Renta socjalna 2020. Komu przysługuje i ile wynosi?

autor: Hubert Rabiega26.01.2020, 14:30; Aktualizacja: 26.01.2020, 17:20
Renta socjalna może być stała – jeżeli całkowita niezdolność do pracy jest trwała lub okresowa – jeżeli całkowita niezdolność do pracy jest okresowa.

Renta socjalna może być stała – jeżeli całkowita niezdolność do pracy jest trwała lub okresowa – jeżeli całkowita niezdolność do pracy jest okresowa.źródło: ShutterStock

Renta socjalna przyznawana jest przez ZUS na okres lub na stałe. Kluczowa jest ocena czy osoba wnioskująca o rentę jest całkowicie niezdolna do pracy. Osoba uprawniona otrzymuje co miesiąc 1100,00 zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • yopas(2020-01-26 14:42) Zgłoś naruszenie 56

    Hym a co bez meldunku i mieszkania i pracy ??

    Odpowiedz
  • Frezja(2020-01-26 19:51) Zgłoś naruszenie 446

    Renta socjalna nalezy sie osobie calkowicie niezdolnej do pracy. Jak w takim razie rozumiec, ze do renty socjalnej wolno dorobic????? Jedno przeczy drugiemu.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Suzi(2020-01-26 21:40) Zgłoś naruszenie 94

    A co z tymi osobami co mają tylko dochód 540 złoty i żyć muszę i na wszystko starczyć musi

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2020-01-28 06:39) Zgłoś naruszenie 23

    Renta socjalna wynosi 913 zł netto.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • frendzel (2020-01-28 22:29) Zgłoś naruszenie 50

    fajnie,skoro po 25 latach pracy emerytura wynosi 1154 zl

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Agata(2020-02-02 18:56) Zgłoś naruszenie 10

    Ja nie wierzę ani Zusowi. Ani. Pis. Moj. Maz. Kazimierz. Łukaszuk. zam. Berezowka43.przez. Dwa lata. Otrzymywal. Emeryture. Nie. Rentę a. Emeryture. Sąd.w.lublinie.zasadził stałą ma. Legitymacje. Legitymację emeryta.bezterminowego wyrownanie. Dostał raptem. Dla. Sądu nie. Podobało sie. I. Cofnęli a. Pracowal. Ciezko. i. To. Bardzo. I. Jak. Tu Wierzyc. W. Klamstwa. Jeżeli ktos. Cos. Podaje. Dane. Kazimierz. Łukaszuk. Zam. Berezowka43.21-512gmina.Zalesie. Pow. biała podlaska.

    Odpowiedz
  • kret (2020-07-31 17:54) Zgłoś naruszenie 10

    Gnębienie ludzi wszystko do góry a renta socjalna spada

    Odpowiedz