Podsumowanie ZUS: Niższy wiek emerytalny równa się niższa emerytura

autor: Grzegorz Osiecki12.06.2018, 07:32; Aktualizacja: 12.06.2018, 08:15
Emerytura mężczyzn była niemal o połowę wyższa niż kobiet.

Emerytura mężczyzn była niemal o połowę wyższa niż kobiet.źródło: ShutterStock

Nowo przyznane świadczenia w 2017 r. były nieco niższe niż rok wcześniej – wynika z rocznego podsumowania systemu ubezpieczeń społecznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

 • Inspektor Pracy(2018-06-12 08:29) Zgłoś naruszenie 132

  ble ble ble ...Naród to widzi lecz jest jedno calkowicie do "bani",więcej niz 40 lat pracy z sobotami i swietami,nadgodzinami bez dni zamiennie wolnych - na wszystkich zmianach -w szkodliwych i nieb warunkach pracy z przed ustawy o Emeryt POmostowych ktorą je ukradli ,praca przy rtęci ,promioen izotop ,wysok napieciach-- przy cisnieniach ,temp ,gazach i ,pyłach , subst trujacych i wybuchowych,parze przegrzanej i wielu podobnych i co? --nie ma kasy na emerytury bez wzgledu na wiek dla takich ludzi-- ale jest na Niepracujaca nigdy czesto Patologie.Każdego Kogo lekarz nie dopuści na stanowisko pracy mozna zwolnic bez wypowiedzenia – i gdzie oni mają się podziać....Z podziwem czytam inf wszystkich grup trzymających władze o pomysłach jak rąbnąć... spracowanym robotnikom kase pod pretekstem zabezpieczenia Ich emerytur. Zarządy ,Rady Nadzorcze i innej maści kolesie królików znowu utuczą sie na tym "dobrowolnym przedsięwzięciu pracowniczym".... A klienci i tak zobaczą ta kase jak swinia niebo! gdyż już niedlugo znowu będzie okazja, ,przyjdą za pewien czas "Nowi Tuskowie itp" i powiedzą: udowodnijcie Mi że ta kasa jest Wasza! a i inne tak zwane okoliczności sie znajdą aby ja skonfiskować z narodu , jak inflacja przy wymianie złotego na OJro. Wszak już wowczas te skladki okażą sie niczym nie wartą inwestycja ,zwyczajnie stopnieąj w wartosci jak snieg . No i jak dać aby nie dać! : Rząd ogłosl że nastąpila POdwyżka wynagrodzeń ,tylko ze znów Wy czytelnicy na tym nie zyskacie gdyż za kilkadziesiąt lat po tych składkach nawet smród nie zostanie

  Odpowiedz
 • Maianr(2018-06-12 08:36) Zgłoś naruszenie 102

  Kiedys w Banku pani z obslugi zapytala mnie dlaczego nie chcę do III filaru . Odpowiedzialem, Nie wierze aby to było uczciwe gdyż jeszcze żaden taki projekt (bohdan bankowy,polisy na dozycie itp) - sie nie sprawdzily a ponadto,jeżeli w tym kraju 45 lat pracy jaak opisuje inspektor powyżej nie pozwoli z ZUSu mieć godna emeryture to broń Ciebie Boxiu aby dawać Komukolwiek na ten cel skladkii.

  Odpowiedz
 • Mural(2018-06-12 10:35) Zgłoś naruszenie 100

  Kocopoły! Osoby w tym samym wieku, tej samej płci mogą mieć inny kapitał emerytalny i okres pracy.

  Odpowiedz
 • voxveritas(2018-06-12 11:39) Zgłoś naruszenie 121

  Choć samo stwierdzenie:"Niższy wiek emerytalny równa się niższa emerytura" powinno mieć charakter logiczny i uczciwy, to w kontekście absurdu jakim jest nasz system emerytalny, zawsze brzmi to jak kolejne brednie ogłupiające naród. System obleczony jest takim kłamstwem, iż ogłupia naród w stopniu absolutnie bezprecedensowy, ze smutkiem kontestuje, że zrozumienie w czym uczestniczymy przymusowo ma charakter bezrefleksyjnych bredni pozbawionych jakiejkolwiek wiedzy, Ale co się dziwić, wszystkie rządzące bandy i kasty beneficjentów systemu, postarały się bardzo aby oduraczyć naród w tej materii. Po pierwsze system jest REPARTYCYJNY to znaczy, że dzisiejsi pracujący płacą na dzisiejszych emerytów. To oznacza, że tyle pieniędzy ile wpływa do systemu (przynajmniej ze składki emerytalnej) powinno być podzielone na wszystkich emerytów. Pewno w normalnym systemie, byłaby to przyzwoita emerytura, płacona w zależności od przepracowanych lat, lecz nie w naszym kraju. NIKT NICZEGO NIE WYPRACOWUJE - to nie jest żaden system kapitałowy, to kłamstwo wciskane hołocie aby ją okradać z większości wynagrodzenia i to tych co najmniej zarabiają, z drugiej strony świadczy wysokie apanaże wybrańcom narodu zwalniając ich z płacenia składek lub zwalniając ich z pełno-okresowego płacenia, Prezydent, Posłowie Senatorowie, sędziowie, prokuratorzy, górnicy, krusowcy, wojsko policja, służby 2 i 3 literowe i bóg wie kto jeszcze, czyli jakies 8 milionów jest zwolnionych, (których zresztą sentencja o o niższym wieku oczywiście nie dotyczy). W systemie repartycyjnym nie ma miejsca dla żadnych uprzywilejowanych, czyli odchodzących na emerytury wcześniejsze czy płatne jakoś specjalnie w imię innych zasad niż tej o której piszę, bo taki system natychmiast staje się bezsensowny, niewydolny i nie deficytowy i trzeba go wspomagac z podatków, czyli płacą najsłabsi podwójnie. Istniejący absurd powoduje blokowanie potencjału gospodarczego, blokuje rynek płacy pracy, powoduje wszelkie absurdalne szalbierstwa na umowach o pracę i blokuje wysokość płac i rozwój gospodarczy w stopniu absolutnie patologicznym i jest przyczyną kompromitujących świadczeń emerytalnych. Nalezy to natychmiast przerwać wprowadzając jedną składkę dla wszystkich bez wyjątków płatną przez 40 lat po ktorych należałaby się równa emerytura, Płacimy po 1 tysiąc zł dostajemy po 40 latach 2,5 tys wolne od podatku.!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • inka1953(2018-06-12 11:43) Zgłoś naruszenie 52

  Jest tez opcja jaką zastosowali Suchocka świeta i Donek wszechmogący.Tzn.kradzież,okradli emerytów z ich kapitału i przywilejow.Suchocka tylko uprzywilejowanych zdechlakow a Donek PO szedł na całość czyli wszystkich a także wybiórczo kobiety rocznik 1953.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • i(2018-06-12 23:35) Zgłoś naruszenie 22

  OKEY NAM zus tak wylicza renty i emerytury wedlug swego nastroju i humoru inna mentalnosc ludzka daleko nie dojdzie

  Odpowiedz
 • Mirosław(2018-06-13 11:59) Zgłoś naruszenie 41

  Wolę w wieku 65 lat mieć wróbla w garści niż w wieku 67 lat kanarka na dachu. Im późniejszy wiek przechodzeniana emerytury tym mniej potencjalnych świadczenia biorcy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • dramat(2018-06-14 12:28) Zgłoś naruszenie 30

  Kiedy w końcu emerytury po 40 latach pracy ,płaconymi składkami ZUS,a nie śmiesznym KRUS.Dzis ludzie z takim stażem pracy w wieku 60+ po działalności gospodarczek w ostatnich latach chodzą po śmietnikach.Bez żadnego świadczenia .Po zasiłku dla bezrobotnych / 8 m-cy / i kompletne zero.Maja wypracowany kapitał i co i g.. .Ich wypracowany kapitał jawnie rozkradają Misiewicze po 15,czy 20 latach niby pracy.Tak wygląda prawo i sprawiedliwość w Polsce.W interesie ZUS ,rządu jest to,aby ludzie z takim stażem pracy przenieśli się 2 m.pod ziemie i problem z głowy.

  Odpowiedz
 • Seba(2018-06-18 11:09) Zgłoś naruszenie 90

  Moja znajoma nie ma dzieci, rzadko bywa na zwolnieniach. Raz na kilka lat. Jej koleżanka z pracy, w tym samym wieku pracuje od niej prawie 9 lat krócej. Na tym samym stanowisku. Ma dzieci, była na 2 urlopach wychowawczych. Czy można to porównać, jedną kobietę z drugą?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane