statystyki

Tracimy dom, w którym dorastaliśmy. Jak mamy poradzić sobie ze zmianą klimatu?

autor: Marianne Thyssen10.07.2019, 08:40; Aktualizacja: 10.07.2019, 08:59
W latach 2000–2015 zatrudnienie w sektorze ochrony środowiska w UE rosło w szybszym tempie niż w całej gospodarce

W latach 2000–2015 zatrudnienie w sektorze ochrony środowiska w UE rosło w szybszym tempie niż w całej gospodarceźródło: ShutterStock

Zmiana klimatu jest wyzwaniem, które determinuje obecne stulecie. To, w jaki sposób poradzimy sobie z tym wyzwaniem, określi naszą przyszłość. Społeczne i gospodarcze koszty braku działania w tej dziedzinie są nie do przyjęcia. Poważniejsze i coraz częstsze susze, pożary lasów, powodzie na wybrzeżach i wylewające rzeki powodują już przemieszczenia ludności i trudne warunki życia.

 W naszym nowym sprawozdaniu z 201 9 r . pt. „Zatrudnienie i kwestie społeczne w Europie” potwierdzono, że z powodu globalnego ocieplenia Unia Europejska może tracić rocznie do 2 proc. swojego PKB.

Są to wymierne skutki. Ale jak ocenimy utratę domu, w którym dorastaliśmy? Jakie są koszty społeczno-ekonomiczne spadku liczebności gatunku takiego jak pszczoły miodne, który ewolucja formowała przez miliony lat i który ma podstawowe znaczenie dla naszej różnorodności biologicznej?


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie