Waloryzacja emerytur: Świadczenia dla emerytów i rencistów będą wyższe

10.02.2017, 12:59; Aktualizacja: 10.02.2017, 15:37
Wszystkie świadczenia emerytalno-rentowe podlegają waloryzacji od dnia 1 marca każdego roku.

Wszystkie świadczenia emerytalno-rentowe podlegają waloryzacji od dnia 1 marca każdego roku.źródło: ShutterStock

Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska podpisała komunikat ustalający wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2017 r. na 100,44 proc. - dowiedziała się PAP w piątek w resorcie. Pierwotnie planowany wskaźnik miał być wyższy i wynosić 100,73 proc.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (66)

  • informacja z d....(2017-02-10 13:35) Zgłoś naruszenie 342

    Netto czy brutto te kwoty emerytur??!!!! To już ciężko było napisać?!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Czy...(2017-02-10 15:25) Zgłoś naruszenie 367

    Czy jak wnuk kupi babci bulke z 500+ nie bedzie ukarany wraz z rodzicami?

    Odpowiedz
  • q(2017-02-10 15:53) Zgłoś naruszenie 895

    Mamy kolejną obniżkę waloryzacji !! Najpierw miało być 0,73 procent, ostatnio 0,53, a dziś już podają że 0, 44 procent !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nik(2017-02-10 15:55) Zgłoś naruszenie 8911

    dobra zmiana wydoila nas ze wszystkiego.Zenada;

    Odpowiedz
  • Max(2017-02-10 15:56) Zgłoś naruszenie 4020

    Czy się stoi , czy się leży 1000 zł emerytury się należy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mika(2017-02-10 16:13) Zgłoś naruszenie 754

    ..."Siła nabywcza emerytur zostaje - MAM NADZIEJĘ- zachowana" - powiedziała PAP Rafalska. Pani Minister powinna wiedzieć, że w myśl polskiego przysłowia - nadzieja jest matką g....... Siła nabywcza emerytur od lat spada, bo waloryzację są stanowczo zbyt niskie. Podwyższenie emerytury minimalnej to dobry krok, choć co o tym myślą Ci, którzy mają kilka złotych ponad tę kwotę - pewnie pani minister woli nie usłyszeć... Może ministerstwo mogłoby przeprowadzić badania, jakiego rzędu powinna być tak naprawdę waloryzacja, by emeryci mogli coś zyskać, a nie wciąż tracić... Po takim badaniu można ewentualnie rozmawiać o sposobie liczenia waloryzacji. Od kilku lat rządy robią coś na rzecz "rodziny, młodych małżeństw i dzieci", ale coraz bardzie wygląda na to, że dzieje się to w większości kosztem najsłabszej grupy społecznej - ludzi starszych i starych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prog ubostwa dochodowego.(2017-02-10 16:25) Zgłoś naruszenie 602

    Prog ubostwa dochodowego dla 1-osobowego gospodarstwa / w tym samotnego/ emeryta wynosi 1100 zl. Dla gospodarstwa 2 osobowego /w tym malzenstwo emeryckie / 1470 zl. Dla rodziny 4-osobowej /2+2/ wynosi 2 200 zl. ---- W Polsce juz zyje b. duza ilosc emerytow ponizej granicy ubostwa dochodowego i ta liczba ciagle rosnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jest zle(2017-02-10 16:31) Zgłoś naruszenie 686

    Wstyd by z 7,50 brac jeszcze z tego podatek ha ha wstyd na chleb jeden człowiek dostanie oj co za pajace w tym rzadzie a głupie ludzie jeszcze głosują.

    Odpowiedz
  • głodny i schorowany emeryt(2017-02-10 16:34) Zgłoś naruszenie 828

    jak tej pani i temu rządowi nie wstyd. Chwalą się 500+, a to, że ich rodzice i dziadkowie nie mają się za co leczyć, to dla nich mało istotne. BYLE TYLKO BYŁO DLA NICH i ICH KANCELARII DOŚĆ GROSZA. Tej władzy powinniśmy my - ludzie, którzy budowali nasz kraj , bardzo szybko podziękować.

    Odpowiedz
  • NETTO 1100 ZL(2017-02-10 16:36) Zgłoś naruszenie 251

    Prog ubostwa dochodowego dla 1-osobowego gospodarstwa wynosi 1100 zl netto. ---- Poziomy ubostwa zawsze okresla sie w netto.

    Odpowiedz
  • klkl(2017-02-10 17:39) Zgłoś naruszenie 405

    Infflacja XII 2016/XII2015 wyniosła 0,9%, zatem SIŁA NABYWCZA SPADA, a nie zostaje zachowana ! Niestety, do waloryzacji OSZUKAŃCZO bierze się średnią inflację za 2016r, A NIE BIEŻĄCĄ !!! Tak nas się roluje ! Kaczor, kici, kici, obalą cię EMERYCI !! PiS - żreć szybko z koryta, bo za 3 lata was już nie będzie u władzy

    Odpowiedz
  • spaider(2017-02-10 17:51) Zgłoś naruszenie 526

    Emerycie popieraj PIS czynem i umieraj przed terminem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2017-02-10 18:26) Zgłoś naruszenie 9213

    I znów z nas zakpili .Ja i moi znajomi przy następnych wyborach też z nich zakpimy.

    Odpowiedz
  • wegetacja(2017-02-10 22:18) Zgłoś naruszenie 382

    chore, szkoda słów, społeczeństwo bogaci się, mowi rząd

    Odpowiedz
  • zs(2017-02-10 22:42) Zgłoś naruszenie 351

    Na em.renty nie maja twierdzą , a dla partyjniaków z kapelusza prezia pensje po 10-20 -50-125 tys i ostatnio ok.mln w PZU mają. Co za hipokryzja ,słusznie tu ludzie mówią w kom.,że nie będą głosować na tą partię,bo nie mogą też na nich liczyć jak na POpartychPSL, oceniają po czynach i wyciągają wnioski.

    Odpowiedz
  • emerytura(2017-02-11 00:21) Zgłoś naruszenie 492

    w jaki sposób emeryt korzysta ze wzrostu gospodarczego kraju? dlaczego emerytury nie są zwiększane o wskaźnik wzrostu pkb , raz przyznane emerytury latami prawie bez zmian, o pracownika dba pracodawca, a o emeryta powinien zadbać rząd i posłowie

    Odpowiedz
  • oszuści producenci(2017-02-11 07:21) Zgłoś naruszenie 351

    A co ma wzrost wynagrodzeń do emerytur?przecież emeryci nie dostaja podwyzek a inflacja jest i to duża.Wystrczy popatrzeć jak producenci zywności zmniejszaja wage produktu za taka sama cene.Masło zamiast 200gram jest 170,i tak jest z kazdym produktem.Niby ta sama cena ale wagowo produkt jest pomniejszony,więc dlaczego wciąż mówicie,że nie ma inflacji.Masło przykładowo jeszcze pół roku temu mozna było kupić za 3 zł obecnie wszystkie masła sa powyżej 4 zł.Pieczywo za tą sama cene wagowo jest mniej.Takie cwaniactwo i oszustwo.Gdyby te produkty były w tej samej wadze byłyby jeszcze droższe.Warzya sa najdroższe od wielu lat i jak nie ma inflacji.A wy najpierw sprawdzcie ceny i wage a potem mówcie o inflacji.a emeryci dostana na kostke masła a gdzie reszta?

    Odpowiedz
  • no tak(2017-02-11 07:23) Zgłoś naruszenie 264

    Wyślijmy nasze podwyżki dla pani minister, niech sobie kupi szarej maści na mendy !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • EWA(2017-02-11 07:56) Zgłoś naruszenie 445

    Od czasu kwotowej "waloryzacji" w 2012 r postępuje proces okradania emerytów, którzy płacili wysokie składki na rzecz tych, co albo w ogóle nie płacą składek, lub płacą śmiesznie niskie. Następuje proces spłaszczania emerytur. Oczywiście, trzeba to uzasadnić "wskaźnikami", przeliczeniami i inną propagandą. A ja chcę, żeby "eksperci" policzyli i podali do powszechnej wiadomości , ilu podatników, płacących wysokie składki, trzeba okraść, żeby były pieniądze np. dla jednego mundurowego lub rolnika?

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-02-11 08:43) Zgłoś naruszenie 302

    Zapisów ustawowych odnośnie waloryzacji emerytur nie można zmienić. Tak zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Natomiast dla elit wynagrodzenia mogą wzrastać z dnia na dzień, mogą dostawać premie kilka razy w miesiącu, nagrody, diety nieopodatkowane, leczenie bez kolejek, przywileje i oby to trwało tez do końca świata i jeden dzień dłużej. ****** nigdy nie są nażarte do syta - jestem jednym z hodowców.

    Odpowiedz