statystyki

Wyższy stopień naukowy z oświadczeniem pięciu osób

autor: Urszula Mirowska-Łoskot25.11.2015, 07:24; Aktualizacja: 25.11.2015, 08:39
Nauczyciel

Legalizacja dyplomu doktorskich czy habilitacyjnych będzie płatna.źródło: ShutterStock

Osoba, która będzie chciała zalegalizować dyplom potrzebny do obrotu prawnego za granicą, zapłaci 19 zł. Za wydanie duplikatu zainteresowany zapłaci o połowę więcej.

Tak wynika z rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 30 października 2015 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz.U. poz. 1842). Dzisiaj wchodzi w życie.

Reguluje ono m.in. zasady legalizacji dyplomów doktorskich i habilitacyjnych oraz ich duplikatów przeznaczonych do obrotu prawnego za granicą. Zgodnie z ustawą są za nią odpowiedzialni minister nadzorujący uczelnię (w przypadku dyplomów uzyskanych w tych placówkach), prezes Polskiej Akademii Nauk (w przypadku dyplomów wydanych w jej instytutach) oraz minister nadzorujący instytut badawczy (w odniesieniu do dyplomów uzyskanych w tych jednostkach).


Pozostało 47% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane