Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na jakie stypendia może liczyć student w Polsce

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Kto może pomóc finansowo studentowi? Studenci mogą starać się o stypendia z różnych źródeł. Ich podstawową sytuację prawną w tej kwestii reguluje ustawa z 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 572 z późn. zm.). Wyróżnia ona kilka form pomocy dla studentów przyznawanej z budżetu państwa, w tym: stypendium socjalne, stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora dla najlepszych studentów, stypendium ministra za osiągnięcia w nauce i wybitne osiągnięcia sportowe.
Kto może pomóc finansowo studentowi? Studenci mogą starać się o stypendia z różnych źródeł. Ich podstawową sytuację prawną w tej kwestii reguluje ustawa z 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 572 z późn. zm.). Wyróżnia ona kilka form pomocy dla studentów przyznawanej z budżetu państwa, w tym: stypendium socjalne, stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora dla najlepszych studentów, stypendium ministra za osiągnięcia w nauce i wybitne osiągnięcia sportowe. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej