statystyki

Rusza wsparcie dla elektromobilności w miastach

autor: Jakub Pawłowski J19.02.2019, 08:53; Aktualizacja: 19.02.2019, 10:03
Na zgłoszenie uwag zainteresowani nie mają dużo czasu, bo konsultacje potrwają tylko do 25 lutego. Czas jest na wagę złota, bo terminy na zrealizowanie wymogów udziału niskoemisyjnych pojazdów w taborze komunikacji miejskiej zaczynają być coraz bardziej naglące (pierwsze wymogi dotyczą już 2021 r.), a przetargi potrafią się przeciągać z powodu wysokich kosztów autobusów o alternatywnych napędach.

Na zgłoszenie uwag zainteresowani nie mają dużo czasu, bo konsultacje potrwają tylko do 25 lutego. Czas jest na wagę złota, bo terminy na zrealizowanie wymogów udziału niskoemisyjnych pojazdów w taborze komunikacji miejskiej zaczynają być coraz bardziej naglące (pierwsze wymogi dotyczą już 2021 r.), a przetargi potrafią się przeciągać z powodu wysokich kosztów autobusów o alternatywnych napędach.źródło: Materiały Prasowe

Fundusz Niskoemisyjnego Transportu, zapowiadany jako jeden z instrumentów dofinansowania transportu elektrycznego, zaczyna w końcu nabierać konkretnych kształtów. Ministerstwo Energii opublikowało już projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków udzielania oraz sposobu rozliczania wsparcia udzielonego ze środków FNT.

Zakłada on, że dofinansowane będą nie tylko zakupy autobusów elektrycznych, ale również niezbędne dla ich działania stacje ładowania. Co ważne, do kosztów kwalifikowanych takiej inwestycji będą się wliczać nie tylko wydatki na montaż instalacji i roboty budowlane. Samorząd będzie mógł uwzględnić również koszty nabycia lub dzierżawy gruntów, środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, oraz zakup oprogramowania i technologii IT. Łącznie wsparciem objętych byłoby 80 proc. kosztów kwalifikowanych, nie więcej jednak niż 240 tys. zł na budowę lub rozbudowę jednej stacji ładowania.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie