:41) Zgłoś naruszenie 00

    do Kazik : Z twoim myśleniem widocznie nie jest najlepiej jeżeli piszesz takie bzdury, cały świat ( mundurowych ) ma jakieś przywileje ale ty o tym nie wiesz. Policjant, strażak, żołnierz itd jak nie będzie myślał to zginie a ty może złamiesz ołówek (nie wiem gdzie pracujesz) pewnie nigdzie z takim tokiem rozumowania nie nadajesz się nawet na szlaban. Pozdrawiam wszystkie służby. No i Kaziu zacznij płacić (jeśli pracujesz) uczciwie podatki zamiast kombinować na odpisach..

    Odpowiedz
  • Empirycznie ...(2012-01-15 20:55) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkim którym solą w oku są "przywileje" mundurówki - polecam, przyjmijcie się do służby - jest około 7 tysięcy wakatów w jednej tylko formacji - empirycznie - się przekonajcie - co to jest służba, narażanie życia dyspozycyjność - i wtedy będziecie partnerami w dyskusji na temat przywilejów ...

    Odpowiedz
  • Kazik(2012-01-15 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    do 144
    policjant - ty jesteś przykładem jak nie potrafisz myśleć tylko oczekujesz , że KTOŚ musi ci wskazać co jest dobre, złe, ktoś musi cię poszczuć - jak to piszesz jednych na drugich. Tym się właśnie różnimy, że ja myślę samodzielnie, nie potrzebuję aby ktoś za mnie myślał i wskazywał mi co mam robić, jak myśleć. Po prostu nie podoba mi się, że jedni (mundurowi) przechodzą na emeryture po 15 latach pracy a cywile po 40-50 latach i to podobno też jest za wcześnie. Nie podoba mi sie, że macie inaczej naliczane emerytury co w konsekwencji doprowadza, że wasze emerytury po 15 latach pracy są dużo wyższe niż nasze po 40 latach pracy, że możecie przejść na rente po 1 dniu pracy (wysokość rent też jest 2x wyższa) itd. I wierz mi nikt nie musi szczuć mnie (jak to piszesz) ja po prostu myślę samodzielnie ale tobie w to jest trudno uwierzyć

    Odpowiedz
  • cichy(2012-01-15 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    podwyżki dla policji i wojska . coś czego PO nie chciała w 2008 roku. Teraz natomiast sami wychodza z założenia że, trzeba im dać. Wynika z tego prosty rachunek, że sie bardzo mocno obawiają pozostałych grup zawodowoych. Nie chce Premier dac podwyżek dla Strażaków. Gdzie jest vise Premier Pawlak. Czyżby nie zależało mu na strażakach.
    Wszystkim zależy na byciu jak najdłużej na stanowiskach, naklepiej aż do smierci i jeszcze dłużej bo są dzieci,

    Odpowiedz
  • POLICJANT(2012-01-15 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    kazik jesteś przyklademjak łatwo poszczuc jednych na drugich i jak łatwo manipulować.Nikt z mundurowych nie walczył o zachowanie emerytur po 15 latach/ notabene ten 34-letni "młody byk" nie chce odchodzić na 40% emeryturę/.ALE PROSZĘ O CHWILE REFLEKSJI.POMYSLCIE JAK ŁATWO DAŁO SIĘ WAS POSZCZUC NA MUNDUROWYCH."SKŁÓCONYMI ŁATWIEJ RZĄDZIC".A WIĘC SZCZUJE SIE PACJNETÓW NA LEKARZY, EMERYTÓW BIEDNIEJSZYCH NA MNIEJ BIEDNYCH I ODWROTNIE, LEKARZY NA APTEKARZY ITD.

    TAK A PROPOS KAZIKU PŁACISZ ZNACZNIE WIĘKSZE PODATKI NA MŁODYCH I STARYCH BANDYTÓW KTÓRZY SIEDZĄ PO WIĘZIENIACH A KOSZTUJA WIĘCEJ NIŻ POLICJANT CZY ZOŁNIERZ.ALE TEGO NIE WIDZISZ BO OCZY MGŁĄ ZASZŁY

    Odpowiedz
  • kazik(2012-01-14 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    do 140 obojętny
    ano dlatego, że mam większe aspiracje niż bycie policjantem. Ale nie oznacza to wcale, że zgadzam się pracować na emerytury dla 34 letnich młodych byków.

    Odpowiedz
  • adam998(2012-01-14 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    KAZIK widzę że zbulwersowany bardzo jesteś ale Ty pracujesz według kodeksu pracy a służby mundurowe są w służbie. Każdy funkcjonariusz składa przysięgę, o to jej fragment "... UROCZYŚCIE ŚLUBUJĘ
    Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
    ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia..." Mam nadzieję że widzisz różnicę dlaczego mundurowi mają przywileje...

    Odpowiedz
  • 543(2012-01-14 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    Całkowicie cię Kaziku poz 139 popieram Widać nawet po wypowiedziach niektórych mundurowych co sobą reprezentują ich kulturę i wykształcenie nie ma się co dziwić że takie jest ich zachowanie i pokazują się z pozycji swojej władzy i munduru.W myśl zasady daj mi władzę a ja cię usadzę to niech się nie dziwią opiniom ludzi o nich. Na to sami pracują , na pozytywną opinię o sobie pracuje się całe życie.A takie wartości jak honor, uprzejmość kultura , poszanowanie munduru , osób starszych itp zanikają a dominują cwaniactwo, bezczelność, chamstwo,kolesiostwo,łapówkarstwo,o tych szczegółach można czytać na okrągło w naszej prasie i z tym spotykamy się na codzienność. Skoro im tak żle to dlaczego tak się pchają jak pszczoły do miodu. post134.A emeryturka wygląda w ten sposób że ja przepracowałem 47 lat składkowych. A kolega mundurowy 7 lat w cywilu +16 lat służby za biurkiem (personalna)czyli razem23 lat i wiek niecałe 40 lat ma o 600 zł więcej niż ja po 47 przy tym samym wykszatałceniu.

    Odpowiedz
  • obojętny(2012-01-14 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    Kazik dlaczego nie poszedłeś do pracy w policji. W wieku 34 lat miałbyś emeryturę i zwiedzał świat (za nią), a może jesteś niedojdą i nie zostałeś przyjęty dlatego ci żal d... ściska. ?!? :)

    Odpowiedz