SN: Liczy się moment złożenia wniosku o emeryturę

autor: Paulina Szewioła02.12.2019, 08:21; Aktualizacja: 02.12.2019, 08:21
Kobiet z rocznika 1952 nie można traktować jak tych urodzonych w 1953 r., bo miały czas, by uchylić się od negatywnych skutków zmian dotyczących obliczania emerytur – uznał Sąd Najwyższy w uchwale siedmiu sędziów.

Kobiet z rocznika 1952 nie można traktować jak tych urodzonych w 1953 r., bo miały czas, by uchylić się od negatywnych skutków zmian dotyczących obliczania emerytur – uznał Sąd Najwyższy w uchwale siedmiu sędziów.źródło: ShutterStock

Kobiet z rocznika 1952 nie można traktować jak tych urodzonych w 1953 r., bo miały czas, by uchylić się od negatywnych skutków zmian dotyczących obliczania emerytur – uznał Sąd Najwyższy w uchwale siedmiu sędziów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • goła prawda(2019-12-03 06:25) Zgłoś naruszenie 411

    Znam inteligentnych ludzi, którzy są normalnie głupi! No znam! Pytanie retoryczne-dlaczego?????; Jeżeli art.25 pkt1b , jest niezgodny z Konstytucja dla "rocznika 53"/kobiety/", orzeczenie TK, to dlaczego dla wcześniejszych roczników którzy są dyskryminowani!!!! [1949-52] min. praca warunki szczególne jest zgodne z Konstytucją..... następne pytanie ? tzw. prawa nabyte? i tu pojawia się paradoks.Wszyscy powinni być wobec prawa równi

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kolo(2019-12-02 12:31) Zgłoś naruszenie 164

    Nie "jakoby" nie informował, tylko NIE INFORMOWAŁ !!!! Żadne "jakoby" !!!

    Odpowiedz
  • emeryt(2019-12-02 12:09) Zgłoś naruszenie 142

    A co z czerwcowymni emeryturami ? Czy interpretacja przepisów przez ZUS nie narusza zasadę ochrony zaufania do państwa i stanowionego prawa ????? . Jak można stosować inaczej prawo w jednym miesiącu niż w pozostałych 11 miiesiącach roku. Czerwcowi emeryci mają o ok 10 % niższe świadczenie emerytalne. Czas wyprostować tę kuriozalna sytuację !!!!!!! Wnioski Rzecznika Praw Obywatelskich o zmiane przepisów pozostają bez odpowiedzi. Jak długo ???????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kuba(2019-12-02 13:11) Zgłoś naruszenie 114

    nie ufam sądom.walczą o swoje przywileje.

    Odpowiedz
  • oszukali nas(2019-12-02 13:03) Zgłoś naruszenie 95

    a co z tymi co przechodzą teraz na emeryturę ponieważ dostają 52 procent swojego wynagrodzenia a nie tak jak wcześniej ok. 80 procent. Takze oddajcie nam nasze pieniądze, oszukaliście nas, przywrócony został wiek emerytalny ale wyliczanie emerytur już nie.

    Odpowiedz
  • Anna(2019-12-02 20:01) Zgłoś naruszenie 90

    Podobno w prasie i w telewizji były informacje? Ja nie słyszałam . ZUS zaś na swojej stronie w internecie podał je dopiero 02.01.2013r, a dlaczego nie 13.05.2012r. Należnym szacunkiem wobec emerytów / często schorowanych / powinno być przysłanie tej informacji do domu.

    Odpowiedz
  • WEWTYLI(2019-12-02 15:08) Zgłoś naruszenie 84

    Jak ktoś taki który NIGDY NIE BĘDZIE OTRZYMYWAŁ EMERYTURY MOŻE DECYDOWAĆ O EMERYTURACH . ŁONI MAJĄ DOZGONNE PENSJE . I MAJĄ WE WTYLI EMERYTÓW

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anna(2019-12-03 16:25) Zgłoś naruszenie 41

    Informacje w mediach szczególnie w prasie, można by uznać za wystarczające, gdyby tak, jak przy wprowadzaiu 500+ i rocznej waloryzacji emerytur co drugi dzień były w prsie artykuły na te tematy.

    Odpowiedz
  • 1952(2019-12-02 12:51) Zgłoś naruszenie 35

    Mnie poinformować, że jeżeli nie złoże wniosku do końca grudnia 2012 roku o naliczenie emerytury powszedniej to składając po tej dacie będzie odjęta suma , która mi wypłacili.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • neverpis(2019-12-02 17:22) Zgłoś naruszenie 20

    Mam 41 lata pracy to kiedy mogę złożyć wniosek i iść na emeryturę w tym państwie prawa gdzie podobno nie ma dyskryminacji !?

    Odpowiedz