statystyki

Wyższy stopień naukowy z oświadczeniem pięciu osób

autor: Urszula Mirowska-Łoskot25.11.2015, 07:24; Aktualizacja: 25.11.2015, 08:39
Nauczyciel

Legalizacja dyplomu doktorskich czy habilitacyjnych będzie płatna.źródło: ShutterStock

Osoba, która będzie chciała zalegalizować dyplom potrzebny do obrotu prawnego za granicą, zapłaci 19 zł. Za wydanie duplikatu zainteresowany zapłaci o połowę więcej.

Tak wynika z rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 30 października 2015 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz.U. poz. 1842). Dzisiaj wchodzi w życie.

Reguluje ono m.in. zasady legalizacji dyplomów doktorskich i habilitacyjnych oraz ich duplikatów przeznaczonych do obrotu prawnego za granicą. Zgodnie z ustawą są za nią odpowiedzialni minister nadzorujący uczelnię (w przypadku dyplomów uzyskanych w tych placówkach), prezes Polskiej Akademii Nauk (w przypadku dyplomów wydanych w jej instytutach) oraz minister nadzorujący instytut badawczy (w odniesieniu do dyplomów uzyskanych w tych jednostkach).


Pozostało jeszcze 47% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane