Sądy częściej orzekają na korzyść kobiet z rocznika 1953

autor: Paulina Szewioła15.01.2020, 08:22; Aktualizacja: 15.01.2020, 08:22
W sądach zapadają wyroki pozytywne dla poszkodowanych przez przepisy emerytalne. Dopuszczają wznowienie postępowania w związku z wyrokiem TK bez względu na to, ile czasu upłynęło od wydania decyzji ZUS.

W sądach zapadają wyroki pozytywne dla poszkodowanych przez przepisy emerytalne. Dopuszczają wznowienie postępowania w związku z wyrokiem TK bez względu na to, ile czasu upłynęło od wydania decyzji ZUS.źródło: ShutterStock

W sądach zapadają wyroki pozytywne dla poszkodowanych przez przepisy emerytalne. Dopuszczają wznowienie postępowania w związku z wyrokiem TK bez względu na to, ile czasu upłynęło od wydania decyzji ZUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • Nie tylko rocznik 1953!(2020-01-15 20:56) Zgłoś naruszenie 172

    Cyt: "(...)I właśnie z tych powodów – by z jednej strony wyrównać sytuację wszystkich kobiet z rocznika 1953 i uniknąć orzeczniczych rozbieżności, a z drugiej nie zmuszać do walki w sądzie i tak już poszkodowanych kobiet, angażując ich czas i pieniądze – warto byłoby problem ten rozwiązać kompleksowo w ustawie." Moim zdaniem problem z oszukańczym art. 25 ust. b, będzie załatwiony KOMPLEKSOWO jeżeli naprawa ustawy emerytalnej będzie dotyczyła tych wszystkich wcześniejszych emerytów, wobec których została zastosowana, a nie powinna być zastosowana, bo ZUS pozbawił wcześniejszych emerytów praw nabytych oraz wyliczał wysokość powszechnych z wsteczną mocą prawa!!! To jest kuriozum, które ZUS dowolnie interpretuje ustawy, oczywiście na niekorzyść emeryta, a przecież zostali powołani i opłacani z Naszych pieniędzy, aby działali w Naszym interesie!!! Jestem rocznik 1946, od 2006 emerytura wcześniejsza, ale wniosek złożyłem po roku 2012 i wobec mnie również zastosowano ten NIEKONSTYTUCYJNY przepis. Dlaczego Sejm i Senat chce tworzyć następną niekonstytucyjną ustawę i pomijać nabyte prawa roczników wcześniejszych i mężczyzn!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • UpływaSzybkoŻycie(2020-01-15 09:41) Zgłoś naruszenie 161

    Jestem rocznik maj1951.Praca w warunkach szczególnych.tzw.pomostówka/. Po odwołaniu , Wyrokiem Sądu została mi przyznana2011] , w orzeczeniu wyroku Sądu .....[ nie ma słowa , że podejmując decyzję o przejściu na tzw. wczesniejszą emeryture , moja pełna [powszechna] emerytura bedzie niższa czyli bedzie na kredyt oraz ,że niekonstytucyjny przepis ustawy o FUS pojawi się w systemie około roku 2013. A najbardziej przykre jest to , ze nasi wybrańcy i Ci wszyscy decydujący o nas i za nas , sa utrzymywani z naszych podatków i sa oderwani od rzeczywistosci.

    Odpowiedz
  • janowicz(2020-01-15 09:25) Zgłoś naruszenie 135

    a co z innymi rocznikami gdzie ustawa RUDEGO zadziałala wstecz czy to już nieodwracalny temat gdybym wiedział w 2010 roku że w 2013 wprowadzą ustwe to bym jeszcze może popracował z ty że wtedy zaczęli mówić o wieku 67 wiec nie zaryzykowałem i teraz 400zl w każdy miesiąc do tyłu a rudy do przodu złodzieje

    Odpowiedz
  • emeryt(2020-01-15 09:34) Zgłoś naruszenie 88

    Może ktoś wytłumaczy dlaczego ZUS jednym kobietom rocznik 1953 mają przeliczone a inne nie, Osoba na świadczeniu przed emerytalnym nie pracowała a ZUS przeliczył emeryturę. Cz to jest możliwe że w 2013 ZUS pomylił się o 1800 zł Może każdemu przeliczyć od nowa stare emerytury aby to było sprawiedliwe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emerytka 53(2020-01-17 22:13) Zgłoś naruszenie 80

    Ja wygrałam w sadzie i co ZUS złożył apelacje i wygrał a ja przegrałam taki jest sąd nie ma sprawiedliwości nawet w sadzie okradł mnie ZUS ale jesz mam nadzieje że sejm podpisze ustawe bo senat podpisał i wyrównają wszystko

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sprawiedliwość(2020-01-30 16:22) Zgłoś naruszenie 40

    Proste , dla znajomych , rodziny ,pociotków, Zus już bez USTAWY wyliczył , ba nawet już wypłacił . Dla rodziny ZUS -owi nie potrzeba USTAWY . Zobaczcie MAŁGORZATĘ ŻYWIEC - ONA JUŻ POBIERA 550 ZŁ WIĘCEJ CO MIESIĄC .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Henryka Radziejowska(2020-03-03 08:47) Zgłoś naruszenie 30

    Henryka już niedługo minie rok od wyroku Trybunału Konstytucyjnego a my kobiety rocznik 53 dalej czekamy myśmy uczciwie pracowały, wychowałyśmy dzieci bez 500 + to dlaczego tylko nasz rocznik został ukarany poprzez odebranie nam za 5 lat wcześniejszej emerytury naszych ciężko wypracowanych pieniędzy w jakim państwie my żyjemy,nich rząd się nad tym zastanowi

    Odpowiedz