statystyki

Doktorant przydatny również dla firmy

autor: Paulina Szewioła14.08.2019, 08:17; Aktualizacja: 14.08.2019, 10:00
nauka, praca, szkolenie, komputer

Politechnika Śląska jako jeden z pionierów w zakresie edukacji praktycznej została w tym roku oceniona najlepiej spośród wszystkich szkół wyższych. Otrzyma środki na realizację 78 doktoratów, w tym 10 w zakresie sztucznej inteligencji.źródło: ShutterStock

Kolejnych 406 młodych naukowców będzie mogło kształcić się w formule ścisłej współpracy pomiędzy jednostkami naukowymi a przedsiębiorcami. Tak wynika z rozstrzygniętego przez resort nauki konkursu w ramach III edycji programu „Doktorat wdrożeniowy”.

Ramy prawne dla takiej formuły stworzyła ustawa z 21 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 859). Z kolei resort nauki zapewnił wsparcie pieniężne, uruchomiając program finansowania doktoratów wdrożeniowych, który jest organizowany na zasadach konkursu przeznaczonego dla jednostek naukowych współpracujących z przedsiębiorcami. W tegorocznej edycji zostało złożonych 61 wniosków, 56 uzyskało ocenę pozytywną. W konsekwencji uczelnie otrzymają pieniądze na realizację 406 doktoratów wdrożeniowych.

Politechnika Śląska jako jeden z pionierów w zakresie edukacji praktycznej została w tym roku oceniona najlepiej spośród wszystkich szkół wyższych. Otrzyma środki na realizację 78 doktoratów, w tym 10 w zakresie sztucznej inteligencji.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane