Waloryzacja rent i emerytur 2020: Zobacz, o ile wzrosną świadczenia

autor: Oprac. K.N.14.06.2019, 20:30
Waloryzacji podlegają świadczenia z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, wypłacane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz świadczenia mundurowe.

Waloryzacji podlegają świadczenia z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, wypłacane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz świadczenia mundurowe.źródło: ShutterStock

Wskaźnik przyszłorocznej waloryzacji rent i emerytur ma wynieść 103,24 proc., co oznacza, że najniższa emerytura wzrośnie o co najmniej 35 zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • Gosc(2019-08-30 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    Moja Renta Socjalna nie jest taka wysoka w Polsce. Moja Renta Socjalna jest bardzo niska w Polsce to jest bardzo żle. A inniny mają bardzo wysoką Rentę Socjalną w Polsce. To jest bardzo dziwne.

    Odpowiedz
  • Gosc(2019-08-29 15:54) Zgłoś naruszenie 33

    PiS lepiej rządzi polską przez 4 lata. To fajne że by znów wygrało PiS to będzie lepiej dla polaków w polsce. Ja mówiem że PiS jest najlepszym na stałe. To fajne że PiS rządzi polską. Andrzej Duda jest najlepszym przezydentem Polski.

    Odpowiedz
  • Nie fajny kolega wcale(2019-08-22 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    Adam Schabowski to jest bardzo stary ***** z Opieki w Kostrzynie nad Odrą ma aż 40 lat. Śds

    Odpowiedz
  • Gosc(2019-08-22 17:56) Zgłoś naruszenie 00

    Moja Renta jest bardzo niska w Polsce to jest bardzo żle. Ja nie wiem co będzie w 2020 rok.

    Odpowiedz
  • Adam.(2019-08-11 18:00) Zgłoś naruszenie 20

    Moja Renta jest aż 935zł80gr netto. To jest za mało pieniędzy

    Odpowiedz
  • Gosc(2019-08-11 11:33) Zgłoś naruszenie 10

    Ja będem unikać bardzo złych ludzi w opiece bo ja nie ufam tym ludziom bo oni nie mówią całą prawde w opiece wcale. Śds Kostrzyn nad Odrą.

    Odpowiedz
  • Gosc(2019-08-10 17:42) Zgłoś naruszenie 41

    Ja choruje na depersje przez 12 lat. Ja szukam pomocy. Od 2008/2019 kto morze mi pomuc w tej polsce.

    Odpowiedz
  • Gosc(2019-08-10 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    Śds w Kostrzynie nad Odrą Opieka nie ma za bardzo dużo pieniędzy to znaczy że Opieka sama nie wie ile ma swoich pieniędzy od państwa polscego od Rządu Miłego Dnia

    Odpowiedz
  • Yash(2019-08-10 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    Śds Kostrzynie nad Odrą cągle brakuje mim pieniędzy cały czas.

    Odpowiedz
  • Bubu(2019-08-10 16:25) Zgłoś naruszenie 30

    935zł netto to jest bardzo za mało. 1 marca 2020 roku. Będzie 960,43 zł to też jest za mało. Powinno być aż 1000zł netto na stałe. BUBU

    Odpowiedz
  • Adam.(2019-08-10 16:16) Zgłoś naruszenie 20

    Moja Renta Socjalna jest bardzo niska w Polsce to jest bardzo za mało 935zł netto. Zobaczymy za 3 lata.

    Odpowiedz
  • Całkowita(2019-07-03 12:55) Zgłoś naruszenie 10

    Potrzebuje dodatku do renty socjalnej !!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • xxxzl(2019-06-19 21:25) Zgłoś naruszenie 44

    I zaczyna sie tak jak w poprzednich latach ,jak bardzo wzbogaca sie emeryci.Do marcz daleko,a potem okaze sie ze zabrakowalo pieniedzy,bo mamusia+,500+ i jeszcze inni+,my +,a na emeryta zabraklo na+

    Odpowiedz
  • mim(2019-06-16 11:10) Zgłoś naruszenie 114

    nie robcie na sile plebsowi wody z mozgu ,propaganda sukcesu

    Odpowiedz
  • gosc(2019-06-15 06:57) Zgłoś naruszenie 288

    uczciwi ludzie pracy w tym emeryci wyjdźmy na ulice walczmy o dodatek do wynagrodzenia w wysokości 500 plus i emerytury plus

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • expert emeryt(2019-06-15 06:17) Zgłoś naruszenie 411

    Nie piszcie dziś BREDNI, o ile i co wzrośnie, bo tego NIE WIADOMO aż do 7 dnia roboczego lutego, kiedy GUS ogłasza dane o realnym wzroście płac w poprzednim roku a to jest jeden z dwóch składników waloryzacji. Po co teraz epatowanie wysokością waloryzacji, skoro to tylko przymiarki budzetowe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2019-06-14 22:57) Zgłoś naruszenie 134

    A wiecie, że sądowa ścieżka dochodzenia długów przestaje istnieć? Już za trzy miesiące od podpisu A. Dudy wystarczy... nie odbierać listów z Sądu. Wtedy Sąd odeśle (najszybciej po 6 tygodniach) korespondencję wierzycielowi. A wierzyciel będzie musiał na własny koszt (120zł) doręczyć orzeczenie ... przez Komornika. Ponieważ Komornik to nie listonosz, to za 120 zł nie będzie się specjalnie wysilał. Poza tym nie jest gotów na osobiste (za posted swych asesorów) doręczanie miesięcznie kilku tysięcy listów. Więc nie doręczy. A jeśli wierzyciel w ciągu dwóch miesięcy nie przyniesie do Sądu awiza komorniczego orzeczenie zostanie uchylone, a postępowanie zawieszone. Efekt: już za kilka miesięcy nie musisz za nic płacić.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • nie dajmy sie zagłodzić(2019-06-14 21:45) Zgłoś naruszenie 568

    a emerytura po 40 latach ciężkiej pracy dla tego kraju 1700 zł brutto, oto sielanka. Na emeryturę+ za nic nie robienie mają kosztem uczciwych ludzi takich jak ja ludzi pracy. Czy warto było za ok. 600 zł brutto ciężko pracować przez 40 lat. Litości w jakim kraju my żyjemy. Dlaczego rząd poniża uczciwymi ludźmi pracy. Domagajmy się uczciwych emerytur, domagajmy się też emerytury +, bo nasze dzieci chodziły z kluczem na szyi, nikt im nie podsuwał w domu obiadków pod nos, bo myśmy na nie ciężko pracowali aby im kupić jeść, ubranie itp. Co ten rząd z nami ludźmi pracy robi, poniża nas do granic wytrzymałości.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • az wymra czekaja(2019-06-14 21:19) Zgłoś naruszenie 137

    Zapis ustawy z listopada ubiegłego roku jest jednoznaczny: „Realizacja wypłat rekompensat nastąpi od dnia 1 czerwca 2019 roku”. Chodzi o jednorazowe świadczenie w wysokości 10 tys. zł. Wdowy i sieroty po czynnych górnikach czekają, ale ciągle nie wiedzą, dlaczego nie dostają pieniędzy, ani kiedy je dostaną.

    Odpowiedz