Czternasta emerytura będzie. Ale nie dla wszystkich

autor: Paulina Szewioła26.02.2020, 07:49; Aktualizacja: 26.02.2020, 08:47
emerytura

Czternastą emeryturę wprowadzić ma ustawa o kolejnym w 2021 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. Jej projekt przyjął wczoraj rząd.źródło: ShutterStock

Eksperci są zgodni: to kolejne świadczenie, które może dezaktywizować osoby starsze. Wielu seniorów zrezygnuje z pracy w zamian za jednorazowe wsparcie

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • Aurelio(2020-02-26 12:50) Zgłoś naruszenie 215

    Ręce opadają. Kto nami rządzi ? Tzw. komuna była paranoicznym absurdem, ale następne 30 lat niczym sie nie różni, a na przykładzie "systemu emerytalnego" utoźsamiana z ZUS, widać wyraźnie, że paranoia ma oblicze nowego bolszewizmu etatystycznego. W tym okresie, wszelkie tzw, "reformy" tego systemu, polegały na ograbianiu najbiedniejszych z warunków umowy społecznej jakim jest repartycyjny system emerytalny (co do zasady funkcjoonujący w Polsce). Po przez tworzenie kolejnych kast uprzywilejowanych, liczonych w miliony, kosztem skrajnie niekorzystnych zmiany algorytmów naliczania emerytur, oczywiście kascie niewolników, najmniej zarabiających i najdłużej pracujących w imię "sprawiedliwości społecznej". Co spowodowało, że aktualne świadczenia emerytalne, nawet tych długo pracujących stały się absurdalnie niskie i pozwala kolejnym bandom umiłowanych przywódców, tworzyć fikcyjne programy pomocowe, miast uczynić przyzwoitym i prostym; istniejący system emerytalny. Np: wprowadzając kwote wolną od podatku w wysokości 2,5 tys zł miesięcznie chociażby od emerytów, bo składka na tzw. ZUS, to nic innego jak przecież podatek celowy miedzy innymi na emerytury, zatem pobieranie podatku od przychodów z podatku to czysta złodziejska hucpa!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rencistka anty- głupocie(2020-02-26 13:36) Zgłoś naruszenie 114

    szanowni Panowie z organizacji pracodawców! Dajcie ludziom po 50-ce, czy emerytom i rencistom pracę za godziwe pieniądze a nie na groszowych śmieciówkach, to na pewno ci z nas , którzy będą mogli to chętnie dorobią sobie do tych głodowych emerytur i rent. A tym, którym zdrowie nie pozwala pracować, będą wdzięczni za "każdy grosz", który muszą i tak wydać na leki i zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. W chwili obecnej nie ma pracy dla osób w wieku 50+, które jeszcze nie są uprawnione do świadczeń emerytalno- rentowych!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wyjdźmy na ulice(2020-02-26 14:39) Zgłoś naruszenie 85

    500 plus dla krów i **** jest ale nie ma dla emerytów

    Odpowiedz
  • Wkurzona(2020-02-26 17:53) Zgłoś naruszenie 74

    Jeżeli ma być 14stka to dla wszystkich emerytów, nie tylko dla tych co mają najmniejszą. Ja mam większą emeryturę ale pracowałam do 68 r życia bardzo ciężko ponad 8 godz wieczrami jeszcze siedziałam przy komputerze i dalej pracowałam. Wyższą emeryturę ciężko wypracowałam i w nagrodę nie załapię się na pełną kwotę 14tki. Jestem oburzona populistycznym podejściem rządu i na siłę szukania głosów poparcia w WYBRRACH. Mojego i mojej rodziny głosu nie będą mieli..!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • -2(2020-02-27 00:16) Zgłoś naruszenie 61

    no to goście mojego głosu już nie macie i mojej kobity też

    Odpowiedz
  • Opozycyjny-emeryt(2020-02-26 12:36) Zgłoś naruszenie 511

    Apeluję do opozycyjnych emerytów! Jest szansa na wsparcie onkologi pieniędzmi PIS,i to jakimi-myślę o kwocie ok.5 mld.zł.Szacuję, iż połowa emerytów jest w opozycji w stosunku do PISu.Na 13 emerytury przeznaczonych jest ok.11mld.zł-rachunek jest więc prosty.Pokarzmy PIS -my nie mówimy lecz działamy na rzecz onkologi i to pieniędzmi od nich.Wierzę w szeroki odzew mojego apelu !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Allochton(2020-02-26 10:47) Zgłoś naruszenie 412

    SZ, P. proszę przeliczyć ile należy się odsetek pobierającym świadczenia emerytalne za ponowne obciążenia ich należnych wynagrodzeń opłatami do ZUS i US. Proponowana suma i tak nie wystarczy na opłacenie należności dla lekarza protetyka i technika. Ja emerytka , w tej chwili mogę przystąpić do pracy - brak mi legitymacji z niepełnosprawnością / studenckiej . do tego w 1918r. ustalono 8 - godzinny czas pracy jest 2020 rok i czas pracy wynosi nadal 8 godzin a w wielu przypadkach 10 lub 12 godzin

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytajmy uważnie nim zaczniemy szczuć(2020-02-26 15:49) Zgłoś naruszenie 35

    Nie wiedziałem, że w GP tolerowane jest szczucie, które nijak nie liczy się z prawdą. Otóż proszę dokładnie przeczytać założenia tej Ustawy: 14 emeryturę dostają w wysokości 100% wszyscy, którzy otrzymują 2 900 zł brutto. Następni mający więcej ale mieszczący się w I grupie podatkowej otrzymują kwotę TAKĄ SAMĄ ale pomniejszoną (zgodnie z regułą Złotówka za Złotówkę). Jedynie KREZUSI mający więcej niż 85 tysięcy (z groszami) na 14-tkę się nie załapują (to ci którzy mają powyżej 7 tys. zł miesięcznie).

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Krzysztof Kornatowicz(2020-02-26 23:30) Zgłoś naruszenie 34

    Oczywiście, że wspomaganie biedy emerytalnej jest niezbędne, ale czy wspomaganie bogatych emerytów, którzy pobierają po 3 000 zł emerytury to ne jest absurd?! Teraz pomyślmy logicznie nad tymi paciorkami+ dla buszmenów - dlaczego władze na Polskę nie regulują systemu ustawowo, a rozdają cukierki?! Czy sprawiedliwym jest pobieranie podatków od emerytur, rent i innych dochodów, których wysokość nie gwarantuje godnego bytu, a mimo tego rabowane są podatkami?! Co to za barbarzyństwo?! Skoro są pieniądze (z deficytu budżetowego) na paciorki+ dla buszmenów, którzy oczywiście sie z tego mają prawo cieszyć, to dlaczego tych samych buszmenów rabujecie podatkami z bidadochodów?! A mikroprzedsiębiorcy, których rabuje sie w majstacie prawa para podatkiem ZUS w wysokości ponad 1400 zł miesięcznie, bez względu na ich dochody?! Tylko mi tu nie ggać o tzw. Małym ZUS-ie" bo to jest propagandowa ściema ! Jak ktoś nie zarobił, to co mu da rabowanie go z 1000 zł (tyle wynosi Mały ZUS) ?! A zatem - mamy koronny dowód, ze władza ma pieniądze na systemowe określenie Minimum Egzystencji, jako bariery chroniącej biedadochody przed daninami państwowymi, a mimo tego ich nie stosuje, świadomie niszcząc klasę średnia biedafirm ! To dowód sabotażu gospodarczego, czego jakoś "Polacy" nie chcą zauważyć. Więcej na mojej audycji na You Tube - Krzysztof Kornatowicz

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DF(2020-02-27 05:48) Zgłoś naruszenie 21

    do Opozycyjny emeryt. Senior, ktory pracuje na etacie lub jest parlamentarzysta nie powinien otrzymywac emerytury a zaoszczedzone pieniadze powinny zostac przekazane na zdrowie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ba(2020-02-26 18:51) Zgłoś naruszenie 15

    Tak powinno być od razu. Podobnie jak z 500+ ale dla dzieci powinno się ustalić większą kwotę dochodu brutto niż dla emeryta. Ubogacanie bogatych to specjalność dojnej zmiany i mafiosów z najstarszej korporacji świata. GP nie toleruje szczucia - to nie Gość Niedzielny jak i inne organy dojnej zmiany. To coraz gorsze, zawiłe wypowiadanie się prawników rządowych i z Ordo Iuris. Czy ktoś rozumie prawidłowo msze - najlepiej jak były po łacinie, głoszone do wiernych.

    Odpowiedz
  • Oszukany(2020-02-27 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie Emerutury STAZOWE ZLODZIEJE ? POSZLY NA 13 i 14 mialo byc 40 lat pracy skladkowej I Emerytura

    Odpowiedz