ZUS zarejestrował 12,5 tys. wniosków o świadczenie "Mama 4 plus"

04.03.2019, 14:01; Aktualizacja: 04.03.2019, 14:02
Ojcowie ubiegający się o świadczenie uzupełniające, będą proszeni też o wskazanie daty zgonu matki dzieci, albo datę porzucenia przez nią dzieci, albo zaprzestania ich wychowywania przez długi okres.

Ojcowie ubiegający się o świadczenie uzupełniające, będą proszeni też o wskazanie daty zgonu matki dzieci, albo datę porzucenia przez nią dzieci, albo zaprzestania ich wychowywania przez długi okres.źródło: ShutterStock

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zarejestrował już ponad 12,5 tys. wniosków o świadczenie w ramach programu "Mama 4 plus" - wynika z informacji ZUS przekazanych PAP. Pierwszego dnia obowiązywania nowych przepisów ZUS wydał kilkadziesiąt decyzji o przyznaniu tzw. emerytur matczynych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Ted(2019-03-04 22:50) Zgłoś naruszenie 20

  To są najbardziej przegrani ci co zachrzaniali na śmieciówkach jak niewolnicy, ciężko pracując aby miec na chleb i im nie będzie się należała emerytura. Te panie wolały robić dzieci i nie pracować . To była ich decyzja i bezczynność zawodowa nie jest powodem do dania pieniędzy za nic. Pieniądze powinny być za pracę.

  Odpowiedz
 • Zenon(2019-03-04 20:37) Zgłoś naruszenie 20

  Nie miałbym nic przeciwko tym 13-tym emeryturom, emeryturom dla matek za 4 dzieci i 500 plus, ale gdy śledzę w moim zakładzie pracy odmowy przez ZUS prawa do emerytur pomostowych po 40 latach pracy w warunkach szczególnych to krew mnie zalewa. Niektórzy schorowani pracownicy muszą dochodzić swoich praw w sądach pracy ale sądy i tak wiedzą lepiej od pracodawcy gdzie kto pracował. to nie jest państwo prawa ale państwo niesprawiedliwości. Mam nadzieję że ludzie uczciwej pracy którym nikt nic nie daje za darmo - podziękują tej władzy w wyborach. Najpierw podwyżki płac a potem rozdawnictwo ale nie na taką skalę.

  Odpowiedz
 • Ala(2019-03-04 16:59) Zgłoś naruszenie 31

  A czy dzieci tych mam pracują w kraju, czy może wyjechały za granicę lub też nie pracują i korzystają z MOPS-u. Pracujące matki, które wychowały i wykształciły 2-3 dzieci są bardziej zasłużone niż te, które siedziały w domu. A tak w ogóle matki pracujące to są bardziej "narobione" niż te co siedziały w domu - mogły iść do pracy gdy dzieci podrosły.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ?///(2019-03-04 14:34) Zgłoś naruszenie 30

  Nie rozumiem tylko dlaczego to ZUS ma płacić a nie KRUS lub PiS?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane