Prof. Uścińska: ZUS wypłacił pierwsze emerytury po obniżeniu wieku emerytalnego

09.10.2017, 09:46; Aktualizacja: 09.10.2017, 10:13
Z naszych analiz wynika, że 58 proc. wniosków zostało złożonych przez kobiety, a 42 proc. przez mężczyzn - wyjaśnia rozmówczyni

Z naszych analiz wynika, że 58 proc. wniosków zostało złożonych przez kobiety, a 42 proc. przez mężczyzn - wyjaśnia rozmówczyniźródło: ShutterStock

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już pierwsze emerytury dla osób, które uzyskały je w wyniku obniżenia wieku do nich uprawniającego – do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn – powiedziała w rozmowie z PAP prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

 • iza.de(2017-10-09 22:37) Zgłoś naruszenie 93

  proponunuje obnizyc wiek emerytalny

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2017-10-10 13:28) Zgłoś naruszenie 60

  To jest nieprawda że wszystkim ponownie obniżono wiek emerytalny . W najgorszej i najPOdlejszej sytuacji zostały osoby zatrudniane za komuny i później od 15r zycia ,także w szkodliwych i nieb warunkach pracy ,w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych --ludzi Tych wręcz Okradziono cynicznie i bezczelne ze złamaniem wszystkich zasad i praw zawartych w Konstytucji RP --a oto pełne w odpowiedzi uzasadnienie:

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • A gdzie Emerytury POmostowe?(2017-10-10 13:37) Zgłoś naruszenie 40

  Zanim przyjrzymy się bliżej Ustawie o Emeryturach Pomostowych należy zauważyć ,że nigdy zadnym aktem prawnym nie zostało odwołane Rozporządzeni Rady Ministrów z 1980 r w sprawie wcześniejszych emerytur. Nawet ustawa o EP tego nie odwołuje gdyż nie znajdujemy w niej takiego zapisu. Można więc stwierdzić ,że Rozporządzenie nadal funkcjonuje i jest bezprawnie nie stosowane i równolegle funkcjonuje Ustawa o EP (a nawet gdyby uznać wbrew logice że zastąpiła Rozporządzenie) to znajdujemy w niej co najmniej 12 przykładów złamania Konstytucji RP, (oraz jak wsteczne okradanie robotników z emerytur ze względu na szkodliwe i niebezpieczne warunki pracy usprawiedliwił Sędzia TK i następnie Tusk . -:Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656: --;:)

  Odpowiedz
 • Sygnotariusz(2017-10-11 07:23) Zgłoś naruszenie 40

  Jednym z kryterium wyborczej porażki PO-wców, wcześniej SLD-owców i wszystkich poprzednich oligarchii rządzących w Polsce, było właśnie utrzymywanie patologicznego systemu emerytalno-rentowego w postaci chorych przywilejów emerytalnych dla wszelkiej maści służebników aktualnej i byłych oligarchii, kosztem najbiedniejszych i najgorzej zarabiających, którym w imię "solidarności społecznej" podnoszono wiek emerytalny. Patologiczny ten system jest jedną z przyczyn właśnie upadku wszystkich band rządzących, co prawda mało kto kojarzy te fakty, ale społeczeństwo polskie jest coraz bardziej świadome i zaczyna rozumieć, że to jest właśnie główna przyczyna bezrobocia, niskich płac i demoralizacji społecznej kombinatorów emerytalnych oraz wszelkiej maści kombinacji z umowami o pracę a w konsekwencji upokarzających świadczeń emerytalnych. I ostrzegam PIS; jeśli nie zmieni tej patologii, nie zlikwiduje wszystkich ale wszystkich przywilejów emerytalnych, wprowadzając zdrowy i sprawiedliwy system składek emerytalno-rentowych, to za 4 lata albo dużo szybciej odejdzie w niebyt polityczny jak geniusze z PO.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wyborca PIS , ale za 2 lata sie policzymy.(2017-10-10 19:14) Zgłoś naruszenie 40

  Patologie dobrej zmiany" w ZUS: 1. Robić mamy do wieku 65 lat , czyli aż o 22 lata dłużej na uprzywilejowanych 43 letnich emerytów górników i mundurowych , lub uderzyć wcześniej w kalendarz - na co liczy ZUS. 2. Dyskryminacja mężczyzn bo robić mamy o 5 lata dłużej od kobiet , mimo że mężczyźni krócej żyją. Z tego wynika że zamiast emerytur mężczyźni uderzyć mają w kalendarz - na co liczy ZUS. 3. "Dobra zmiana" zapomniała o umowie przed wyborczej z związkowcami Solidarności i OPZZ w sprawie: 40 lat stażu pracy , bez względu na wiek , do emerytury z ZUS.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • goja(2017-10-11 21:22) Zgłoś naruszenie 02

  cytat: "Jeśli chodzi o sprawy związane z okresami składkowymi po 1999 r., to tu nie ma żadnego problemu, wszystko mamy zaewidencjonowane na indywidualnych kontach emerytalnych i nasz system informatyczny sprawnie zarządza tymi danymi. " to ja się pytam po co ludzie łażą do pracodawców po Rp7 za lata po 1999 jak macie wszystko na kontach???????? to jakaś chora propaganda ... może to komunikaty dla tych co nie mają pojęcia co tak naprawdę się dzieje

  Odpowiedz
 • Nauczyciel(2017-11-04 17:05) Zgłoś naruszenie 00

  Zus daje takie podwyżki pracownikom - 500 zł jednorazowo jakie dostaje nauczyciel przez 20 lat.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane