Trybunał Konstytucyjny przyblokuje sprawy byłych funkcjonariuszy PRL

autor: Bożena Wiktorowska12.02.2018, 07:05; Aktualizacja: 14.02.2018, 13:50
Wiadomo za to, że w obecnej chwili czas oczekiwania na rozpatrzenie sprawy przez TK waha się od 1,5 roku do 5 lat.

Wiadomo za to, że w obecnej chwili czas oczekiwania na rozpatrzenie sprawy przez TK waha się od 1,5 roku do 5 lat.źródło: ShutterStock

Emerytowani funkcjonariusze, którym na podstawie ustawy dezubekizacyjnej obniżono świadczenia, będą musieli poczekać na rozpatrzenie swoich spraw przed sądem. Wszystkie zostały bezterminowo zawieszone.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (81)

  • realista(2018-02-12 20:14) Zgłoś naruszenie 200

    No i doczekaliśmy się ! Represyjną ,niekonstytucyjną ustawę będzie oceniała i orzekała żona agenta Wolfganga.To jest ironia losu..............Inna sprawa , że Naród wsparł sędziów podczas protestów ,a oni pokazali teraz środkowy palec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • UB-eków potraktowano zbyt łagodnie(2018-02-12 11:48) Zgłoś naruszenie 18150

    Ubeki szły na łatwy chleb kosztem tysięcy uczciwych patriotów. Powinno obniżyć im się pobory do wysokości minimalnej emerytury aby nie jątrzyli w Strassburgu i dodatkowo pozbawić resztki przywilejów (np. darmowe mieszkania jeszcze z czasów gdy niszczyli uczciwych ludzi).

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • egyypt(2018-02-12 18:31) Zgłoś naruszenie 171

    Białoruś to dopiero wzór demokracji przy TOTALITARNYM PAŃSTWIE PiS

    Odpowiedz
  • Precz z bezprawiem?(2018-02-12 19:32) Zgłoś naruszenie 150

    Precz z bezprawiem i niesprawiedliwością? Precz od emerytur wypracowanych rzetelnie i uczciwie przez lata?

    Odpowiedz
  • żbik(2018-02-12 14:30) Zgłoś naruszenie 1482

    jak tutaj żyć za 1600zł netto jak żyć jak się miało 4 tys ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Represjonowany glina(2018-02-13 08:55) Zgłoś naruszenie 140

    Trafiłem latem 1985 do SB do kontrwywiadu . Odsłużyłem wcześniej 2 lata w desancie . W kadrach skierowali mnie do SB bo miałem maturę i widzieli mnie jako kandydata do WSO w Legionowie .Miałem wtedy 23 lata . W 1990 r, zostałem pozytywnie zweryfikowany, służyłem w Policji 27 lat do końca kwietnia 2017 cały czas w w kryminalnym. Wsadziłem z młodszymi kolegami których uczyłem fachu setki kryminalistów do więzienia . Medale Zasłużonego Policjanta , Za długoletnią Służbę , medale i wyróżnienia w środowisku za działalność spoleczną w lokalnym środowisku . Dla Szydlowej , Błaszczaka itp.ludzi z PIS jestem oprawcą .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ała(2018-02-13 05:54) Zgłoś naruszenie 130

    Sędzia Rafał Młyński umył ręce...

    Odpowiedz
  • realista(2018-02-13 13:35) Zgłoś naruszenie 110

    Rodacy ! Podejmijcie akcję , rozsyłajcie klepsydry upokorzonych ludzi którzy odeszli w eutanazji...... do rządu / premiera , Płaszczaka i Zielaka /, sądu Okręgowego w Warszawie , centrali ZER tj. Olejnika , za wyjątkiem TK , gdzie jest to szkielet trybunału z dublerami na czele , którego UE nie honoruje. Krew cieknie z rąk , za zgony niewinnych ludzi...............................

    Odpowiedz
  • kres(2018-02-12 13:20) Zgłoś naruszenie 1080

    raz sierpem, raz mlotem ta czerwona w wiekszosci tutaj cholote... nic wam bolszewiki innego nie pozostalo jak lamentowac i szczekac (ale bez zebow)... :-)

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Kecaj(2018-02-14 12:34) Zgłoś naruszenie 70

    Pani Redaktor ! Nie zgadzam się z treścią tytułu "Trybunał Konstytucyjny przyblokuje sprawy byłych esbeków", ponieważ w ten sposób potwierdzamy nasze przyzwolenie na stosowanie zasady odpowiedzialności zbiorowej wbrew zasadzie domniemania niewinności. Znane są dość powszechnie przypadki zastosowania tej ustawy w stosunku do osób, które w żaden sposób nie można nazwać ubekami.

    Odpowiedz
  • Riva(2018-02-15 09:05) Zgłoś naruszenie 60

    Krew naszą długo leją katy wciąż ludu gorzkie płyną łzy nadejdzie jednak dzień zapłaty sędziami wówczas będziemy MY !!!

    Odpowiedz
  • suweren.(2018-02-12 14:18) Zgłoś naruszenie 544

    Nie zapłacą żadnych odsetek.Już dawno powinni się wziąć za tych Sbeków i Ubeków.Za te podłości co robili na polskim narodzie powinni ich wysłać na Madagaskar.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Renata ,żona emeryta SG (2018-02-14 12:25) Zgłoś naruszenie 50

    Ustawa jest haniebna ,ale tytuł artykułu krzywdzi ludzi dotkniętych tą ustawa ,większość ludzi nie znających tematu powie po przeczytaniu tytułu(a ludzie głównie czytają tytuły i na ich podstawie wydają opinie),że bardzo dobrze esbekom tylko to nie prawda bo ta ustawa krzywdzi uczciwych ludzi

    Odpowiedz