OECD: Gdy wiek jest obniżony, ludzie decydują się na wcześniejsze przejście na emeryturę

19.03.2018, 12:42; Aktualizacja: 19.03.2018, 12:49
senior

Polska gospodarka szybko się rozwija, rośnie poziom życia, dzięki czemu nasz kraj dogania gospodarki innych państw OECD - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu OECD. Aby utrzymać ten trend Polska powinna inwestować w podnoszenie kwalifikacji, infrastrukturę, wzmacniać potencjał w zakresie innowacyjności - podkreślono w raporcie.źródło: ShutterStock

Obniżenie wieku emerytalnego ma wpływ na decyzje o wcześniejszym przejściu na emeryturę - powiedziała w poniedziałek wicesekretarz generalna OECD Mari Kiviniemi podczas konferencji prasowej dotyczącej prezentacji raportu nt. stanu polskiej gospodarki. Zdaniem minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz mitem jest twierdzenie, że mamy do czynienia z "drastycznym odpływem na emeryturę".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • młody(2019-03-26 10:17) Zgłoś naruszenie 22

    Emerytura comiesięczne świadczenie pieniężne przysługujące ubezpieczonemu, który zaprzestał aktywności zawodowej. Ci co mają dobrze płatne i lekkie posady obecnie biorą emerytury i pracując zajmując te lepsze stanowiska pracy młodym. Dwie pensje a czy nie powinno być że jak zakończy aktywność zawodową. Dla takich to emerytura powinna być zawieszona do czasu zakończenia aktywności zawodowej. Natomiast Ci którzy pracowali ciężko fizycznie mają niskie emerytury i są już tak wyczerpani , że wyczekują tej emerytury jak na zbawienie. Jedni się bogacą inny popadają w biedę.

    Odpowiedz
  • sprytny(2019-03-07 19:48) Zgłoś naruszenie 11

    Po co mam pracować dłużej, skoro rząd i tak systematycznie będzie dorzucał do niskiej emerytury większe dodatki, aż moja niska emerytura zrówna się z emeryturami frajerów którzy pracowali dłużej. Koleżanka pokazała mi tekst "Jeżeli pracującym zabieracie pieniądze, żeby dawać je tym którzy nie pracują to nie dziwcie się, że macie tak wielu bezrobotnych". Nygusy wszystkich krajów łączcie się! Sprytny

    Odpowiedz
  • ana(2018-08-20 14:15) Zgłoś naruszenie 30

    Tylko dlaczego placimy podatek dochodowy od wczesniejszych emerytur, skoro pozniej cala kwote brutto, ktora otrzymalismy potraci nam sie z emerytury powszechnej. Powinni potracic kwote netto albo zwrocic podatek. To jest zlodziejstwo w bialy dzien !!

    Odpowiedz
  • Kecaj(2018-08-10 10:17) Zgłoś naruszenie 70

    Wcale się nie dziwię, że osoby które nabywają praw do emerytury natychmiast korzystają skwapliwie z takiej możliwości. Dlaczego ? Odpowiedź jest prosta - niestabilność prawa. Czy ktokolwiek może zapewnić czy w poniedziałek w parlamencie nie pojawi się projekt "poselski" ustawy zmieniającej ustawę o emeryturach i rentach z FUS na mniej korzystny dla świadczeniobiorców, we wtorek prezydent go podpisze, a zmieniona ustawa będzie obowiązywać z dniem ogłoszenia ?

    Odpowiedz
  • adam57sochrau (2018-07-20 12:40) Zgłoś naruszenie 20

    Obiecanki to czysta sciema!!!

    Odpowiedz
  • zrobiony w ......................(2018-05-08 20:16) Zgłoś naruszenie 201

    prezydenci i partie obiecały że emerytura po 40 latach pracy . Pan prezydent Duda i Komorowski obiecał jak wystartuje w wyborach to poprę :) ich obiecanki .A co z tymi co mają po 40 lat pracy i w tym szkodliwe i 60 plus. Zabrali przywileje i pozwalają zdychać bez pracy. Ale wybory tuż tuż. :)

    Odpowiedz
  • dramat(2018-03-28 08:59) Zgłoś naruszenie 251

    W jakim jeszcze innym kraju niż Polska ,ludzie po 40 + latach pracy ,z wypracowanym kapitałem chodzą po śmietnikach.Są w wieku 60+ bez pracy ,zdrowia .Taki dramat to tylko w tym kraju.Takich ludzi wszystkie rządy czy PO,PIS i inni skazali na śmietnik przez 5 lat .Ich wypracowany kapitał jawnie rozkradają tzw .Misiewicze ,Rydzyki i inni cwaniacy.W interesie rządu jest to,aby tacy ludzie z taki stażem pracy przenosili się 2 m.pod ziemię i problem z głowy .Amen

    Odpowiedz
  • mark(2018-03-21 08:16) Zgłoś naruszenie 383

    Kiedy w końcu ,emerytura po 40 latach pracy,płaconych składkach .Nie jest tych ludzi,aż tak dużo ,alę są ,którzy przepracowali 40+ lat dziś są w wieku 60+ i pozostają bez żadnych środków do życia ,zupełny śmietnik.Są to ludzie ,którzy musieli zakoczyć działalność gospodarczą z powodu katastrofy na rynku ,sumiennie się rozliczyli,nie kombinowali z żadna upadłością czy inne cuda..Dziś nawet nie maja na lekarstwa ,tak ich załatwiła WOLNA POLSKA .Maja wypracowany kapitał ,tyle tak pracy i śmietnik ,to jest dramat .Nikt ich nie zatrudni w tym wieku ,wizyty w urzędzie pracy to jakaś kpina .Zapewne rządzącym przypomni sie o takich przed wyborami,przerabialiśmy już to .Na pewno dojna zmiana nie otrzyma głosu od nas.Amen

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Święte krowy nigdy się na emerytury nie śpieszą?? (2018-03-21 08:09) Zgłoś naruszenie 241

    Dlaczego ?? -Ciekawe,że np. Kasta nie chce odchodzić na wcześniejszą, tak kochają swojąa pracę,a może raczej przywileje i bezkarność.

    Odpowiedz
  • Obietnica wyborcza Dudka(2018-03-20 17:08) Zgłoś naruszenie 474

    A gdzie jest 40 lat stażu pracy , bez względu na wiek , do emerytury z ZUS?

    Odpowiedz
  • Mural(2018-03-19 16:29) Zgłoś naruszenie 270

    A mają czekać aż wprowadzą dożywocie???I pracę na 30-latków +???

    Odpowiedz