Waloryzacja rent i emerytur w 2019 roku. Jest projekt rozporządzenia MRPiPS

06.07.2018, 16:27; Aktualizacja: 06.07.2018, 16:37
Zwiększenie wskaźnika jest corocznie negocjowane w RDS. W razie nieuzgodnienia stanowiska RDS Rada Ministrów ma obowiązek określić w drodze rozporządzenia (w terminie 21 dni od zakończenia negocjacji) wysokość zwiększenia wskaźnika.

Zwiększenie wskaźnika jest corocznie negocjowane w RDS. W razie nieuzgodnienia stanowiska RDS Rada Ministrów ma obowiązek określić w drodze rozporządzenia (w terminie 21 dni od zakończenia negocjacji) wysokość zwiększenia wskaźnika.źródło: ShutterStock

Ustalenie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2019 r. na poziomie ustawowego minimum, czyli 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2018 r., zakłada projekt rozporządzenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (103)

  • Krys.(2018-07-06 19:54) Zgłoś naruszenie 16490

    Wstyd i chanba dla tego rzadu .zeby ludzie co pracowali cale zycie ciezko dostali 1000 zl i ci z rent socjalnych tyle samo co niepracowali a pozalatwiali sobie renty od psychaty.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Anka(2018-07-07 01:52) Zgłoś naruszenie 16142

    A gdzie jest kwota wolna od podatku. Nawiedzony prezydent Duda jak startował na prezydenta krzyczał że się da, chociaż te 8tyś. Jakoś nie może się dać, bo porozdawały pieniądze na 500 plus i 300 plus dla bogaczy też, po to żeby kupić za te pieniądze sobie wybory i władze. Wiele starszych ludzi nie stać na leki i na chleb, a bogatym dali na każde drugie i kolejne dzieci. To co wyprawia Pis jest nie do pomyślenia. Nawet w takiej biednej Rumuni podwyższoną kwotę wolno od podatku bodajże na 20tyś. Wstyd żyć w tym chorym kraiu, gdzie tyle lat jesteśmy w Uni a tyś. ludzi żyje w skrajnej biedzie. W ktörtm Europejskim kraju ludzie mają po 860zł na ręke. Są też 13 emerytury, emerytury śą zwolnione od podatkòw. Ten rząd tak chwalący się jak mamy dobrze, jaki jest wspaniały budżet grabi starszych ludzi na wszystkie strony. Za czasòw Tuska nie było tak dobtej koniunktury jak terazaz nawiedzony Prezydent chce jeszczee 500 plus wpisać do nowej konstytucji, a co się stanie gdy będzie kryzys komu wtedy zabiorą żeby dać te 500 tylu mil. dzieci także wszystkim bogaczom po to tylko żeby nie stracić władzy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jadwiga emerytka(2018-07-06 19:29) Zgłoś naruszenie 150101

    Brak słów na ten rząd.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Krzysztof (2018-07-06 20:49) Zgłoś naruszenie 145158

    Poprzedni rząd to dopiero hańba . Chyba nie pamiętasz tych groszowych rewaloryzacji.Najlepiej im wychodziły prywatyzację i afery. Ta osoba co tak krytykuje ten rząd a popiera poprzedni to miła możliwość tak samo postępować i tego jej brakuje tych oszustw. Głupi ten Polak i dlatego tak jesteśmy skanowanie na świecie.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Stanisław emeryt(2018-07-06 22:31) Zgłoś naruszenie 13923

    Głupie te komentarze. Pracowałeś długo, dobrze zarabiałeś bez względu na wykształcenie masz dobrą emeryturę.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Elwira(2018-07-06 21:25) Zgłoś naruszenie 10767

    Mam przepracowane 40 lat i średnie wykształcenie i dostaję dziś 1670 zł emerytury ,i czy to nie jest wstyd ,a szwagierka całe życie bezrobotna ma dziś po mężu 3650 zł emerytury ,i gdzie tu sprawiedliwość

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Jolka(2018-07-07 09:28) Zgłoś naruszenie 9732

    Na emerytów nie ma pieniędzy ,a rządzących wysokie premię i zastanawią się że tak mało dostali .To jest hańba PiS

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Teresa(2018-07-07 11:45) Zgłoś naruszenie 8012

    Wstyd przed światem .Niemcy przegrali wojnę a za emeryturę mogą dobrze żyć i trzy razy do roku jeżdzić na Majorkę a my Polacy za emeryturę możemy i wręcz musimy martwić się jak przeżyć do następnej emerytury..... Niestety zawsze w rządzie mamy samych złodziei i nieudaczników.......

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kamila (2018-07-06 20:37) Zgłoś naruszenie 7854

    1000 zł dostają ci którzy mają krótki staż pracy , minimalne wykształcenie . Jak malkontenci wyobrażają sobie że ktoś pracuje 40 lat ,ma wyższe wykształcenie i w przypadku kobiety dostaje 3000 zł . / Mężczyzna w tym przypadku dostaje sporo więcej ,nawet przy identycznych zarobkach / . Przecież odprowadzane składki były wysokie . Emerytura jest za lata pracy ,pobory wynikające z wykształcenia . Nieroby i matoly mają tyle ile zainwestowali w składki . Emerytura to nie darowizna to zysk z pieniędzy ,które wpłaciliśmy do ZUS .

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Jacek N.(2018-07-07 10:46) Zgłoś naruszenie 6730

    HAŃBA! TOTALNY WSTYDdla PIS! p.RAFALSKA do OSLEJ ŁAWKI!!!

    Odpowiedz
  • Lech(2018-07-07 13:30) Zgłoś naruszenie 6222

    Jestem 10 lat na emeryturze najwyższe waloryzacje były za poprzedniego rządu 4, 2% mam właśnie przed sobą decyzję. PiS z rafalska na czele oklamuje emerytów

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dlaczego...(2018-07-07 11:13) Zgłoś naruszenie 583

    Dlaczego w waloryzacji emerytur na 2019 r. nie uwzglednia sie wskaznika inflacji tylko 20% wzrostu wynagrodzen? Jest to blad w artykule, czy prawda?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2018-07-06 20:33) Zgłoś naruszenie 5723

    Na rencie choroboej mozna dorobic jeszcze raz tyle chory człowiek a na świadczeniu po 40 latach pracy figa grosze wstyd zyc za grosze

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pażdzior(2018-07-07 02:39) Zgłoś naruszenie 5731

    Gdzie jest 100 milionów dla każdego Leszka

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emeryt(2018-07-07 12:26) Zgłoś naruszenie 5419

    PRZED WYBORAMI BENDA OBIECYWAĆ I DAWAĆ KUPĘ KASY EMERYTOM A PO WYBORACH DALEJ JAZDA I BENDA JESZCZ ZABIERAĆ BO ZABRAKNIE DLA NICH NA NAGRODY I PENSJE

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Optymista(2018-07-07 06:41) Zgłoś naruszenie 5270

    Cieszmy się z tego co mamy, oby nie było gorzej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marian l.60.(2018-07-07 12:47) Zgłoś naruszenie 4826

    Po 100milionów zgłaszać dsię do prezydenta Wałęsy a po zagrahione pieniądze przez Amber Gold i mafie vatowskie jak i dzikie prywatyzacje do byłych z rzædu PO iPSL.

    Odpowiedz
  • Danka(2018-07-07 09:04) Zgłoś naruszenie 4610

    Jestem bardzo ciekawa czy komentarze emerytów są czytane przez p. premiera i posłów PiS, czy są brane pod uwagę.?? Ja przepracowalam 36 lat nie mając wieku 55 lat ale przyczyny ekonomicznej firmy musiałam przejść na świadczenia przedemerytalne z niemożnościa podjęcia innej pracy. Mjalam 51lat i ubogie świadczenie..firma w Łodzi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Barbara(2018-07-07 10:47) Zgłoś naruszenie 3124

    Kiedy beda wdowie emerytury?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • emeryt(2018-07-07 14:19) Zgłoś naruszenie 137

    No cóż , wybory się zbliżają . Za pieniądze z budżetu tj. z naszych podatków PIS kupił wyborców za 500 plus , teraz trzeba kupić emerytów. Zbrodniarze z PIS-u nie mają umiaru.........................

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz