Praca na emeryturze: Kto musi pilnować limitu, a kto może dorabiać bez ograniczeń?

11.06.2019, 10:57; Aktualizacja: 11.06.2019, 11:09
W przypadku umowy o dzieło z innym niż własny pracodawca emeryt lub rencista może dorabiać bez ograniczeń, bo jest to umowa nieoskładkowana.

W przypadku umowy o dzieło z innym niż własny pracodawca emeryt lub rencista może dorabiać bez ograniczeń, bo jest to umowa nieoskładkowana.źródło: ShutterStock

Przejście na emeryturę, czy rentę to nie zawsze koniec pracy. W ciągu ostatnich czterech lat liczba aktywnych zawodowo emerytów wzrosła o około 30 procent. To efekt nie tylko dobrej koniunktury gospodarczej, ale też możliwości łączenia pracy i brania comiesięcznych wypłat z ZUS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Materiały prasowe
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Praca do śmierci!(2019-06-11 20:37) Zgłoś naruszenie 121

  A co z emeryturami stażowymi???? Bo szef OPZZ uderzył w kalendarz. A Duda z piąstką "S" schowany w szafie jest.

  Odpowiedz
 • ANDRZEJ(2019-06-12 15:50) Zgłoś naruszenie 152

  To była kiełbasa wyborcza do PE by zyskać głosy poparcia , następna kiełbasa wyborcza pod tytułem ,,EMERYTURA STAŻOWA , będzie przed wyborami do sejmu i senatu by dalej zdobyć głosy . następna kiełbasa wyborcza EMERYTURY STAŻOWE będą przed wyborami prezydenckimi , pan prezydent Duda obieca że jak go poprzemy to będą emerytury stażowe . A co do związków zawodowych zrobili trochę szumu oraz wiatru w sprawach EMERYTUR STAŻOWYCH i poszli na odpoczynek tak kazał im prezes Kaczyński . POZDRAWIAM 44 LATA PRACY I DALEJ HARUJĘ BY NIEROBY MOGLI ODPOCZWYAĆ NASZYM KOSZTEM .

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • sort65(2019-07-01 22:54) Zgłoś naruszenie 11

  Państwo zagwarantowało mi pracę do śmierci a więc czego mam pilnować chyba że chodzi o mundurowych.

  Odpowiedz
 • Szymon(2019-09-07 16:07) Zgłoś naruszenie 11

  Dorabianie do emerytury to absurd. To kiedy w takim razie człowiek zacznie faktycznie odpoczywać? W trumnie na to wychodzi... Dzieki Bogu jeszcze sie załapie na ppk to poki pare lat zostalo do emerytury coś sie odłozy, zeby faktycznie nie trzeba bylo robic do smierci

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane