Czy szkoła zmusi nauczyciela do opieki nad dziećmi w ferie zimowe

autor: Agnieszka Brzostek26.01.2016, 07:00
tablety-szkoła

Szkoła może zorganizować dzieciom formę wypoczynku na terenie placówki.źródło: ShutterStock

Szkoła nie może zmusić nauczyciela do pracy w ferie zimowe, ale ma prawo sama zorganizować dzieciom wypoczynek. Zatrudnieni na podstawie Karty Nauczyciela dostaną jednak za pracę w świetlicy czy organizację warsztatów dodatkowe wynagrodzenie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • weeya(2016-01-26 12:17) Zgłoś naruszenie 5813

    No przecież ferie właśnie są po to,by dziecko odpoczęło psychicznie od szkoly. Niech więc rodzice włoża więcej zangażowania w wychowanie dzieci i organizują im ferie poza szkołą. Roszczeniow to są rodzice - byle spłodzic, a potem to niech się martwi "państwo" wychowuje i opiekuje się szkola, "no bo ja przecież pracuję.." Typowe socjalistyczne podejście. Zachęcm rodziców by ich dzieci miały dobre wspomnienia z ferii i wakacji, a nie tylko siedzenie w świetlicy szkolnej od 7:00 do 17:00. Rodzicielstwo to wysiłek, każdy go podejmuje swiadomie chyba?

    Odpowiedz
  • aNNA(2016-01-26 14:56) Zgłoś naruszenie 517

    MY NIE PO TO SIĘ UCZYLIŚMY ŻEBY NIAŃCZYĆ CUDZE DZIECI, TYLKO ŻEBY JE UCZYĆ - A TO CHYBA RÓŻNICA!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Elf(2016-01-26 19:04) Zgłoś naruszenie 331

    Jeśli wszyscy pragniecie być tak prawi, to sprawdżcie proszę, jakie przywileje posiadają inne grupy zawodowe w naszej kochanej Ojczyźnie , np sędziowie którzy posiadają tyle urlopu ,że nauczyciele to przy nich pikuś !!!!

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2016-01-26 21:26) Zgłoś naruszenie 323

    Również uważam, że rodzice są bardzo roszczeniowi, w obecnych czasach.Jedynie wydaje im się, że na wszystkim się znają, wszystko najlepiej wiedzą, jednym słowem, są "mądrzejsi od papieża" - tyle że w teorii. I właśnie przez takich rodziców zawód nauczyciela nie jest obecnie szanowany.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • urlopowicz(2016-01-26 08:46) Zgłoś naruszenie 3070

    nie ma równie rozwydrzonej, roszczeniowej i rozleniwionej grupy zawodowej. Za chwilę zaleją mnie krytyczne komentarze i minusy, których autorami będą li tylko wyżej wymienieni. Jako grupa zawodowa mająca dużo wolnego czasu mogą sobie pozwolić na odwiedzanie stron www, podczas gdy inne muszą naprawdę pracować.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • byłybelfer(2016-01-27 18:23) Zgłoś naruszenie 243

    Umowa o pracę nauczyciela przewiduje słabe wynagrodzenie (ok 2600 na rękę) za etat (18 godzin dydaktycznych, drugie tyle albo i więcej papierologii, sprawdzania klasówek, konferencji, itp). Dokładanie im pracy byłoby chamówą. Kontrakt na te grosze zawiera 2 miesiące wakacji w lecie i 2 tygodnie w zimie, w których to nauczyciele dorabiają sobie na koloniach, obozach, korepetycjach itp zajęciach. Jeśli ktoś chce by pracowali więcej, najpierw im zapłaćcie godziwie. To jest min 2500 EURO na nasze warunki, bo "na zachodzie" zarabia się więcej, a zbyt wiele więcej nie pracuje. Jak nauczyciel będzie miał pensję adekwatną do odpowiedzialności i poziomu wiedzy i umiejętności, wtedy będiecie mogli cokolwiek wymagać. A za 2500 macie po prostu opiekę nad dzieckiem przez kilka godzin. Nauczyciele to i tak frajerzy, że im się chce za tą kase cokolwiek starać. Ja bym podyktował zadania, sprawdził klasówki i jak komuś nie idzie to jego problem. A oni się napinają.... Rzuciłem ten zawód 18 lat temu z powodu niegodziwej kasy, zamachu na wiek emerytalny (miała być emerytura po 25 latach pracy) , a przede wszystkim dlatego że nie ceni się pracy nauczyciela albo wycenia gorzej niż robola (nie obrażając roboli). Pyrsk

    Odpowiedz
  • Mural(2016-01-26 11:31) Zgłoś naruszenie 172

    Nie ma???to słabo szukałeś. Oceniam na jedynkę.

    Odpowiedz
  • pol(2016-06-19 08:37) Zgłoś naruszenie 29

    pokażcie mi człowieka który ma 2600 i prawie trzy miesiące urlopu w roku, górnicy, policja, wojsko nauczyciele i urzędasy pamiętajcie że żyjecie na nasz koszt , tak płacą za to ludzie pracujący po 12 godzin i więcej . Prowadzę firmę budowlaną już 27 rok nieraz bywało że moja żona zajmowała się dzieckiem pracownika bo nie miał gdzie go podziać , uważam że to kpina z ludzi by zostawiać ich samych z problemem. Zlikwidować durne przywileje nauczycielom a jak się któremu nie podoba to zapraszam na budowę pracy jest dość ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • taka(2017-01-05 18:17) Zgłoś naruszenie 22

    W okolicach Jędrzejowa świętokrzyskie, w szkole podstawowej od lat zmusza się nauczycieli do bezpłatnych dyżurów w ferie. To jest urlop wypoczynkowy, nikt tego nie kontroluje? Tak właśnie przestrzegane jest PRAWO.

    Odpowiedz
  • informator(2016-01-27 07:24) Zgłoś naruszenie 016

    a czy szkoła jest dla nauczycieli czy dla dzieci? bo w jednej z Zawierciańskich podstawówek dzieją się cuda na obiad zamiast kompotu woda gazowana w sam raz pod wymogi nauczycieli ponadto dzieciom podczas posiłków na świetlicy otwiera się okna w czasie sporych mrozów śnieg pada do środka dzieci mówią że jest zimno panie nie reagują a dyrektor ignoruje sprawę gdy się zgłasza fakt na drugi dzień sam otwiera okna. Efekt sporo chorych dzieci a szkoła bezkarna

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz